שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "החופש הגדול הוא לא עונש שלכם, קחו אחריות"
  "גם לי יש רגעים שבהם סבלנותי כלפי שלושת ילדיי מצומצמת מאוד ואני ממש רוצה שהם יחזרו למסגרת שלהם, אבל מעולם לא חשבתי שצריך לקצר את ימי החופש". לרינה זיסמנוביץ, אם לשלושה ילדים, נמאס לשמוע את ההורים שהחלו בספירה לאחור לקראת תחילת שנת הלימודים

   

  צילום: אלי סגל

  צילום: אלי סגל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אין מישהו יותר ממני שרוצה שאוגוסט כבר ייגמר. באמת. אי אפשר לסבול כבר את החום הזה והלחות ואת כל המוני הנוסעים לחו"ל שמפרסמים את "תמונות החיים הטובים" בכל הרשתות החברתיות, אבל בעיקר בעיקר, אי אפשר לשמוע כבר את ההורים שמחשבים לאחור את קצו של החופש הגדול. וכל שנה הם עושים את זה מחדש.

   

  בואו כולם ניכנס לפרופורציות. הילדים בחופש ואתם צריכים להיות איתם. או למצוא מישהו שיהיה איתם. או לשלם למישהו כזה. בואו נבין רגע את העניין - העובדה שהילדים בבית מפריעה לכם או העובדה שהם "לא נמצאים במסגרת" או העובדה שהם ישנים כל היום עד הצהריים או שאין לכם מה לעשות איתם?

   

  זה לא שהם מבצעים פשעים נגד האנושות, מנסים לחרחר מלחמה או מנסים למצוא שיטות לפוצץ את העולם, את זה עושים הפוליטיקאים בעצמם. הילדים בסך הכול בחופש. כן, אולי ממש ממש משועממים, אבל רק בחופש.

   

   

  הם רק בחופש, לא עושים פשעים נגד האנושות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  הם רק בחופש, לא עושים פשעים נגד האנושות(צילום: shutterstock)

   

  לישון ולאכול

  לכולנו מגיע חופש. גם לילדים. זה לא עונש וההורים שטוענים שלהיות עם הילדים בבית זה עונש, אולי כדאי שיחשבו על הסיבה שבגללה ילדו את הילדים. בתי הספר, הגנים וכל שאר המסגרות החינוכיות הם לא בייביסיטר של ההורים, אלא מסגרות שמיועדות להעניק לילדים שלכם השכלה.

   

  חינוך, בילוי ופנאי זה עליכם, כי ככה זה הורים. האם הם יולדים ילדים כי רוצים להקים משפחה, לגדל את הילדים וליהנות איתם או רוצים שהם כל הזמן יהיו "במסגרת"?

   

  כן כן, גם לי יש רגעים שבהם הסבלנות שלי כלפי שלושת ילדיי מצומצמת מאוד ואני ממש רוצה שהם יחזרו כל אחד למסגרתו הוא, אבל מעולם לא חשבתי שהמדינה צריכה להיות צד בעניין או שצריך לקצר את ימי החופש.

   

  גם העובדה שהם מסוגלים לישון, תלוי בשלב בחיים, עד ארבע אחר הצהריים, לאכול פיצה לארוחת בוקר, גלידה לארוחת ערב ולהפוך את המטבח למעבדת הניסויים הפרטית שלהם בשתיים לפנות בוקר, כשלי יש עוד כמה שעות ספורות לישון לפני שאני קמה לעבודה, יכולה להטריף אותי. אז מה?

   

  זה החופש שלהם, והחלום שלי הוא לעשות את אותו הדבר. כי גם הם יגדלו ויהיו להם מחויבויות ומשפחה, וילדים בחופש שיטריפו אותם.

   

  גם החופש שלהם ייגמר יום אחד (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  גם החופש שלהם ייגמר יום אחד(צילום: shutterstock)

    

  אני מכירה את הטיעונים - זה עולה המון כסף, מה עושים עם הילדים הקטנים, זה מוציא אותם משגרה, אין להורים כל כך הרבה ימי חופש. הכל נכון ואם אפשר לעזור להורים לילדים קטנים למסגרת משלימה, אז אני לגמרי בעד.

   

  אבל פרט לכך, תנו לילדים ליהנות מהחופש ומהמנוחה ומהבטלה. שיישנו כמה שבא להם, שיאכלו מה שהם רוצים, שיראו טלוויזיה במשך שעות, שיילכו איתכם לעבודה, שישחקו, שיקראו, שישתוללו כי כמו כל דבר אחר בחיים, ובניגוד לקלישאה, טוב ורע כאחד, גם זה ייגמר והחיים יתחילו.

   

    

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""החופש הגדול הוא לא עונש שלכם, קחו אחריות""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים