שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בעלי בזק אלוביץ' והמנכ"לית הנדלר שוחררו ממעצר בית אך תחת מגבלות חמורות
  על בעל השליטה נאסר לעסוק במשך חודשיים בכל דבר הקשור לחברות שבבעלותו בהן בזק ו-yes. נציג הרשות לניירות ערך אמר בדיון על אלוביץ': "מעמדו מקנה לו יכולת לשבש חקירה". מנכ"לית בזק סטלה הנדלר תוכל לשוב לעבודתה מחרתיים, אך נאסר עליה לעסוק בכל פעילות מול אלוביץ'

   

  שאול אלוביץ' (צילום: יובל חן)
  שאול אלוביץ'(צילום: יובל חן)

  בית משפט השלום בתל אביב שחרר הבוקר (ו') ממעצר בית את בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' תחת תנאים מגבילים במשך חודשיים. קודם לכן שוחררה מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, ששהתה במעצר בית במשך תשעה ימים בגין החשדות נגדה בעבירות של מרמה בפרשת בזק.

   

  במסגרת התנאים המגבילים על אלוביץ', החליטה השופטת רונית פוזננסקי-כץ כי על אלוביץ' ייאסר להגיע למשרדי חברת חלל תקשורת שבבעלותו עד 4 באוגוסט ולא יצור קשר עם עובדים ונושאי משרה. בנוסף, ייאסר עליו להימנע מכל עיסוק בענייני חברת yes למשך חודשיים והימנעות מפעילות שוטפת בבזק. ייאסר על אלוביץ' ליצור קשר ישיר ועקיף עם חברי דירקטוריון בבזק או עם עובדי חברות בקבוצה, ועם המעורבים בפרשה למשך 60 יום, למעט בנו, כלתו או אורנה אלוביץ' בנושאים שאינם קשורים לחקירה.

   

  על הנדלר הוטלו תנאים מגבילים חמורים למשך חודשיים והיא תוכל לשוב לעבודתה בחברה ביום ראשון. מלבדה, גם אור אלוביץ', בנו של בעל השליטה שאול אלוביץ', שוחרר ממעצר בית.

   

  בדיון בעניינו של שאול אלוביץ' אמר עו"ד ערן שחם שביט, נציג הרשות לניירות ערך: "אנחנו סבורים שנוכח המעמד והתפקיד שיש לחשוד, יש לו יכולת השפעה על העדים והמעורבים בפרשה, שהם בצורה כזו או אחרת עובדים שלו. מר אלוביץ', על פי החשד, פעל מתוך אינטרס כספי, ידע לתגמל חלק מהעובדים שלו, שסייעו לו או ביצעו איתו בצוותא את החשדות המיוחסים לו. מעמדו ותפקידו הוא שמקנה לו את היכולת לשבש את החקירה. למר אלוביץ' יש את הכוח והסמכויות לתגמל, להזיז תפקיד, לגבי כל האנשים שנחקרו ולא נחקרו. הפרשה הזו היא פרשה מתגלגלת. המעגלים בה מתרחבים".

   

  עו"ד שחם שביט ביקש להגביל את אלוביץ' מהגעה למשרדי בזק ו-yes למשך שלושה חודשים. לתמיכה בבקשה זו הגישה הרשות דו"ח סודי ובו פירוט של פעולות החקירה, שאותן היא מבקשת לבצע במהלך תקופה זו, שמצדיקה לטענתם, את הבקשה. עו"ד ז'ק חן שמייצג את אלוביץ' התנגד לבקשה וטען כי הנזק שעשוי להיגרם לחברות, שבהן משמש אלוביץ' כבעל השליטה או כיו"ר דירקטוריון חמור ביותר ולא עולה בקנה אחד עם הבקשה כלל. עו"ד חן הציע שיינתן לאלוביץ' ליווי של עו"ד שיוכל לפקח אחר התנהלותו. 

  סטלה הנדלר (צילום: יחיאל ינאי)
  סטלה הנדלר(צילום: יחיאל ינאי)
     

  בית המשפט קבע כי הנדלר תימנע מכל עיסוק בענייני רגולציה של חברת בזק, גם מול עובדים וגם מול גורמים חיצוניים לחברה, לרבות עובדי משרד התקשורת. בנוסף, ייאסר עליה לטפל בכל עיסוק שעניינו עסקאות עם בעל השליטה לרבות עסקאות קיימות, כל פעילות מול בעל השליטה ומול חברת yes.

   

  על הנדלר ייאסר גם ליצור קשר עם חברי דירקטוריון בזק. בעניינים עסקיים שוטפים שלא קשורים לחקירה תוכל המנכ"לית לפעול מול הדירקטוריון באמצעות ממלא מקום היו"ר דוד גרנות. על הנדלר נאסר גם ליצור קשר ישיר או עקיף עם עובדים בחברת yes וכן עם המעורבים בחקירה. צו עיכוב היציאה מהארץ יישאר בתוקף.

   

  חשוד נוסף בפרשה הוא עו"ד עמיקם שורר, שמשמש בשלושת החודשים האחרונים כסמנכ"ל פיתוח עסקי בבזק. בית המשפט הכריע כי הוא יוכל לשוב לעבודתו במשרד בזק כסמנכ"ל פיתוח עסקי וקשרי חוץ, ובתפקיד זה בלבד. יהיה עליו להימנע מכל עיסוק בעניינים הקשורים למשרד התקשורת, חברת yes ובזק, למעט בנושאים שנוגעים לעבודתו ושאינם נוגעים לפרשה הנחקרות - למשך 60 יום. נאסר עליו ליצור קשר ישיר או עקיף עם מעורבי החקירה, עם חברי דירקטוריון בזק ועובדי משרד התקשורת.

   

   

  אור אלוביץ'
  אור אלוביץ'

  בנוגע לתנאים המגבילים שהוטלו על אור אלוביץ', נאסר עליו להגיע למשרדי החברה ואסור יהיה לו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה פרט לאביו ולרעייתו. במסגרת הפרשה נשלח גם מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, למעצר בית בן שבועיים.

   

  בדיון שהתקיים בבית המשפט לפני שבוע וחצי אמר נציג הרשות לניירות ערך כי "המעורבות של הנדלר משמעותית מאוד". נציג הרשות לניירות ערך הוסיף ואמר כי הנדלר "היא הנושאת והנותנת מטעם שאול אלוביץ' והחברות לבין הגורמים. מחומרי החקירה עולה בבירור חשש ממשי לשיבוש. הגרסאות שלה מתפתחות ומיתממות".

   

  לפני כחודש פתחה הרשות לניירות ערך בחקירה גלויה שבמהלכה עוכבו לחקירה אלוביץ', בנו אור ובכירים בחברת yes, בהם המנכ"ל רון אילון. בבסיס החשדות עומדת עסקת בעלי העניין שבמסגרתה רכשה בזק את אחזקותיה של חברת יורוקום - בבעלות אלוביץ' - בחברת yes.

   

  על פי החשדות של הרשות לניירות ערך, ב-yes ביצעו מניפולציות בדו"חות החברה כדי לעמוד ביעדי תזרים מזומנים בשנים 2016-2015. עמידה ביעדים אלו נדרשה לאלוביץ' כדי לקבל עשרות מיליוני שקלים נוספים מקופת בזק במסגרת העסקה לרכישת yes; וכן לנושאי משרה בחברת הלוויין כגון המנכ"ל רון אילון, שהיו זכאים לבונוסים אישיים על הגעה ליעדים אלה.

   

   

  מוקדם יותר השבוע מונה המשנה למנכ"ל משרד התקשורת, מימון שמילה, כמחליף זמני של מנכ"ל המשרד, שלמה פילבר. פילבר שוהה במעצר בית במסגרת הפרשה. בעקבות החקירה של הרשות לניירות יצא פילבר לנבצרות של שבועיים וקיים ספק אם יחזור לתפקיד. פילבר חשוד בין היתר בהעברת מידע אסור לבעל השליטה בחברת בזק, אלוביץ'.

   

   

   


  פורסם לראשונה 21/07/2017 10:35

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בעלי בזק אלוביץ' והמנכ"לית הנדלר שוחררו ממעצר בית אך תחת מגבלות חמורות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים