שתף קטע נבחר

אל תשלמו יותר - זה המחיר המקסימלי המומלץ למוצרי החג

פסח זה הזמן בשנה בו המחירים בסופר יורדים והקנייה אמורה להיות משתלמת, אבל זה לא תמיד נכון. רובנו לא זוכרים בעל פה מחירים וזו הסיבה שמוכרים לנו מוצרים ביוקר. ynet חישב את המחירים המומלצים למוצרים שכולנו קונים בפסח. מוכרים לכם במחיר יקר יותר? אל תקנו. להדפיס ולקחת לסופר

כמה אמורה לעלות חבילת מצות? בכמה מוכרים בימים אלה חזרת? מכורים לגפילטע פיש בצנצנת, אבל לא בטוחים כמה המעדן הזה עולה? קונים בסופר שנחשב זול ונראה לכם שדווקא לפני החג מרכך הכביסה נמכר ביוקר? הסיבה שרשתות השיווק יכולות לתעתע בכם ולמכור מחיר גבוה בכסות של "מבצע", או להעלות את מחירי שמן הזית או שורש פטרוזיליה בלי שתרגישו, היא שרובנו לא זוכרים כמה עולים המוצרים לחג. רובנו הרי לא שמים לב למחירים גם בימי חול.

 

בשנים האחרונות, הישראלים מצמצמים את הקניות שלהם בסופר והרשתות מגיבות בהורדת מחירים. הפסח הזה אמנם לא יקר יותר מהפסח בשנה שעברה, ומגוון התעלולים של הרשתות הצטמצם ובכל זאת הרשת עובדת כדי להרוויח, לא כדי למכור לנו בזול.

מי זוכר את המחירים בכלל?  ()
מי זוכר את המחירים בכלל?

 

אתר ynet ערך, באמצעות אתרי השוואות המחירים, רשימות של מוצרים לחג ומחיריהם המומלצים לדעתנו, כלומר המחיר המקסימלי שכדאי לשלם עליהם, מחיר שאם תשלמו אותו לא "תצאו פראיירים". מחיר שאם תמצאו נמוך ממנו, ויש מחירים נמוכים מהמחירים שהמלצנו עליהם, מה טוב. ונניח שאתם כבר בסופר, עגלתכם עמוסה ונתקלתם במוצר שנחשב ליקר לפי ההמלצות פה? קנו אותו. כל עוד זו בחירה מודעת - אין בעיה. רק שהגיע הזמן שתדעו מראש כמה כדאי לכם לשלם בסופר, מה אתם קונים ביוקר ומה אתם קונים בזול.

 

על מצות כדאי לשלם 24.90-19.90 שקל ומטה 

אין שולחן פסח בלי מצות, לכן נתחיל בהן. המוצר הכי נמכר בקטגוריית המצות הוא מארז ה-2.5 ק"ג ופערי המחירים בו גדולים. לדוגמא, אריזת 2.5 ק"ג של מצות ראשון נמכרת במחסני השוק ב-14.80, ביינות ביתן ב-19.90 שקל וב-AM:PM ביותר מ-30 שקל. רוב המצות נמכרות "במבצע" במחירים הנעים בין 17 ל-24.90 שקל. חפשו את המבצעים ואל תשלמו יותר מ-24.90 שקל ועדיף: 22 שקל ומטה.

  

המחיר ללא מבצע: גבוה. המחיר במבצע: בסדר גמור ()
המחיר ללא מבצע: גבוה. המחיר במבצע: בסדר גמור

אבקת מרק תקנו ב-10 שקלים ומטה, המותג הפרטי לא תמיד הכי זול

אחד המוצרים הנמכרים ביותר בסופר, גם בימים שאינם ימי טרום הפסח, הוא רסק עגבניות. אל תשלמו יותר מ-1.15 שקלים ל-100 גרם רסק. כלומר כ-1 שקל לאריזות של 100 גרם רסק עגבניות וכ-3 שקלים ומטה לאריזות של 260 גרם רסק עגבניות.

 

עוד מוצר שהרשתות מציעות במבצעים בימים אלה הוא שמן קנולה 750 מ"ל. המחיר הכי נמוך שמצאנו הוא 4 שקלים בויקטורי בקריית אתא, אבל אתם לא בהכרח גרים שם. קנו במקסימום ב-6.9 שקלים וחפשו מותגים פרטיים שעולים אפילו פחות מכך.

 

קחו בחשבון שמוצרי המותגים הפרטיים אינם תמיד הזולים ביותר בקטגוריה. למשל, אבקת מרק עוף קנור 400 גרם, נמכרת ב-10 שקלים בשופרסל לעומת 12.90 שקל למותג הפרטי של הרשת.

 

גם אריזות חיסכון עלולות להטעות. לדוגמה, אבקת מרק עוף באריזת חיסכון של אסם 1 ק"ג, יקרה יותר ל-100 גרם מאריזת 400 גרם של המותג הפרטי של שופרסל (4.49 שקל ל-100 גרם אריזת אסם לעומת 3.7-3.2 שקל ל-100 גרם לאריזת המותג הפרטי). כלומר, שימו לב שהגודל לא תמיד מעיד על מחיר נמוך. 

 

גודל האריזות יכול לתעתע גם במוצרים אחרים. למשל, לקפה טורקי יש שפע אריזות מבלבלות בגדלים משונים. לכן במוצר זה בדקנו את המחיר ליחידת מידה. אם לא דבקים במותג, בקלות ניתן למצוא קפה שחור בפחות מ-5 שקלים ל-100 גרם. רק שבקפה מדובר בעניין של טעם. לכן בחרנו מחיר אמצע כמחיר המקסימום. במותגים – מומלץ לקנות בחג אך ורק במבצעים. זה הזמן של החברות לצאת במבצעים ואם הן לא טרחו בכך – הן מוכרות לכם ביוקר.

 

אגב מותגים, בירקות קפואים היתה לנו הפתעה. את המחיר הכי נמוך לאפונה מוקפאת, מצאנו דווקא במותג של תנובה סנפרוסט – 7.90 שקלים ל-800 גרם. יותר נמוך ממותגים פרטיים ומותגים זולים. ההמלצה שלנו היא לא לשלם יותר מ-10 שקלים על אפונה קפואה בחג הזה. 

  

אין עוף בשקל אבל יש בשר טחון טרי ב-34.9 שקל

אם לא עברתם לטבעונות, בשר טחון הוא אחד המוצרים הנמכרים ביותר במעדנייה. כיוון שרשתות רבות מציעות בימים אלה בשר טרי לטחינה ב-34.90 שקל לק"ג, כשלעיתים מדובר בבשר שהן מייבאות בזכות הטבות מהמדינה, אין כל סיבה לקנות במחיר יקר יותר.

לעומת זאת, רבע כבש טרי לא קונים כל יום, אבל כן מדובר במצרך מבוקש בפסח. בחרנו במחיר הנמוך ביותר לרבע כבש טרי, 69.90 שקל, כמחיר מקסימום, כיוון שזה מחיר הפריט ברשתות: יינות ביתן, יוחננוף וויקטורי, שלוש רשתות מרובות סניפים. ברשתות אחרות המוצר לא קיים או נמכר ב-79.90, 89.90 ו-99.90 שקל. למה לקנות ביוקר?

 

עוד מוצר מבוקש הוא כתף בקר טרי. לשם השוואה, המוצר נמכר בשוק העיר, בטיב טעם וברמי לוי ב-49.90 שקל לק"ג, אבל הבעיה היא שמחיר זה מוצע רק בחלק קטן מהסניפים. אבל אפשר למצוא את המוצר בקלות ב-59.90 שקל ומטה, אז אל תשלמו 64.90 ו-89.9 שקל, מחיר המוצע בחלק מהרשתות.

 

לגבי פילה אמנון קפוא – אם כבר יש ייבוא שלו ללא מכס אז קנו בזול - או אל תקנו בכלל.

 

עגבניות נמכרות במינימום 70 אג' לק"ג, אז למה לשלם 5.90?

שחיטת המחירים האמיתית בחג הזה היא בפירות וירקות. רשתות שמעזות למכור עגבניות ב-5.9 שקלים מצטיירות כיקרניות במיוחד, לנוכח העובדה שהמחירים ירדו ל-1.90 שקל ואפילו ל-70 אג' במתחם עכו הבוער שם נלחמים ויקטורי ורמי לוי זה בזה. גם מלפפונים וגזרים נמכרים במחירי רצפה דומים, אז אל תקנו ביוקר. אל תקנו לפסח עגבניות, מלפפונים וגזרים ביותר מ-2.9 שקלים לק"ג, והעדיפו סניף עם מבצעים טובים מזה. אותו הדבר לגבי תות שדה. התותים מעולים בימים אלה ונמכרים בזיל הזול. קניתם אריזה ביותר מ-10 שקלים? עשיתם טעות.

 

טעות תעשו גם אם תקנו בננות ב-14.9 שקל לק"ג, כן זה מחירן בטיב טעם. לעומת זאת ביוחננוף ובסניף אחד בלבד של סופר דוש, מוכרים בננות ב-2.9 שקלים לק"ג. אנחנו ממליצים: אל תקנו בננות ביותר מ-7.9 שקל.

אוכלים קטניות? אל תשלמו ביוקר

אם אתם אוכלי קטניות, פסח מיטיב עמכם כי הוא חג עתיר במבצעים על אורז. שופרסל מוכרת בחלק מהסניפים 1 ק"ג אורז פרסי ב-2.90 שקל בלבד. במחסני השוק מוכרים אורז בסמטי במבצע: 4.90 שקלים. אלה המחירים בימים אלה - אז למה לקנות ביוקר? גם בקטגוריה זו יש מבצעים על מותגים. המחיר הכי נמוך שמצאנו לגרגירי חומוס בגודל ענק לדוגמה היה דווקא אצל סוגת שמוכרת ק"ג ב-11.80 שקל ברשת ויקטורי.

 

מחיר סביר לפסח. אורז בסמטי מלא ()
מחיר סביר לפסח. אורז בסמטי מלא

 

חלב או סויה - גם פה חפשו מבצעים

וממוצרים יבשים שאפשר לאגור בארונות המטבח לימים יקרים יותר - למוצרים עם תוקף יותר קצר: מוצרי חלב הם לא מאכל פסח טיפוסי, אבל בחג יש גם מבצעים במקררי החלב. בכמה כדאי לקנות בימים אלה קוטג'? באופן מפתיע, אין כמעט מבצעים על גבינת הקוטג' של שטראוס ומחירה נע בין 4.29 שקל (בשני סניפים של יינות ביתן) ל-6 שקלים. לעומת זאת גבינות הקוטג' של המתחרים נמכרות במבצע. מחיר המקסימום לשלם על קוטג' בחג הזה: 5 שקלים. אל תקנו קוטג' ברשתות שמוכרות קוטג' ב-5.70 שקלים. גם יוגורט לא מומלץ לקנות ב-5 שקלים. למה בכלל לשלם 5 שקלים על יוגורט? אם לא תקנו במחיר הזה - הוא יירד.

12.90 שקל לחלב סויה זה מחיר גבוה מדי לפסח ()
12.90 שקל לחלב סויה זה מחיר גבוה מדי לפסח

מחיר גבוה לקוטג': 5.70 ש'. קנו מ-5 ש' ומטה ()
מחיר גבוה לקוטג': 5.70 ש'. קנו מ-5 ש' ומטה

 

חלב עיזים כדאי לקנות באינטרנט – הרשתות מוכרות אותו במבצע: 12-10 שקל ודווקא בשופרסל מוכרים את הגבינה הצהובה הכי זולה: 5.30 שקלים ל-150 גרם.

 

למי שמעדיף או חייב לצרוך תחליפי חלב - יש מבצעים על חלב סויה, בעיקר על זה של תנובה, אבל משקה הסויה של המותג הפרטי של שופרסל - זול יותר. אל תקנו ביותר מ-11.9 שקל ואפילו ביותר מ-9.9 שקל. קנו רק במבצע, חבל לשלם יותר. כמובן שאין שום מבצע פסח על טופו. מחיריו נעים בין 9.8 (טופו במרקם משי – טעם אסיה) ל-22 שקל לאריזת 300 גרם.

 

עוגיות קוקוס אוכלים רק פעם בשנה אז למה לשם מחיר מופקע

הקינוחים בחג מוגבלים ומעטים הם. לאלו מכם שעוד שותים שתייה ממותקת, קוקה קולה יצאה במארז לחג שכולל בקבוקים של 1.75 ליטר, אבל לא מצאנו שמחיריו נמוכים במיוחד בהשוואה למארז ה"רגיל". כדאי לשלם עליו פחות מ-32.9 שקל.

 

לעומת קולה, עוגיות קוקוס אוכלים רק פעם בשנה. אז מדוע לשלם מחיר מופקע? עוגיות הקוקוס הכי זולות שמצאנו היו דווקא של יצרן מוכר וותיק, פפושדו, מארז של 600 גרם ברמי לוי ויינות ביתן: 9.9 שקלים למארז.

 

אל תשלמו הרבה על במבה. אריזת 80 גרם אמורה לעלות בחג פחות מ-4 שקלים. אם בוחרים במותג אחר: 3 שקלים ומטה. דווקא המתחרים פרפר נחמד ושוש נמכרים במחירים לא נמוכים במיוחד.

 

ועל המצה מורחים כמובן ממרח קקאו. נוטלה יקר יותר מהשחר אבל יש היאמרו - טעים יותר. השחר ישראלי יותר וגם הוא לא מאוד זול. יש על המדף מותגים זולים משני אלה אבל הקמעונאים אומרים שהם אוכלים את האבק שהשחר ונוטלה משאירים להם. חפשו אותם רק במבצעים. זה החג שלהם.

 

ומה לגבי יין? פה זה תלוי באיכות, יש יינות יקרים ב-120-60 שקל ששווים את המחיר ויש יינות מצוינים שבאופן מסורתי - נכללים במבצעי החג ומחיריהם מגיעים ל-16-35 שקל. זה בדיוק הזמן לקנות יין במבצע ולא במחיר המלא שלו.

 

אל תשלמו יותר מ-8.90 שקלים על 50 מטליות לחות

את הניקיון שלפני הפסח יתכן שתסיימו השבוע, אבל גם אחרי האוכל יש מה לנקות. המבצעים על חומרים ניקוי החלו לפני המבצעים על מוצרי המזון והמחירים עדיין נמוכים. אל תבזבזו הרבה כסף על מוצר כמו ספריי לניקוי חלונות ואל תשלמו עליו יותר מ-5.9 שקלים. גם באקונומיקה - לא חייבים לקנות מותג. המוצרים הזולים טובים מאוד והם כאמור, זולים.

אל תקנו במחיר הזה. לא בפסח ()
אל תקנו במחיר הזה. לא בפסח

מחיר גבוה מדי לנוזל לניקוי חלונות. בפסח אנחנו מצפים למבצעים טובים יותר ()
מחיר גבוה מדי לנוזל לניקוי חלונות. בפסח אנחנו מצפים למבצעים טובים יותר

 

אם אתם באמת מעוניינים לחסוך במטליות לחות לניקוי – קנו גלילים של 400 מטליות. אנחנו בדקנו את המחירים של המוצר הנפוץ יותר: 50 מטליות. מארז שאסור לשלם עליו בימים אלה יותר מ-10 שקלים ואפילו לא יותר מ-8.9 שקלים.

 

לגבי טיפוח אישי, מי פה ליסטרין נמכרים בארץ בכ-32 שקל. בחג לא היינו משלמים יותר מ-20 שקל, במילא אנחנו כועסים על כך שעל מוצר זה בחו"ל משלמים פחות.


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים