שתף קטע נבחר

הילד הורעל והותקף מינית: "הוא אושפז שוב ושוב בחודשים האחרונים"

מנהל בית החולים שבו אושפז הילד בן ה-4, שעל פי החשד אביו התעלל בו מינית ואמו הרעילה אותו, סיפר על חודשים ארוכים שבהם טיפלו בו כמה וכמה פעמים עד שלבסוף פנו למשטרה - כאשר הבינו ש"משהו פה לא מסתדר, יש עוד ועוד סימפטומים שלא ניתן להסביר". ההורים יובאו להארכת מעצר

 

הילד בן הארבע, שעל פי החשד היה קורבן להתעללות והרעלה של הוריו, הובהל בחודשים האחרונים כמה פעמים לבית החולים שיבא בתל השומר, וערנותו של הצוות הרפואי כמו גם החשד שהתעורר נוכח הסימפטומים השונים שמהם סבל - הם שאיפשרו לבסוף לקבוע כי עבר מסכת ייסורים שכזו. את הדברים אמר הערב (שבת) פרופ' אשר ברזילי, מנהל בית החולים לילדים לילי ואדמונד ספרא בתל השומר. הוא סיפר כי מצבו של הילד משתפר לאחר שאושפז כמה פעמים במחלקת טיפול נמרץ.

 

הוריו החרדים של הילד, בשנות ה-30 לחייהם מקריית ספר ליד מודיעין עילית, נעצרו בחשד שפגעו בבנם. תחילה הוא אושפז במצב קשה במשך כמה שבועות, וכעת מצבו השתפר והוא מוגדר קל. 

בית החולים לילדים בתל השומר (צילום: רותם אליזרע) (צילום: רותם אליזרע)
בית החולים לילדים בתל השומר(צילום: רותם אליזרע)
 

"החשדות התעוררו במהלך כמה חודשים שבהם הילד הלך וחזר והלך וחזר. בכל פעם לא היה הסבר מפורש לדברים שמהם הוא סבל, עד שהוחלט לעשות את המהלך הלא פשוט", ובכך כיוון הרופא לעירוב של עובדות סוציאליות והמשטרה. "צריך להבין שההחלטה להעביר לטיפול של עובדות סוציאליות ושל משטרה, ובכך ליצור כתם אולי לא מוצדק על משפחה - יכולה למוטט משפחה", הסביר ברזילי.

 

הוא סיפר כי מצבו של הילד היה "מסובך, מורכב וקשה, אבל לא הצלחנו להגיע לאבחנה גם בעזרת מיטב הרופאים. מלכתחילה הבנו שמשהו פה לא מסתדר, ערכנו ישיבה ועוד ישיבה והיינו עדים לעוד ועוד סימפטומים שלא ניתן להסביר. בכל פעם עדים לתסמונות כאלה ואחרות שקשה להסביר, ערכי מעבדה שלא ראינו כמותם, חריגים בצורה בלתי נתפסת. כך לאט לאט התגבשה האבחנה וכשמתחילים לחבר אחד ועוד ואחד, המסקנה ברורה".

 

לדבריו הצוות המטפל "היה מאוד ערני ומהרגע הראשון חשד בזה ועשה כל מאמץ כדי לבסס את זה. רק אחרי שהיינו משוכנעים שאכן בזה מדובר הזעקנו את המשטרה". לצוות הרפואי לא היו הוכחות לגבי התקיפות המיניות, אבל הפרופ' סיפר כי בידי המשטרה הוכחות חד משמעיות בנושא.

 

ברזילי נשאל כיצד הורעל הילד, והשיב ש"לא צריך להחדיר חומרים מסויימים דווקא באינפוזיה. יש את הפה ויש דרכים אחרות להחדיר חומרים, זה מה שנעשה במקרה עצוב זה. אין ספק שלילד הוחדרו חומרים שהוא לא היה צריך לקבל".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
בית החולים שיבא
צילום: עידו ארז
מומלצים