שתף קטע נבחר

ההורים חשודים בהתעללות בבנם: "היה בלגן ביניהם"

שכנם של האב שחשוד שתקף מינית את בנו ושל האם שחשודה בהרעלתו סיפר על הורים אדיבים, אך הודה כי "הרבה זמן הם לא הסתדרו". עם זאת הדגיש ביחס לחשדות נגד הזוג: "לא יכול להצטייר שום מצב שיתחבר למציאות כזאת". עורכת דינה של האם: "היא מסורה לילדיה"

 

הוריו של הילד בן הארבע, שאושפז בבית חולים לאחר שעבר התעללות מינית ואף הורעל בידי הוריו, הגיעו הערב (שבת) להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. שכן של זוג ההורים החרדים, בשנות ה-30 לחייהם מקריית ספר ליד מודיעין עילית, סיפר כי התרשם שהשניים "הכי אדיבים בעולם. אני לא יודע מה קורה, אני לא נביא. אבל לא יכול להצטייר שום מצב שיתחבר למציאות הזאת", אמר בהתייחס לחשדות המיוחסים לשניים.

 

ההורים נעצרו מוקדם יותר בחשד שפגעו בבנם. תחילה הוא אושפז במצב קשה במשך כמה שבועות, וכעת מצבו השתפר והוא מוגדר קל. בית המשפט האריך את מעצרה של האם עד ליום שלישי ומעצרו של האב הוארך עד ליום רביעי.

 

השכן סיפר עוד: "הרבה זמן הם לא הסתדרו, היה שם קצת בלגן ביניהם, אבל לא חפרתי שם. רק שמתי לב שזה לא היה חלק". הוא הוסיף כי החשד "בהחלט מפתיע", ועל האב סיפר: "אדם מאוד עדין ומאוד מסור למשפחה שלו". לדבריו,  אשתו פחות הופתעה לשמוע על החשדות "מכיוון שהוא לא אדם סטנדרטי, יש לו איזו שריטה, הוא מוזר קצת". 

 

עו"ד חגית רחמני המייצגת את האם החשודה, הסבירה: "מדובר בבני זוג צעירים שמטפלים בחמישה ילדים ומוצאים את עצמם לראשונה עצורים ומובאים לבית המשפט. האם מכחישה את כל החשדות נגדה. מדובר באם שמסורה לילדיה. מעולם לא היו טענות נגדה. כל המשפחה מוכה בתדהמה נוכח הפרסומים בעניין".

 

הילד הובהל בחודשים האחרונים כמה פעמים לבית החולים שיבא בתל השומר, וערנותו של הצוות הרפואי כמו גם החשד שהתעורר נוכח הסימפטומים השונים שמהם סבל - הם שאיפשרו לבסוף לקבוע כי עבר מסכת ייסורים שכזו. את הדברים אמר פרופ' אשר ברזילי, מנהל בית החולים לילדים בתל השומר. הוא סיפר כי מצבו של הילד משתפר לאחר שאושפז כמה פעמים במחלקת טיפול נמרץ.

 

בשל החשד של הרופאים הותקנו מצלמות בחדרו בבית החולים ובסרטונים הבחינו כי הילד הותקף מינית על-ידי האב. בסרטונים שהתגלו נמצא שהאם מזריקה לבנה חומרים ונותנת לו כדורים. בבית החולים פנו למשטרה, שעצרה את ההורים. הם חשודים בהתעללות מינית ופיזית, גרימת חבלה חמורה לחסר ישע וקשירת קשר לביצוע פשע. 

  

פרופ' ברזילי סיפר: "החשדות התעוררו במהלך כמה חודשים שבהם הילד הלך וחזר והלך וחזר. בכל פעם לא היה הסבר מפורש לדברים שמהם הוא סבל, עד שהוחלט לעשות את המהלך הלא פשוט", ובכך כיוון הרופא לעירוב של עובדות סוציאליות והמשטרה. "צריך להבין שההחלטה להעביר לטיפול של עובדות סוציאליות ושל משטרה, ובכך ליצור כתם אולי לא מוצדק על משפחה - יכולה למוטט משפחה", הסביר.

  

לדבריו מצבו של הילד היה "מסובך, מורכב וקשה, אבל לא הצלחנו להגיע לאבחנה גם בעזרת מיטב הרופאים. מלכתחילה הבנו שמשהו פה לא מסתדר, ערכנו ישיבה ועוד ישיבה והיינו עדים לעוד ועוד סימפטומים שלא ניתן להסביר. בכל פעם עדים לתסמונות כאלה ואחרות שקשה להסביר, ערכי מעבדה שלא ראינו כמותם, חריגים בצורה בלתי נתפסת. כך לאט לאט התגבשה האבחנה וכשמתחילים לחבר אחד ועוד ואחד, המסקנה ברורה".

  

ברזילי אמר כי הצוות המטפל "היה מאוד ערני ומהרגע הראשון חשד בזה ועשה כל מאמץ כדי לבסס את זה. רק אחרי שהיינו משוכנעים שאכן בזה מדובר הזעקנו את המשטרה". לצוות הרפואי לא היו הוכחות לגבי התקיפות המיניות, אבל הפרופ' סיפר כי בידי המשטרה הוכחות חד משמעיות בנושא.


פורסם לראשונה 18/02/2017 22:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון דרוקמן
(ארכיון)
צילום: ירון דרוקמן
מומלצים