שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושר מיזוג גולן ואלקטרה: תחוייב לחבילות בפחות מ-30 שקל
  רשות ההגבלים העסקיים אישרה את המיזוג בין החברות, לאחר שהתנגדה למהלך לפני כשנה. גולן תחוייב להציע בשלושת הרבעונים הקרובים מבצעים של חבילות סלולר בפחות מ-30 שקל
  רשות ההגבלים העסקיים אישרה היום (ה') את המיזוג בין אלקטרה צריכה לבין חברת גולן טלקום בתנאים, לאחר שלפני כשנה התנגדה למהלך זה מחשש לצמצום התחרות.

   

  הרשות החליטה לאשר את המיזוג בתום בדיקה של פרטי המהלך. בגלל חשש לפגיעה בתחרות, שעלה בעקבות דברים שאמר בראיון לגלי צה"ל יו"ר גולן המיועד, גיל שרון, החליטה הממונה על ההגבלים, מיכל הלפרין, להטיל תנאים למיזוג.

   

  כשנשאל שרון בינואר בתוכניתו של ניב רסקין בגלי צה"ל, בדבר הדאגה שהמהלך יגרום לעליית מחירים ולישנוי התחרותיות, אמנם הרגיע שרון כי החברה תשמור על המיתוג של גולן ועל הבידול של החברה כמותג דיסקאונט, אך בד בבד הבהיר כי "מחירים של 30 שקלים כולל מע"מ אינם סבירים" וכי "קשה לדעת מה יהיה מחיר השוק כי אנחנו שוק מאוד תחרותי".

   

  כך, במסגרת התנאים, בכל אחד משלושת הרבעונים הקרובים, תציע גולן לציבור לפחות מבצע אחד שמשכו לא ירד משלושה שבועות, שבו יוצעו חבילות סלולר במחיר נמוך מ-30 שקל לקו לתקופה של 24 חודשים ובתנאים שאינם נחותים מתנאי חבילת 25 שקל המוצעת כיום.

  הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין (צילום: תומריקו) (צילום: תומריקו)
  הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין(צילום: תומריקו)
   

  נוסף על כך, אישרה הממונה הסכם שיתוף רשתות שמסדיר את היחסים בין גולן (לאחר שתהיה תחת בבעלות אלקטרה) לסלקום בקשר לשיתוף רשתות בדור השלישי והרביעי, לפי מודל שיתוף אקטיבי של תדר בשיטת MOCN. עוד אושר הסדר שבמסגרתו תעניק סלקום שירותים טכניים לרשת המשותפת.

   

  באפריל 2016 התנגדה רשות ההגבלים למיזוג בין סלקום לגולן מתוך חשש לצמצום התחרות, בשל הקטנת מספר השחקנים בשוק.

   

  הלפרין סבורה שבכפוף לתנאים שנקבעו, רכישת גולן על ידי אלקטרה, שאינה פועלת כיום בשוק הסלולר, ושיתוף הרשתות עם סלקום, ישפרו את מצב התחרות בישראל שכן הם יאפשרו לגולן להמשיך ולפעול בשוק כמתחרה עצמאית וכמפעילה בעלת רשת משלה שתאפשר לה ותתמרץ אותה להתחרות. לאחר המיזוג יתחרו בשוק חמש עד שש מפעילות בעלות רשת.

   

  אלקטרה צריכה עוסקת ביבוא, יצור ושיווק מוצרי צריכה חשמליים ומפעילה את רשתות "שקם אלקטריק", "סנסור" ו"מחסני חשמל".

   

  גולן טלקום היא חברת תקשורת סלולרית שהוקמה על ידי מיכאל גולן וזכתה ביולי 2011 במכרז להפעלת רשת דור שלישי נוספת בישראל.

   

  קבוצת אלקטרה יוצגה בידי עורכי הדין מרק רבין וזהר דוד ממשרד גולדפרב זליגמן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים