שתף קטע נבחר

פילבר שוב נחקר בפרשת בזק, נתניהו זימן שרים וח"כים לתדרוך

בפעם השנייה תוך יומיים הגיע שלמה פילבר למשרדי הרשות לניירות ערך להיחקר במסגרת פרשת בזק. פילבר נחקר בחשד לביצוע עבירות על טוהר המידות ועבירות ניירות ערך. בעקבות הפרשות האחרונות: נתניהו זימן אליו את חלק משרי וחברי הכנסת של הליכוד

 

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר (צילום: אוראל כהן) (צילום: אוראל כהן)
מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר(צילום: אוראל כהן)

מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר נחקר הבוקר (ה') שוב במסגרת פרשת בזק. פילבר נחקר אתמול במשרדי הרשות לניירות ערך בתל אביב בחשד לביצוע עבירות על טוהר המידות ועבירות ניירות ערך. במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן אליו כמה משרי הליכוד וחברי כנסת לפגישת עדכון ותדרוך בנוגע לאירועי הימים האחרונים בשעה 12:00. המוזמנים הם השרים יריב לוין, זאב אלקין, מירי רגב ואופיר אקוניס. לפגישה הוזמנו גם חברי הכנסת דוד ביטן, מיקי זוהר ואמיר אוחנה.

 

חקירתו אתמול התקיימה שעות לפני פרסום דו"ח מבקר המדינה בנושא התנהלות משרד התקשורת בשליטת נתניהו למען בזק. בהקשר לפילבר התייחס המבקר יוסף שפירא ל"פגמים יסודיים בהליך קבלת ההחלטות" של משרד התקשורת והמנכ"ל פילבר, שמונה על-ידי נתניהו, בנוגע להקלות שניתנו לחברת בזק בהקשר למיזוג עם yes.

 

ביוני 2016, יותר משנה לאחר שנתניהו לקח על עצמו את תיק התקשורת, קבע היועץ המשפטי לממשלה כי בשל קשרי החברות בין נתניהו לבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', לא יוכל נתניהו לעסוק בעניינים הקשורים לאלוביץ' או לבזק.

 

ראש הממשלה נתניהו ושאול אלוביץ' (צילום: אלי דסה, קובי גדעון, לע"מ) (צילום: אלי דסה, קובי גדעון, לע
ראש הממשלה נתניהו ושאול אלוביץ'(צילום: אלי דסה, קובי גדעון, לע"מ)

ביולי אשתקד פנה משרד מבקר המדינה למנכ"ל משרד התקשורת בבקשה לקבל "תיעוד לגבי הנקודות שבהן ראש הממשלה בתפקידו כשר התקשורת היה מעורב בהחלטות הנוגעות לרפורמה בשוק התקשורת הנייחת ובכללם דיונים, הכרעות רגולטוריות, חתימה על תקנות וכיוצא בזה" (בתקופה שקדמה לגיבוש הסדר ניגוד העניינים). חודש לאחר מכן השיבה לשכת המנכ"ל למשרד מבקר המדינה כי "ההחלטה של המנכ"ל שלא לקבל החלטה לעניין ההדדיות לצורך למידת הנושא, כמו גם החלטתו לעניין שימוע הטלפוניה - נעשו לאחר שהמנכ"ל עדכן את ראש הממשלה, בתפקידו כשר התקשורת, ולאחר שניתנה הסכמתו. השיחות בוצעו טלפונית ו/או בפגישות בארבע עיניים, כך שאין סיכומי דיון. על כן, אין חומרים להעביר לסעיף זה".

 

דו"ח המבקר העלה שבאפריל 2016 ריכזה היועצת המקצועית הבכירה למנכ"ל משרד התקשורת רשימת נושאים שבהם עסק ראש הממשלה מאז נכנס לתפקיד, שיש להם קשר ישיר או עקיף לבזק. בין הנושאים: הליכי פיקוח על קבוצת בזק, בקשה לאישור מכירת פעילות אלון סלולר לפלאפון, הארכת תוקף הסמכה ליתן היתר לביצוע עבודות לעובדי בזק, אישור שינוי אחזקות ב-yes, תיקון רישיון yes, דרישת תשלום עיצום כספי בגין שימוש בטווח מספרים שלא הוקצה כדין בזק, דרישת תשלום עיצום כספי (מבזק) בגין הפרה בנושא יישום השוק הסיטונאי, דרישת תשלום (מבזק) בגין הפרת תקנות התשלומים, דרישת תשלום עיצום כספי (מבזק) בגין הקצאת מספרי טלפון שלא על פי תקנות התשלומים, שימוע טלפוניה, שימוע שוק סיטונאי הוט ושימוע ביקושים.

 

המבקר העיר כי ברשימה מפורטים נושאים שלא נכללו בדיווח של לשכת המנכ"ל מאוגוסט 2016 למשרד מבקר המדינה, אף שהם נוגעים לרפורמה בשוק התקשורת הנייחת.

 

משרד המשפטים לא ידע בירור שעשה משרד מבקר המדינה בפברואר 2017 עם משרד המשפטים העלה כי אף שהוכנה בלשכת מנכ"ל משרד התקשורת רשימת נושאים שיש להם קשר לבזק שבהם עסק ראש הממשלה מאז נכנס לתפקיד - היא לא הועברה לידיעת משרד המשפטים ולא הייתה לפניו בעת גיבוש ההסדר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקוביץ
שלמה פילבר
צילום: יואב דודקוביץ
מומלצים