שתף קטע נבחר

HOT מובייל מציגה מבצע על סמארטפון ושיחות לילדים באופן בעייתי

החברה החלה לשווק סמארטפון + שיחות "ללא הגבלה" וגלישה בנפח 3GB ב-39.90 שקל לחודש, כמבצע חזרה ללימודים שיסתיים ב-1 בספטמבר. אלא שלא מדובר כלל בחבילה: ניתן לקנות את המכשיר בנפרד ב-19.90 שקל לחודש ואת קו הסלולר בנפרד ב-20 שקל. הצגתם יחד עלולה לבלבל צרכנים, שעלולים לחשוב שהם חייבים לקנות אחד כדי לקבל את השני

HOT מובייל מציגה מבצע על מכשיר סמארטפון ושיחות לילדים באופן בעייתי, שעלול לבלבל צרכנים ולגרום להם לחשוב שהם חייבים לקנות אחד כדי לקבל את השני. זאת למרות שניתן לקנות אותם בנפרד באותו מחיר.

 

החברה הודיעה היום (ד') לעיתונות שהשיקה "חבילה חדשה להורים וילדים" הכוללת סמארטפון + קו סלולרי ב-39.90 שקל לחודש, במסגרת מבצע חדש לקראת החזרה לבית הספר שיהיה תקף עד ה-1 בספטמבר. לפני המבצע המכשיר עלה 39 שקל לחודש, כך שמחיר החבילה הוא נמוך יחסית לשוק. בנוסף יש לשלם 30 שקל על סים.

 (צילום: ראובן שניידר) (צילום: ראובן שניידר)
(צילום: ראובן שניידר)
 

מהחברה נמסר: "במסגרת המבצע יוכלו הורים לרכוש חבילה סלולרית הכוללת שיחות והודעות ללא הגבלה (יש הגבלה ב"שימוש לא סביר", מ"ק), נפח גלישה ברשת האינטרנט של 3 גיגה, וסמארטפון דור 4, מדגם סטאר של אלטיס (הבעלים של HOT) ב-39.9 שקל לחודש. החבילה מורכבת מקו במחיר של 20 שקל לחודש בשנה הראשונה (לאחר שנה יעלה המחיר ל-30 שקל בחודש) ומכשיר במחיר של 19.90 שקל לחודש למשך 3 שנים" (בסך הכל 716.4 שקל עבור המכשיר). עוד מסרו כי הסמארטפון הכלול במבצע הוא "בעל מסך מגע גדול של 5 אינץ', זיכרון פנימי 16GB, מעבד 8 ליבות – 1.4GH, שתי מצלמות, קדמית ואחורית 15MP/MP13 וזמן טעינה של כשעתיים".

 

עם זאת, גם מבוגרים יכולים לקנות את החבילה שבמבצע, כך שלא מדובר במחירים לילדים בלבד. בנוסף, אסור על פי חוק להתנות קניית מכשיר סלולרי בהצטרפות למסלול סלולר ולהיפך וב-HOT מובייל לכאורה שומרים על החוק: בתשובה לשאלת ynet אמרו לנו ב-HOT מובייל שאם הלקוח מתנתק מחבילת הסלולר, המחיר של מכשיר הסלולר לא יזנק.

 

כמו כן אמרו בחברה שכל רכיב בחבילה ניתן לרכישה בנפרד, כלומר, אפשר לקנות את המכשיר ב-19.90 שקל לחודש ואפשר להצטרף בנפרד ובלי קשר לחבילה של 20 שקל בחודש הכוללת שיחות והודעות "ללא הגבלה" וגלישה בנפח GB3. אם כך, החברה עומדת בחוק שאוסר על כריכת מכשיר בחבילת סלולר, אבל מדוע אם כך היא מציגה את המבצע הזה כחבילה, עם מחיר אחד, באופן שעלול לבלבל צרכנים?

 

אם אפשר לקנות את שני הרכיבים בנפרד באותו מחיר הניתן בחבילה (20+19.90 = 39.90 שקל) אז באיזה מובן זה מבצע או חבילה?

 

ב-HOT מובייל אמרו ל-ynet שזו רק ההצגה השיווקית של הדברים, אך נציגי השירות ידגישו בפני הלקוחות שניתן גם לרכוש את המכשיר בנפרד ואת קו הסלולר בנפרד, באותם מחירים ולא רק כיחידה משולבת אחת. כרגע לא ניתן למצוא את המבצע באתר האינטרנט של החברה והוא יימכר, כך לפי החברה, בנקודות המכירה בלבד ושם הדברים יחודדו בפני הלקוחות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: ראובן שניידר
רק בנקודות המכירה
צילום: ראובן שניידר
מומלצים