שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  גטאס תקף את יו"ר הרשימה המשותפת: "חצה קווים אדומים"

  לפני כניסתו לכלא השבוע חבר הכנסת לשעבר, באסל גטאס, פרסם מאמר שבו תקף את יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה. "פגע בשיח עליו התבססה הרשימה, איך אפשר להשתתף בהפגנות עם סיסמאות המריחות גזענות?"

   

  גטאס לפני כניסתו לכלא    (צילום: שמיר אלבז)

  גטאס לפני כניסתו לכלא    (צילום: שמיר אלבז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במאמר שכתב חבר הכנסת לשעבר ד"ר באסל גטאס לפני כניסתו לכלא ופורסם באתר arab48, הוא תקף את ראש הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה. לטענתו, עודה ניצל את מעמדו כראש הרשימה ופעל בצורה אינדיבידואלית. גטאס הורשע בחודש פברואר השנה במסגרת עסקת טיעון בהברחת טלפונים לאסיר ביטחוני בכלא קציעות ונידון לשתי שנות מאסר.

   

  "אני חושב שהבחירות הבאות לכנסת יתקיימו כשאני בכלא. אני מודאג להמשכיות הרשימה המשותפת. הייתי משוכנע שהיא תמשיך לפחות עוד שתי קדנציות אבל התפתחות שלילית עלולה לאיים על עתידה", כתב גטאס. "כולם מכירים את תפקידה של מפלגת בל"ד, את תפקידי להקמת הרשימה המשותפת ואת המאמצים שלי להצלחתה לעבור את כל הקשיים. אני מרגיש עכשיו שתפקיד השמירה על הרשימה המשותפת הפך להיות לא קל, כי חלק מחברי הכנסת פעלו בצורה אינדיבידואלית ובמיוחד איימן עודה. הוא ניצל את תפקידו כראש הרשימה המשותפת וזו טעות לשתוק על דבר שעלול לפגוע ברשימה".

  ראש הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה (צילום: ערוץ הכנסת) (צילום: ערוץ הכנסת)
  ראש הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה(צילום: ערוץ הכנסת)
   

  גטאס ביום ראשון השבוע, שבו נכנס לכלא לרצות את עונשו ()
  גטאס ביום ראשון השבוע, שבו נכנס לכלא לרצות את עונשו

  גטאס כתב כי איימן עודה היה מהמתנגדים במפלגת חד"ש להקמת הרשימה המשותפת. "אחרי הבחירות ולאחר שקיבל את המקום הראשון ברשימה הוא התחיל להבין את הכוח שלה, הפך להיות מהאנשים התומכים בהקמתה והבין את החשיבות לשמור עליה. פועלו הפוליטי עובר קווים אדומים אפילו בעיני תנועתו חד"ש, ולכן יישור ההדורים וריסון ההתנהגות הזו נחשבים כהגנה על הרשימה המשותפת וכחובה לאומית".

   

  גטאס העביר ביקורת על סגנון הדיבור של עודה, בעיקר בפני החברה הישראלית. "אי אפשר לתפוס את המקל בשני צדדים. מצד אחד עם כוונות טובות לשמור על הרשימה המשותפת וחיזוקה, ומצד שני לנהוג בצורה שפוגעת בביצוע הפוליטי ובשיח עליו התבססה הרשימה, תוך ניצול מעמדו. איך אפשר להשתתף בהפגנות עם סיסמאות המריחות גזענות?.

   

  "הגרוע והמפתיע באמת הוא סגנון הדיבור שלו לחברה הישראלית, יש היעדר גאווה והערכה עצמית שאמורים לאפיין ראש רשימה עם 13 חברי פרלמנט", כתב גטאס במאמר. "עודה השתתף בהפגנות ובמסיבות עיתונאים ודיבר בשם הרשימה המשותפת, לא כנציג תנועתו חד"ש. כולנו יודעים שעודה לא נבחר לתפקיד אלא שזה היה סיכום בין המפלגות שהרכיבו את הרשימה המשותפת".

   

  חבר הכנסת איימן עודה העדיף שלא להגיב לטענות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל נחושתן
  גטאס לפני כניסתו לכלא, השבוע
  צילום: גיל נחושתן
  מומלצים