שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראשי מועצות בקו התפר לנתניהו: "חוששים לפגיעה בביטחון"
  שורה של פרצות שהתגלו בגדר ההפרדה לאורך הקו הירוק, הניעו ראשי מועצות אזוריות בשרון ובצפון לפנות בנושא לראש הממשלה ושר הביטחון: "חציות הגדר בקלות בלתי-נסבלת נותרו ללא מענה". נתניהו טרם השיב

   

  פרצות בגדר לאורך קו התפר    (צילום: מועצה אזורית מנשה)

  פרצות בגדר לאורך קו התפר    (צילום: מועצה אזורית מנשה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בתקופת החגים מתפרסמת באופן קבוע בתקשורת הודעה לקונית שלפיה "צה"ל הטיל סגר כללי על יהודה ושומרון". ואולם, מי ערב לכך שמחבלים פלסטינים לא יחצו את גדר ההפרדה לתוך שטח ישראל? פנייה של ראשי מועצות אזוריות בשרון ובצפון לראש הממשלה ולשר הביטחון בנימין נתניהו מעידה על חשש אמיתי לשלום האזרחים ביישובים צמודי הגדר בעקבות פרצות שנמצאו בהן.

   

  בפנייה של ראשי שבעה מועצות אזוריות לנתניהו, שנעשתה באחרונה, צוין כי "אנו ראשי המועצות מוטרדים וחוששים מאוד לפגיעה חמורה בביטחון היישובים והתושבים על רקע כמות והיקף הפרצות בגדר ההפרדה, כאשר חציות הגדר בקלות בלתי-נסבלת נותרו ללא מענה ותגובה מאת הצבא".

   

  פרצות בגדרות של צה
  פרצה בגדר ההפרדה בקיבוץ מצר(צילום: מועצה אזורית מנשה)

   פרצות בגדרות של צה
  (צילום: מועצה אזורית מנשה)

  ראשי הרשויות ציינו עוד כי הקמת הגדר יצרה מצב של שקט ביטחוני, אך לדבריהם מצב הגדר כיום מזכיר את הימים שבהם כמות החדירות הייתה גדולה וכך גם היקף הפיגועים. הם מזכירים בין היתר את המחבל שפרץ באוגוסט את גדר ההפרדה בקיבוץ מגל, ונלכד בחדרה בדרכו לפיגוע. "אנו קוראים לך ראש הממשלה ושר הביטחון לפעול במהירות ובנחישות להחזרת השקט והביטחון ליישובי קו התפר".

   

  על המכתב לנתניהו, שטרם זכה למענה, חתומים ראש מועצת מנשה אילן שדה, ראש מועצת עמק חפר ד"ר גלית שאול, ראש מועצת לב השרון עמיר ריטוב, ראש מועצת דרום השרון אשרת גני גנון, ראש מועצת מגידו איציק חולבסקי, ראש מועצת גלבוע עובד נור וראש מועצת עמק המייענות יורם קרין.  

  פרצות בגדרות של צה
  פרצות בגדר ביישוב מצפה אילן במועצה האזורית מנשה(צילום: מועצה אזורית מנשה)

  פרצות בגדרות של צה
  (צילום: מועצה אזורית מנשה)

  פרצות בגדרות של צה
  וגם בקיבוץ מגל(צילום: מועצה אזורית מנשה)

  מחמד מצלח אשר חשוד בניסיון דקירת שוטר (צילום: אחיה ראב
  המחבל הפלסטיני מחמד מצלח. פרץ את הגדר וניסה להוציא אל הפועל פיגוע(צילום: אחיה ראב"ד)

  ראש מועצת מנשה שדה אמר בהתייחסו לנושא כי "זכורים לי הימים בתחילת שנות האלפיים, כשנאבקנו על הקמת גדר ההפרדה. הגדר הוקמה והושקעו בה מיליונים רבים ואכן היה לנו שקט לעומת השנים שבהן היו לנו פיגועים כמו ב-2002 כשמחבל רצח חמישה בני אדם בקיבוץ מצר. ב-2003 מחבל חדר גם לקיבוץ מגל, אבל מהר מאוד התגלה וברח, ולמחרת אותו מחבל חדר למושב מאור אך למזלנו חוסל.

   

  "אנחנו דורשים מהממשלה, ממשרד הביטחון, לסגור את כל הפרצות בגדר. לשים כוחות כפי שהיה בעבר שיסיירו לאורכה של הגדר וכך לשמור על ביטחון התושבים. למה המדינה השקיעה את כל המיליונים בגדר? בגלל הפיגועים. מה, היא רוצה להחזיר את הפיגועים? אנחנו דורשים לשים את הנושא בראש סדר העדיפויות. ברור לכולנו שאם חס וחלילה יהיה פיגוע אחד - מיד אחר כך יגיעו הנה כל התקציבים. אז למה לא למנוע את זה מראש?".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מועצה אזורית מנשה
  פרצה בגדר בקיבוץ מצר
  צילום: מועצה אזורית מנשה
  מומלצים