שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הוליווד כבר לא כועסת על ג'וני דפ

  תקראו לזה הסליחה הכי המהירה בהיסטוריה, אבל לפי כל הסימנים, הוליווד סלחה לג'וני דפ. עם חמישה סרטים חדשים בפתח (שלושה מהם לכל המשפחה), ראיונות מחבקים ומראה פיכח - אף אחד כבר לא מדבר על גילויי האלימות כלפי אשתו לשעבר, על ההתמכרות לאלכוהול ועל התנהגותו הלא נאותה על הסט. משום מה, זה לא לגמרי מפתיע

  ג'וני דפ הוא עדיין שחקן עסוק. מאוד אפילו. מבט חטוף בפילמוגרפיה העתידית שלו מוכיחה זאת: מלבד השתתפותו בסרט החמישי בסדרת הלהיט של דיסני, "שודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר" שעלה לאקרנים בסוף השבוע האחרון, בשנתיים הקרובות היומן שלו מלא. "רצח באוריינט אקספרס", עיבוד מחודש לספרה של אגאתה כריסטי בו הוא יגלם את הקורבן; "LAbyrinth", סרט ביוגרפי על הרצח של הראפר טופאק מנקודת מבטו של הבלש שחקר את המקרה; דיבוב בסרט הילדים "נומיאו וג'וליה 2"; וכמובן - סרט ההמשך ל"חיות הפלא והיכן ניתן למצוא אותן" שבו הוא מגלם את אויבו של דמבלדור משכבר הימים, הקוסם גרינדלוולד.

   

  כששלושה מתוך חמשת סרטיו החדשים מיועדים לכל המשפחה, רואים לאן הרוח התמידית נושבת - דפ הוא כבר לא השחקן השיכור שהתנהג באלימות כלפי אשתו לשעבר, אלא שחקן לגיטימי. קצת חצוף, נכון, אבל זה חלק מהמקצוע ומהסקס אפיל. אם להוליווד לקח עשור שלם לסלוח להתנהגויות הפרועות של מל גיבסון וטום קרוז, המקרה של דפ, שגילם לאורך השנים כמה מן התפקידים הגדולים בהיסטוריה בקולנוע, שונה - סוג של "שולם שולם לעולם, ברוגז ברוגז אף פעם, אתה חתיך מדי".

   

  השנים הרעות

  בדיוק לפני שנה הגישה אמבר הרד, הצעירה מדפ ב-23 שנה, בקשה לגירושים ולצו הרחקה - לאחר 15 חודשי נישואים בלבד. לדבריה, לאורך כל מערכת היחסים שלהם היא הרגישה איום פיזי ממשי, ואל בית המשפט הגיעה עם תמונות המוכיחות שדפ הכה אותה. באותה תקופה דפ קידם את הסרט "אליס מבעד למראה" והכחיש את הטענות. אשתו לשעבר ונסה פאראדי קפצה להגנת השחקן ואמרה שבמשך 14 השנים שחיו יחד דפ מעולם לא הרים עליה יד. גם בתו, השחקנית והדוגמנית לילי רוז דפ, מיהרה למסור הודעה בחשבון האינסטגרם שלה שמתייחסת לאביה כאל האדם הכי עדין שהיא מכירה.

   

  רבים פקפקפו בסיפורה של הרד, אך סרטון שהודלף לרשת כשבוע לפני המשפט, בו נראה דפ השיכור מתפרץ על הרד, הטה את הכף, לפחות מבחינה תקשורתית, לטובתה. בסופו של דבר הסיפור בין השניים הסתיים בדיון בדלתיים סגורות בבית המשפט, ודפ נאלץ לשלם להרד פיצויים על סך שבעה מיליון דולר, שהופקדו לארגון צדקה.

   

  כל זה קרה בשנת 2016, אך ניתן היה להבחין בסימני הידרדרות אצל השחקן כבר בשנת 2014, כשנתיים לאחר פרידתו מהזמרת הצרפתייה ואם שני ילדיו, ונסה פאראדי (יש הטוענים שזו התקופה שבה חזר לשתות בצורה מוגזמת). דפ עלה שיכור לבמת טקס פרסי הוליווד כדי להגיש את פרס הסרט הדוקומנטרי - ואז קילל את הקהל, מלמל, ובעיקר עשה בושות. התנהגות זהה נצפתה בראיונות שונים בתקשורות, שבהם הוא סירב, או פשוט לא היה מסוגל, לדבר בקוהרנטיות ובענייניות.

   

  הייתה זאת גם תקופה של כישלונות קופתיים אחד אחרי השני - סרט מדע בדיוני בכיכובו, "התעלות" נכשל הן בקופות והן אצל המבקרים, כמו כן גם "צ'ארלי מורדכי" ו"אליס מבעד למראה". הפסדים אלה היו כל כך גדולים שבמשך שנתיים ברציפות דפ קיבל את תואר ה"שחקן הכי לא רווחי שיש" של מגזין פרובס (בהתבסס על חישוב שכר השחקן ביחס להכנסות סרטיו). מדובר אגב, בשחקן ששבר שיא גינס בשנת 2011 כשהרוויח 75 מיליון דולר בשנה, סכום שעד לאותה התקופה אף אחד לא הרוויח.

   

  סימנים כחולים על הרד ()
  סימנים כחולים על הרד
   

  גם עכשיו, למרות שיחסי הציבור של דיסני לרגל "שודדי הקארייבים" מנסים לשמור על תדמיתו נקייה, השערוריות לא מפסיקות לדפוק על דלתו. תחקיר גדול שפורסם באתר "הוליווד ריפורטר" תהה לאן נעלמו 650 מיליון הדולרים של השחקן. למקרה שפספסתם, בפברואר האחרון דפ תבע את החברה שניהלה את עסקיו במשך 17 שנה על סך של 25 מיליון דולר שקלים בטענה שהם האשמים במצבו הכלכלי הרעוע. החברה לא נשארה חייבת ופרסמה דוח הוצאות של השחקן, לפיו סך הבזבוזים החודשי של דפ מסתכם בשני מיליון דולר, הכוללים הוצאות מוגזמות על אלכוהול (כ-30 אלף דולר בחודש אחד על בקבוקי יין), אוסף עצום של גיטרות, 14 נכסים שונים ברחבי העולם ותשלום מופרז לאנשי צוות המקיפים אותו (מאבטחים ומאמנים אישיים). בתגובה, התראיין דפ למגזין כלכלי ואמר "אם אני רוצה לקנות 15 אלף כדורי צמר גפן ביום, זאת זכותי".

   

  ניצבים חיכו שעות שדפ יתעורר ()
  ניצבים חיכו שעות שדפ יתעורר
   

  התחקיר גם קיבץ עדויות על אופיו הבעייתי של השחקן בזמן הצילומים לסרט ל"שודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר", שהתקיימו בתקופה שבה היה נשוי להרד. לדברי מקורות מהסט, דפ נהג לאחר ולפספס ימי צילום שגרמו להפסדים כספיים באולפני דיסני, ולמאות ניצבים שפשוט עמדו וחיכו עד שהוד מעלתו יגיע לסט. "הוא לא אדם של בוקר", ציין באירוניה אחד המרואיינים.

   

  שחקן לכל המשפחה

  ולמרות כל הסיפורים הללו, כאמור, ג'וני דפ עדיין שחקן עובד. בשנה האחרונה הופעתו התקשורתית הייתה דלילה, אך לאחרונה ניתן לצפות בו מתנהל בזהירות בראיונות מחבקים (בשבוע האחרון הוא הופיע גם בתוכנית של אלן דג'נרס וגם אצל ג'ימי קימל). בראיונות חביבים שכאלה לא נוהגים לשאול שאלות נוקבות ומטרתם יח"צנית בלבד. ולא רק שדפ נראה בהם פיכח, אלא שהוא גם היה נעים ומתקשר. ואולי הכי חשוב, הוא נראה בהם טוב, הרבה יותר מאיך שנראה לפני שנה.

   

   

  ג'וני דפ. לפני שנה (מימין) והשבוע (צילום: splashnews) (צילום: splashnews)
  ג'וני דפ. לפני שנה (מימין) והשבוע (צילום: splashnews)

  מלבד התחקיר הגדול שפורסם ב"הוליווד ריפורטר", שבקושי הזכיר את פרשת הרד והתמקד בעיקר במצבו הפיננסי (שלבטח ישתפר עם כמות הלהיטים שמצפה לו) - גם התקשורת עדינה כלפיו. דוגמה לכך ניתן היה לראות לפני כחודש - כחלק מקידום הסרט, דפ הופיע בתחפושת ג'ק ספארו במתקן "שודדי הקאריביים" בדיסנילנד, שם הפתיע מבקרים. כל התגובות לתעלול יח"צני זה נעו בעיקר בין התמוגגות והתלהבות של הנוכחים לתחושת אכזבה מצד מי שלא נכח שם. בנוסף, גם מסע הקידום לסרט התקיים בפארק השעשועים המפורסם, שם דפ חילק חיוכים על השטיח האדום (אך לא התראיין). תפאורה מושלמת לקמאבק, שאומרת "אני כוכב לכל המשפחה".

   

  חוויאר בארדם וג'וני דפ בדיסנילד ()
  חוויאר בארדם וג'וני דפ בדיסנילד
   

  את העדות היחידה שהדגימה שאולי דיסני בכל זאת חוששים מהשם שיצא לדפ בשנים האחרונות, ניתן למצוא בפוסטר לסרט שבו חצי פניו של דפ מוסתרות. מדובר בטקטיקה הוליוודית השמורה לשחקנים בעייתים (טום קרוז למשל לא הופיע בפוסטר לסרט "מלחמת העולמות", בדיוק בימים שבהם הוא קפץ על הספה של אופרה ווינפרי ושמו נקשר לכת הסיינטולוגיה). אבל מדובר בצעד קטן ודי שטחי, וספק אם מישהו באמת מאמין שאנשים לא יודעים מיהו כוכב הסרט של "שודדי הקאריביים".

   

  העולם כמנהגו נוהג

  בימים שבהם נשיא ארצות הברית מתגאה בדעות המיזוגניות שלו, סלחנות כלפי גברים אלימים ובעייתיים היא לא משהו חדש. ההאשמות נגד השחקן קייסי אפלק לא מונעות ממנו לקבל תפקידים קולנועיים, כך גם השחקנים ניקולס קייג', מייקל פאסבנדר, כריסטיאן בייל, אלק בולדווין ועוד רבים אחרים שהואשמו על ידי בנות זוגם באלימות. ובכל זאת, ניתן היה להניח שאחרי סרטון בו רואים את דפ מתפרץ, הוליווד תחשוש ללהק אותו לתפקידים גדולים - לפחות לזמן הקרוב.  

   

  מוקצת בגלל התנהגות לא נאותה. (צילום: AP) (צילום: AP)
  מוקצת בגלל התנהגות לא נאותה.(צילום: AP)
   

  גם העדויות על התנהגות לא נאותה על הסט, כפי שדווחה ב"שודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר" נסלחה די מהר. זוכרים את קתרין הייגל, כוכבת הקומדיות הרומנטיות של שנות האלפיים שהייתה אמורה להיות ג'וליה רוברטס הבאה? סיכוי גדול שלא. אחרי דיווחים לפיהם התנהגה כמו פרימדונה על סטים קולנועיים ואחר סכסוך פומבי עם ג'אד אפאטו וסת' רוגן, במהלכו הביעה דעה שלילית על הסרט "הדייט שתקע אותי", היא בקושי מקבלת תפקידים. כשמדובר באישה קשה לקבל התנהגויות כאלה, כשגבר עושה את אותו הדבר (וגרוע יותר), זה בסדר.

   

  דפ ב"חיות הפלא והיכן ניתן למצוא אותן" ()
  דפ ב"חיות הפלא והיכן ניתן למצוא אותן"
   

  לכן - אפשר לסכם עם אנחת ייאוש מסוימת, שברור שנמשיך לראות את דפ על המסך הגדול. כמו שאר הגברים שהואשמו בהטרדות מיניות ובשערוריות ונשארו בתפקידים - הוא ימשיך לעבוד, ולבסוף גם יזכה בהערכה ובהערצה ובחיבוק תקשורתי והוליוודי. לפחות עד השערורייה הבאה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: splashnews
  אז ועכשיו. ג'וני דפ
  צילום: splashnews
  לאתר ההטבות
  מומלצים