שתף קטע נבחר

"חיילים משלמים יותר מדי על ציוד לצבא" - אתר חדש מציע חלופה

נכון להיום, המחירים עבור ציוד צבאי מופקעים. אתר אינטרנט חדש בשם yoh רוצה למכור ציוד לחיילים בזול. הפערים יכולים להגיע ליותר מ-100%. בדקנו: זה נכון, אבל לא בכל מוצר

כל ישראלי שהיה פעם חייל או הורה לילד שהתגייס, זוכר את העלויות הגבוהות עבור השלמת ציוד צבאי, גופיות וגרביים, למרות שלכאורה צה"ל היה אמור לספק בעצמו את כל מה שנדרש. בעקבות העלויות המוטלות על כיסם הפרטי של אזרחים רבים, הקים היזם עזר ירושלמי אתר אינטרנט אשר לטענתו מוזיל את המוצרים אשר כל מתגייס נאלץ לרכוש בדרך כלל ביוקר. בבדיקה שעשינו מתברר כי המחירים באתר לרוב נמוכים, אבל מומלץ להשוות מול המתחרים, כיוון שלעתים ניתן למצוא אותם פריטים במחיר דומה.

 

"חיילים מקבלים בכל מיני דרכים רשימות קניות לקראת הגיוס, ומוציאים בין 600 ל-4,000 שקל על ציוד, תלוי באיזה אזור", הוא מסביר. "זה המון כסף".

 

האתר, המכונה yoh, מנוהל על-ידי שישה אנשי צוות בלבד, לא כולל יועצים חיצוניים. מדובר בפלטפורמה "רזה" יותר מזו של רשתות כמו ריקושט ולמטייל, המעסיקות עובדים רבים ואף נאלצות לשלם שכר דירה גבוה בקניונים.

 

מחירי כומתות ב-yoh ()
מחירי כומתות ב-yoh

מחיר כומתה בריקושט: 44.90 שקל ()
מחיר כומתה בריקושט: 44.90 שקל

 

"מעיל פליז שנמכר ברשתות ב-449 ש' עולה אצלנו 119 ש'"

האתר הושק לפני כחודשיים וחצי, וחיילים שמעו עליו רק דרך המלצה של האגודה למען החייל. לפי ירושלמי, הוא מעניק לחיילים הטבות דרך האגודה, כמו גם הטבות לחברי אשמורת, חבר ובהצדעה, שמגולמות בהנחות של כ-8% בקנייה דרך האתר. לטענתו, בכל מקרה גם ללא ההטבות, המחירים באתר נמוכים מאוד.

 

"ברשתות מוכרים 3 גופיות ב-99 שקל ואני מוכר 3 ב-45 שקל. אומרים לי: 'זו לא אותה גופייה'. זו אותה גופיה, איך אני יודע? כי אני הספק של הגופיות. וכשהם לא קונים ממני הם מוכרים איכות לא גבוהה.

 

"סל כביסה שהם מוכרים ב-43 שקל אנחנו מוכרים ב-10 שקלים. מעיל פליז softshell לחייל נמכר ברשתות ב-449 שקל ואנחנו מוכרים ב-119 שקל. מעיל פליז דו צדדי נמכר ברשתות ב-199 שקל ואנחנו מוכרים מעיל כזה ב-65 שקל".

 

"אנחנו מוכרים מארז של 3 חולצות, 3 זוגות גרביים ומאגדת של חטיפי אנרגיה ב-69 שקל במקום ב-119 שקל אצלנו באתר. בחנויות אחרות השווי של המוצרים האלה הוא למעלה מ-200 שקל".

 

למה אני צריכה חטיפי אנרגיה?

"היצרנית מסייעת לנו. הפרויקט הזה ספציפית מאוד מרגש אותי כי יש הירתמות של הרבה גופים, כיוון שמדובר בחיילים, חברות תומכות בפרויקט בדרכים שלהן, אז אנחנו מפרגנים להן".

מחירי חולצות בצבע זית ב-yoh ()
מחירי חולצות בצבע זית ב-yoh

אנשים מעדיפים לקנות ברשתות במחיר גבוה - כי המוצר נתפס כיותר טוב ()
אנשים מעדיפים לקנות ברשתות במחיר גבוה - כי המוצר נתפס כיותר טוב
   

 

"הרשתות לא יכולות למכור במחירים שלי"

למרות זאת, לא מדובר בפרויקט פילנתרופיה. המטרה היא להרוויח, כשמקדם המכירות הוא מחירים נוחים יותר. החברה שירושלמי עומד בראשה, מרקטייר, מספקת בין היתר ציוד לרשתות שבהן היא מבקשת להתחרות באמצעות האתר.

 

לדבריו, "אנחנו חברה בינלאומית, קבוצה של 5 חברות בארץ ובעולם. יש לנו חברה במסגרתה אנחנו מתעסקים בקידום מכירות לצד הקופה, מייעצים וגם מייבאים. יש לנו חברה בפולין שמתעסקת בעולם האאוטדור. זה התחום שלנו, אנחנו מנוסים בו.

 

"מיזמים כאלה זו המחאה החברתית הכי טובה. בסוף הם אלה שמורידים את המחירים. ברגע שרשתות מוצרי הצריכה הבינו שיש להם מתחרים במחירים הרבה יותר אטרקטיביים, גם הם יצטרכו להתאים את עצמם. מה קרה לקפה בתל אביב ברגע שקופיקס נכנסו?

 

"גם אם המרווחים של הרשתות לא היו גבוהים, הן לא יכולות למכור במחירים שלי. עלויות הרשתות יותר גבוהות – רצפה בקניון, מוכרנים, הרבה מאוד פרמטרים שאין בחנות אינטרנטית. הרעיון היה למכור ישירות מיבואנים".

 

כמה השקעתם באתר?

"מאות אלפי שקלים".

 

אתם מרוויחים כסף? 

"מרוויחים, כן. נחזיר את ההשקעה תוך חצי שנה".

 

"אותו מותג בשליש מחיר"

למחירים המצויינים באתר, יש להוסיף דמי משלוח של 14 שקל בקנייה מתחת ל-75 שקל (או 65 שקל עכשיו במבצע). אפשר גם להגיע לאסוף את המוצרים במחסן בבני ציון. המוצרים אמורים להגיע לבית הלקוח תוך יום-יומיים. "אני יודע שחיילים מוציאים מאות מיליוני שקלים לא רק על ציוד צבאי, אלא גם על מטענים לסלולר ועד מוצרי פארם. לכן נמכור עוד מוצרי פארם, בשמים, שעונים, אולרים", אומר ירושלמי. 

 

יש לא מעט אתרים שמוכרים ציוד לחיילים דרך האינטרנט, אבל ירושלמי טוען כי האתר שלו ייחודי. "אין חנות ממש מקצועית (יש לא מעט חנויות טיולים מקצועיות אונליין, שבמקביל מוכרות ציוד לחיילים. מ"ק). יש כמה מיזמים של יוצאי צבא, אבל המחירים שלהם דומים לרשתות והם מביאים עד הבית. ברמת המחירים שלנו - אין כזה דבר. אנחנו משלמים לגוגל מעט מאוד כסף על קידום דרך מילות חיפוש. כשמקלידים: 'ציוד תרמי', לא עולים הרבה מתחרים".

 

ברשתות יש מותגים שאין לכם.

"אנחנו משקיעים הרבה בהרחבת מעגל המוצרים. אמא שהבן שלה הולך לצבא תרצה לקנות את הכי טוב, גם אם זה יקר לה. זה מובן אבל צריך להבין שאם מדובר באותו מוצר, עדיף לקנות אותו במחיר נמוך משמעותית.

 

"אנחנו ספקים מאוד איכותיים. גרביים תרמיים שרשת מסוימת מוכרת ב-99 שקל, אני מוכר 3 זוגות ב-90 שקל ואני מרוויח. אלה אותם גרביים בדיוק שמיוצרים במזרח אירופה".

 

של איזה מותג? 

"למשל אקס דרים זה מותג שלנו מצמר מרינו שנמכר ברשתות ביוקר. המותג Desert snow - את אותן חולצות אנחנו מוכרים ב-70-60 שקל - והם מוכרים חולצה גם ב-200 שקל. יש לא מעט מוצרים שבהם מדובר באותו מותג בשליש מחיר.

 

"חברים שלנו קנו ציוד תרמי ברשת זו או אחרת, רצו משהו טוב אז קנו ב-500 שקל אמרתי להם: 'אתם גנובים, אני מייצר באותו מפעל אחד לאחד את אותו מוצר'. יש נטייה של אנשים לקנות ביוקר. הגיעה אמא למחסן שלנו והתלבטה אם לקנות פליז כי הוא זול מדי. אמרתי לה שאני סיפקתי לרשת מסוימת כל השנה האחרונה את הפליז הזה, שם הוא נמכר פי 2.5. יש איזושהי תפישה שאם זה יקר זה טוב. התרגלנו שדופקים אותנו. ממש ככה".

 

היא קנתה ממך בסוף?

"כן, היא קנתה שני מעילים. היא יצאה מפה ב-1,000 שקל".

  

איך המחירים? לרוב נמוכים אבל מומלץ להשוות מול המתחרים

ריקושט מוכרת מארז של 4 חולצות T בצבע זית עם שרוול קצר לבנים או בנות ב-99 שקל במקום 40 שקל לחולצה. ב-yoh מוכרים 6 ב-90 שקל.

 

מגבת מיקרופייבר XL עם סקוץ' עולה בריקושט 79 שקל, בחגור 68 שקל. ב-yoh היא נמכרת ב-49 שקל.

 

כובע פטריה עולה 33.90 שקל בריקושט ו-23 שקל ב-yoh.

 

כומתות עולות בריקושט 44.90 שקל, בפק"ל חגור 48 שקל ובהלפנסיס מוכרים כומתה ב-29 שקל. באתר yoh הן נמכרות ב-25 שקל.

 

אזיקונים: בריקושט 15 נמכרים ב-6.90 שקל. באתר yoh מוכרים: 5 גדולים ב-7.50 שקל, וקטנים: 100 ב-9.50 שקל. בהלפנסיס מוכרים 50 בינוניים ב-15 שקל.

 

יחד עם זאת, תרמיל גב 80 ליטר של קל גב נמכר ב-yoh במחיר מבצע של 209 שקל, במקום 229 שקל, וניתן למצוא תרמילים במחירים דומים ברחבי האינטרנט. כך למשל באתר חגור מצאנו תרמיל בשם גולן בנפח ובמחיר זהה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים