שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרשת בזק: מונה מחליף זמני למנכ"ל משרד התקשורת

  מנכ"ל המשרד שלמה פילבר, שנמצא במעצר בית, יצא לנבצרות של שבועיים. שר התקשורת איוב קרא מינה באופן זמני את המשנה למנכ"ל מימון שמילה למנכ"ל בפועל

   

  שלמה פילבר (צילום: אוראל כהן) (צילום: אוראל כהן)
  שלמה פילבר(צילום: אוראל כהן)

  המשנה למנכ"ל משרד התקשורת, מימון שמילה, מחליף באופן זמני את מנכ"ל המשרד, שלמה פילבר, השוהה במעצר בית במסגרת מעוברותו בחקירת פרשת בזק. כך החליט היום (ב') שר התקשורת איוב קרא. בעקבות החקירה של הרשות לניירות יצא פילבר לנבצרות של שבועיים וקיים ספק אם יחזור לתפקיד. מינויו של שמילה אושר על ידי ממלא מקום נציב שירות המדינה, אודי פראוור. פילבר חשוד בין היתר בהעברת מידע אסור לבעל השליטה בחברת בזק, שאול אלוביץ', גם הוא חשוד מרכזי בפרשה.

   

  לפני כחודש פתחה הרשות לניירות ערך בחקירה גלויה שבמהלכה עוכבו לחקירה אלוביץ', בנו אור ובכירים בחברת yes, בהם המנכ"ל רון אילון. בבסיס החשדות עומדת עסקת בעלי העניין שבמסגרתה רכשה בזק את אחזקותיה של חברת יורוקום - בבעלות אלוביץ' - בחברת yes. על פי החשדות של הרשות לניירות ערך, ב-yes ביצעו מניפולציות בדו"חות החברה כדי לעמוד ביעדי תזרים מזומנים בשנים 2016-2015. עמידה ביעדים אלו נדרשה לאלוביץ' כדי לקבל עשרות מיליוני שקלים נוספים מקופת בזק במסגרת העסקה לרכישת yes; וכן לנושאי משרה בחברת הלוויין כגון המנכ"ל רון אילון, שהיו זכאים לבונוסים אישיים על הגעה ליעדים אלה.

   

  בפירוט החשדות שהרשות לניירות ערך הציגה במסמך שמסרה לבית משפט השלום בת"א נטען כי פילבר "פעל בצורה שיטתית, מכוונת ומתמשכת ותוך הסתרת העבודה מהגורמים המקצועיים והמשפטיים של משרדו כדי להעביר לידי בזק מסמכים מסווגים וכן ניירות עמדה פנימיים, תכתובת ומסמכים מדיונים בין-משרדיים, לרבות כאלה אשר טרם נדונו בפורומים המוסמכים הן במשרד התקשורת והן בפורומים הבין-משרדיים... במסגרת פרשה זו נצברו ראיות המצביעות על שלמה פילבר כמי שפעל במסגרת תפקידו בדרכי מרמה לקידום האינטרסים של חברת בזק במשרד התקשורת".

   

  בשבוע שעבר החליט בית משפט השלום בתל אביב להטיל על פילבר 14 ימי מעצר בית מלאים בביתו בפתח תקוה. במהלך תקופה זאת נאסר עליו ליצור קשר ישיר או עקיף עם מי מהמעורבים בפרשה ולהתייצב בחקירה בכל מועד שיידרש. פילבר קיבל אישור לצאת אך ורק לתפילה בבית כנסת הסמוך לביתו.

   

  בית המשפט אסר עליו ליצור קשר עם עובדי משרד התקשורת וכן נאסרה עליו הגישה והחדירה לחומרי מחשב הקשורים למשרד התקשורת ו/או לחקירה ושימוש בהם עד לקבלת היתר על ידי הרשות לניירות ערך. דרכונו הוחרם על ידי הרשות לתקופה של 180 ימים. כמו כן הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ ל-190 ימים. פילבר נדרש להפקיד ערבות בנקאית או 400 אלף שקל במזומן להבטחת קיומם של תנאי שחרורו.

   

  מנציבות שירות המדינה נמסר כי "היות שפילבר נמצא במעצר בית וחל עליו איסור ליצירת קשר עם עובדי משרד התקשורת, התייתרה בחינת השעייתו. עם זאת, ממלא מקום נציב שירות המדינה אודי פראוור ער לאחריות המוטלת על הנציבות ולתפקידה והנציבות תיזדקק לסוגיית ההשעייה לקראת תום תקופת מעצר הבית. שר התקשורת איוב קרא הטיל את תפקיד המנכ"ל על מימון שמילה שמשמש כמשנה למנכ"ל. זה נעשה לאחר שהשר קיים התייעצות עם ממלא מקום הנציב. אודי פראוור אישר בשמחה את הטלת התפקיד על מימון שמילה לאור תפקידיו בעבר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים