שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גיל 40 עם גזרה חדשה: כך מיכל ירדה 29 ק"ג
  מיכל קפלן מזור מעולם לא ציפתה שרגע לפני גיל 40 היא תמצא את עצמה מיואשת מהחיים: מהזוגיות, ממקום העבודה - וגם מהקילוגרמים העודפים. ברגע שהחליטה שהיא לוקחת את עצמה בידיים הדברים הטובים לא הפסיקו להגיע. היום - 29 ק"ג פחות - היא חוגגת את הפרק הבא בחייה

  מיכל קפלן מזור זוכרת היטב את יום ההולדת ה-39 שלה. נקודת זמן זו, שהייתה כר פורה לחשבון נפש על הישגים ומטרות בחיים, העמידה את האם לשלוש מרמת השרון בסימן שאלה, רגע לפני יום הולדת 40.

   

  כתבות נוספות:

  מסוכרת נעורים ל-100 ק"ג שרירים: יובל לא ויתר למחלה

  רק 45 שניות: התרגיל הטוב ביותר לבטן

  נא להכיר: מיס ביקיני ישראל לשנת 2017

   

  "לא אהבתי את מקום העבודה שלי, את הזוגיות שלי - ולא היה לי רצון לעשות כלום", היא נזכרת. "לא אהבתי את איך שאני נראית: כבדה, מסורבלת, דהויה ובעיקר – עייפה: גם נפשית וגם גופנית. הטריד אותי שאלה החיים שלי, הבינוניות הזאת, והפחיד אותי שככה הם ייגמרו".

   

  באותו רגע היא כבר ידעה: זה הזמן לשינוי. חודש לאחר מכן, בתזמון מושלם עם תחילת השנה האזרחית החדשה, היא החליטה שהיא לוקחת שליטה על החיים שלה, או כפי שהיא ניסחה זאת: "לגרום לדברים להיראות קצת יותר כמו שאני רוצה".

   

  "הייתי עייפה נפשית, וגם גופנית". מיכל לפני השינוי
  "הייתי עייפה נפשית, וגם גופנית". מיכל לפני השינוי

   

  "התחלתי לרוץ ושנאתי את זה"

  מיכל החלה לשנות את הרגלי התזונה שלה, אך התוצאות מיאנו להגיע, לפחות לא כפי שקיוותה. מהר מאוד היא הבינה שפעילות גופנית הכרחית להצלחת התהליך. לאחר כשלושה חודשים היא החליטה לצאת לרוץ בפעם הראשונה.

   

  "ריצה הייתה מאז ומעולם הדבר הבלתי אפשרי עבורי. שנאתי את זה", היא מספרת. "אז הורדתי אפליקציה של מתחילים ויצאתי. בהתחלה רצתי דקה וחצי והלכתי שלוש ושנאתי את זה. לא הבנתי למה אנשים עושים את זה לעצמם. אז הפסקתי - ושנאתי את עצמי עוד יותר".

   

  בסוף אותו קיץ פגשה את מאמנת הריצה קאלי יחזקאל, והיא הכניסה את מיכל לקבוצת המתחילים שלה. הפעם היה נראה שזה עובד. "היא לימדה אותי לרוץ, לנשום - וגם ללכת, ולהירגע, ולצחוק", מספרת מיכל. "היא הכניסה אותי לעולם מופלא, ומצאתי בו חברים חדשים שהפכו למשפחה קרובה. הורדתי 18 ק"ג, וההרגשה הייתה מדהימה".

   

  עם השינוי החיובי במשקל הגיעו עוד שינויים טובים. מיכל עזבה את מקום העבודה והתחילה עבודה חדשה במחלקת הרכש בחברת אנרג'ים ספורט. שם פגשה את מאמנת הכושר רומי פרחיה, והיא עזרה לה להוריד עשרה קילוגרמים נוספים.

   

  "רומי לימדה אותי מה לאכול ולשתות, איך ללכת נכון, לשבת נכון, ואיך לחטב את כל המקומות שאחרי הירידה במשקל פשוט צנחו", היא אומרת. "במקביל היא לימדה אותי שאני יפה, שמותר לי ליהנות מהגוף שלי, עברה איתי רגעי משבר כשנתקעתי ורגעי אושר גדולים כשהתקדמתי".

   

  הסביבה הקרובה נרתמה לתהליך הירידה במשקל של מיכל. גם היותה עובדת חברה מתחום הכושר תרם לעניין. "האנשים שעובדים איתי הבינו בתחום ועשו כל מה שיכלו לחזק, ללמד ולהעצים אותי ואת הבחירות שלי", היא מסבירה.

   

  למדה סוף סוף להתאהב בספורט הריצה. מיכל קפלן מזור
  למדה סוף סוף להתאהב בספורט הריצה. מיכל קפלן מזור

   

  להחזיר את האמון בעצמך

  היום בגיל 40, כשנה אחרי, נדמה שפרק ב' בחייה של מיכל כבר נפתח. פרידה, עבודה וגזרה חדשה: 29 קילוגרמים פחות. היא לומדת ליהנות מהשינויים החדשים, אך הדרך לא תמיד הייתה קלה.

   

  "אחרי הירידה הגדולה של 18 הק"ג נתקעתי", נזכרת מיכל. "לא ירדתי ולא התקדמתי - ונדרשו ממני כל תעצומות הנפש כדי לא לנחם את עצמי באוכל, אלא להבין שזה משהו זמני וזה בסדר. ההתחלה הייתה בודדה מאוד: חברים שסמכתי עליהם התרחקו, לא מצאו זמן לשמוע אותי, להכיל".

   

  גם פציעות לא נחסכו ממנה. "כמה ימים לפני המרוץ הראשון התחילו לי כאבים נוראיים ברגל. האבחנה – דלקת, הפתרון – מנוחה", אומרת מיכל. "הייתי מיואשת, אחותי לקחה אותי לפיזיותרפיסט שהקים אותי על הרגליים. קאלי המאמנת שלי רצה איתי את עשרת הק"מ ממש יד ביד, וההרגשה הזאת כשחציתי את קו הסיום: עשיתי את זה! אני מסוגלת! היי מטורף".

   

  גם הסביבה לא נשארה אדישה, ומיכל כבר התרגלה לכל סוגי התגובות. "רוב התגובות מאוד מפרגנות. הערות כמו 'וואו, את חצי בן אדם', 'נראית צעירה ב-20 שנה', 'איך את נראית מאושרת'. וישנן גם הערות כמו 'מה קרה? את חולה', 'שמעתי שהתגרשת, אז ככה נראים אחרי?'. אבל באמת שרוב התגובות מאוד מפרגנות: מיד שואלים מה עשיתי, מה אני אוכלת ומי אימן אותי".

   

  מיכל מוכנה לפרק ב' של החיים שלה, והכושר והתזונה בהחלט ממלאים תפקיד משמעותי יותר מבעבר. "אני שומרת על התפריט הקבוע שלי, ממשיכה באימוני ריצה ובאימונים בחדר הכושר עם המאמנת שלי, אבל היום זה הפך אצלי לדרך חיים אז יותר קל לי להקפיד וגם לחרוג".

   

  במבט לאחור נדמה שהמקום שבו הייתה לפני שנה רחוק ממנה מרחק שנות אור. "אני באמת בן אדם אחר, לא רק חיצונית אלא בעיקר פנימית. הריצה גרמה לי להרגיש שאני מסוגלת להכול. אני מאושרת, הבנות שלי גאות בי, והאמון שלהן בי גורם לי להרגיש שלמה. היו לי רגעי שבירה באמצע הדרך, אבל עכשיו אני באמת מאמינה שהכול היה לטובה. הצלחתי להרים את הראש ולהתגבר על הכול".

   

  29 קילו פחות מאושרת הרבה יותר. מיכל היום
  29 קילו פחות מאושרת הרבה יותר. מיכל היום

   

  הטיפים של מיכל לגולשי ערוץ הכושר:

  כוח רצון – "קודם כול לרצות את השינוי באמת. תמיד רציתי לרזות, אך לא הייתי מוכנה לעשות את השינוי בחשיבה, בהרגלים, בי עצמי. דאגו לסביבה תומכת וגייסו אותה לתהליך כי זה בעצם הכול. חשוב לרתום את הסביבה הקרובה לשינוי כדי שיהיה יותר קל להרחיק פיתויים ולהכניס אוכל פחות משמין, במיוחד אם לא היינו רגילים לכך קודם".

   

  סדר – "אני מכינה לעצמי מראש אוכל לכל השבוע בקופסאות במקרר, וככה כשאני הולכת בבוקר לעבודה יש לי ארוחת בוקר, צהריים וביניים כבר מוכנות. יותר קל לשמור על תפריט בריא ומאוזן בצורה הזאת. בתחילת התהליך היה לי קשה לעקוב אחרי הכול אז הייתה לי מחברת קטנה ורשמתי את כל מה שאכלתי, אימונים שעשיתי וכו'. לאט-לאט זה הפך למחברת מוטיבציה: כתבתי לי תוכניות לעצמי, משקל יעד, תוכנית אימונים, מרוצים שאני מעוניינת להשתתף בהם. זה סידר לי את המחשבות ונתן לי מקום להוציא הכול".

   

  מלתחה חדשה – "כי זה מרענן גם את הנפש, ורק אז באמת הבנתי כמה משקל ירד ממני. שמרתי שני זוגות מכנסיים: מדי פעם אני עדיין מודדת אותם כדי לראות את השינוי בצורה הכי בוטה שיש".

   

   

  רוצים גם אתם להתחיל לרוץ? צפו בטיפים לריצה בחודשי הקיץ:

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "גיל 40 עם גזרה חדשה: כך מיכל ירדה 29 ק"ג"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים