שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  עובדי כלל ביטוח: שביתת מחאה של שעתיים
  כ-2800 עובדי כלל ביטוח עזבו את עמדותיהם במטה החברה, בטענה כי ההנהלה מסרבת לחתום על הסכם קיבוצי חדש. כלל: "אנו קוראים לוועד העובדים לשוב אל שולחן הדיונים במטרה להגיע להסכמות"

  עובדי כלל ביטוח שובתים. כ-2,800 עובדי כלל ביטוח, על חטיבותיה השונות, עזבו את עמדותיהם במטה החברה בקריית עתידים שבתל אביב, כדי להצטרף לאסיפת ההסברה שמקיים ועד העובדים בחברה.

   

  הסתדרות העובדים הודיעה היום (א') שעובדי חברת כלל יפסיקו לשעתיים את עבודתם, החל מהשעה 10:00 בבוקר, כחלק מהצעדים הארגוניים שבהם פתחו העובדים בעקבות המבוי הסתום אליו נקלעו הצדדים, לטענת העובדים - בשל סירוב ההנהלה לחתום על הסכם קיבוצי חדש בחברה.

   

  נזכיר שבשנת 2014, הושג הסכם שכר קיבוצי בכלל ביטוח בין אבי ניסנקורן, בזמנו יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, למנכ"ל החברה, איזי כהן. ההסכם שם סוף בזמנו לסכסוך ממושך בין ועד העובדים שהוקם בחברה לבין ההנהלה, שבשיאו של הסכסוך עזבו 800 עובדי כלל את עבודתם.

   

  יו"ר ועד העובדים בכלל ביטוח, רוני רז, אמר הבוקר: "אני מצר על כך שהיינו צריכים להגיע למקום הזה, על אף רצון העובדים להגיע להסכמות. הנהלת כלל ביטוח בוחרת לחזור שנים אחורה, תוך פגיעה באמון שנוצר בין הצדדים והסבת נזק חמור למערכת יחסי העבודה בחברה. אסיפת ההסברה שמתקיימת היום היא סנונית ראשונה בשורה ארוכה של צעדים ארגוניים מתוכננים. אני תקווה כי ההנהלה תתעשת ותבין כי עובדי כלל הם הנכס העיקרי של החברה".

   

  מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "הנהלת החברה מקיימת את הוראות ההסכם הקיבוצי בקפידה מיום חתימתו ופועלת בשקיפות מלאה עם ועד העובדים. על פי ההסכם הקיים, התחייב ועד העובדים לשקט תעשייתי עד ל- 31.3.2017 ואנו קוראים לו לשוב אל שולחן הדיונים במטרה להגיע להסכמות אשר יסייעו לחברה להמשיך לצעוד לעבר העתיד תוך שיתוף פעולה מלא עם העובדים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עובדי כלל ביטוח: שביתת מחאה של שעתיים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים