שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  תתכוננו לנצל ימי חופשה: טכנאים לא יחויבו לתת שירות בחשיכה
  בשל הסכנות לשלומם, טכנאי גז, חשמל וטכנאים שנדרשים לעבודה בגובה לא יחויבו לתת שירות בשעות החשיכה מחוץ לבית הצרכן, כך קבעה היום ועדת הכלכלה. ח"כ איתן כבל שסירב להרחיב את התקנות לנותני שירות נוספים אמר: "בטיחות היא מעל הכל אבל לצרכן מגיע לקבל שירות בלי לקחת חופשה"

  זקוקים בדחיפות לטכנאי? תתכוננו לנצל את יתרת ימי החופשה שלכם: ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ה') את התקנות שהגיש משרד הכלכלה, שנועדו להחריג עוסקים או מקרים מסוימים מהחובה למתן שירות טכנאי גם בשעות הערב. עם זאת חשוב לציין כי הטכנאים המטפלים בתקלות שאינן מחוץ לבית, יחויבו לעבוד בשעות הערב ובשישי.

   

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  לפי התקנות שאושרו, החובה לתת שירות בשעות החשיכה לא תחול במקרים בהם הטכנאי צריך לתת את השירות מחוץ לבית הלקוח (למעט חדרי מדרגות וחדרי כניסה), והשירות כרוך בטיפול בחשמל, גז או בעבודה בגובה.

   

  היו"ר ח"כ איתן כבל הבהיר במהלך הישיבה כי בטיחות היא מעל הכל, אבל גם לצרכן מגיע לקבל שירות ראוי בלי שיצטרך לקחת חופשה כשהוא ממתין לטכנאי. עוד החליט כבל כי התקנות לא יחולו על טכנאים הנותנים שירותים לתשתיות המים, על אף שההצעה הייתה להחיל את הפטור גם עליהם. הוא הסביר כי אין כל סיכון בטיחותי בטיפול בתשתיות המים בשעות החשיכה.

   

  היועצת המשפטית של הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן, עו"ד חנה טירי, הסבירה כי התקנות הוגשו לאחר שבכנסת הקודמת אישרה הוועדה את ההצעה לתקן את חוק הגנת הצרכן ולקבוע כי שעות ביקור טכנאי יורחבו עד 19:00 בימי חול ועד 13:00 בימי שישי, על מנת לאפשר לצרכנים לקבל שירות בשעות הערב ובזמן שהם בבית ביום שישי.

   

  עם זאת נקבע במסגרת אותו תיקון חוק כי שר הכלכלה יוכל להחריג טכנאים מסוימים ושירותים מסוימים מהחובה, בהתאם לנסיבות בטיחותיות, ולפיכך הגיש השר כעת את התקנות לאישור הוועדה.

   

  נציגת התאחדות התעשיינים יעל שכטר, ביקשה להבהיר את הסכנה בהתעסקות עם מערכות גז בשעות החשיכה. היא הסבירה כי גם בהתקנת כיריים, למשל, רוב העבודה מחוץ לדירה. שכטר הדגישה כי מדובר רק על מתן שירות וכי אירועי חירום מטופלים גם בשעות החשיכה ובמשך 24 שעות ביממה.

   

  עוד הוסיף כבל כי "צרכן שמזמין שירות רוצה לקבל אותו בלי שיצטרך לקחת חופשה כדי להמתין לטכנאי".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תתכוננו לנצל ימי חופשה: טכנאים לא יחויבו לתת שירות בחשיכה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים