שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס

  יגאל רביד: תחתמו ותצאו בהרגשה שעשיתם את ההבדל

  "תחתמו על כרטיס אָדי, לעולם לא תדעו שעזרתם למישהו אבל תדעו שאפשרתם את זה ותלכו בהרגשה שעשיתם את ההבדל", אומר יגאל רביד וחותם און-ליין על כרטיס אדי

  עשיתי מעשה

  "בעקרון ברמת הרציונאל ובוודאי ברמה הרגשית אתה רוצה לתמוך בדבר הזה, אתה מאמין בתרומת אברים אבל בעצמך לא חשבת על כך". אומר העיתונאי ואיש הטלוויזיה יגאל רביד, "כל אלה שאין להם זמן אין להם את המשאב הזה של לקום ולעשות את הפעולה האקטיבית של עזרה לזולת, של סיוע, של התנדבות, בואו תחתמו על כרטיס אָדי, לעולם לא תדעו שעזרתם למישהו אבל תדעו שאפשרתם את זה ותלכו בהרגשה שעשיתם את ההבדל".

   

  החתימה

  "אני חותם היום על כרטיס אָדי בזכותכם, בגלל ynet".

   

  ההתלבטויות

  "זה מסוג הבעיות שעוברות לידנו בחיים ביום-יום ואתה אומר, או.קיי, בסדר יש כרגע דברים יותר חשובים ודחופים. לא נתתי את הדעת על הדבר הזה, בעקרון ברמת הרציונאל ובוודאי ברמה הרגשית אתה רוצה לתמוך בדבר הזה, אתה מאמין בתרומת אברים אבל בעצמך לא חשבת על כך. הפרויקט שלכם הביא גם אותי לזה ואני מודה שהעלה את המודעות גם שלי ולכן אני עושה את זה היום".

   

  הסיבה

  "אנחנו יושבים כאן באולפני הטלוויזיה בירושלים על הסט של התוכנית שלי. אני גר בתל אביב ועובד בירושלים. 25 שנה על הקו הזה וראיתי על הכביש הזה את כל התאונות מכל הסוגים, כולל כמה תאונות מהקשות שדווחו בתקופה האחרונה, לצערי. זה מסוג הדברים שפותחים לך את הדעת וגורמים לך לחשוב איפה אתה בכל הסיפור הזה מעבר לנהיגה והזהירות והכל, מה זה החיים? איך אפשר להיעזר באחרים בדברים שאתה זקוק להם, ומה אתה יכול לתת לאחרים ביום פקודה?

   

  "אני עושה משהו שהוא מאוד משמעותי ואני אפילו לא יודע אם מישהו ייעזר בתרומה שלי ודבר אחד בטוח, גם אם מישהו ייעזר אני אף פעם לא אדע מזה ועדיין אני רוצה לעשות את זה כי הנה אני תורם משהו מעצמי, אני שותף לנושא הזה של הערבות ההדדית, עשיתי מעשה".

   

  התגובות

  "אין שום ספק שהפרויקט שלכם העלה למודעות את הנושא של תרומת אברים במדינת ישראל, נושא שבאיזשהו מקום בגלל כל מיני בעיות כאלו ואחרות לא קיבל את המקום המגיע והראוי לו. אני חושב שהעשרות האלפים שחתמו מתחילת הפרויקט, זה רק ההתחלה. מעבר לבאזז תקשורתי, אנשים מדברים על זה ומכירים בערך של זה. אנשים שהם מעצבי דעת קהל מדברים ומעלים את החשיבות של הנושא. בנוסף, אמונות מוסכמות שלא כל כך היה להן מקום בקיום שלנו הופרכו בתקופה האחרונה וזוהי רק ההתחלה".

   

  חותמים עכשיו:

   

  פרויקט תורמים לחיים:

 1. 31 אלף חותמים - שיא כל הזמנים באדי
 2. למה ישראלים לא חותמים על כרטיס אדי - 7 מיתוסים
 3. מתלבטים? היכנסו לפורום אדי ב-ynet

   

  כולנו שווים

  "הדוגמאות מדברות בעד עצמן. ראינו בחדשות בשנים האחרונות לא מעט מקרים שבהם תרומות אברים של ערבים שנהרגו, לצערנו, בתאונות, הצילו חיים של יהודים ולהפך. הנושא הזה חייב לחצות את הפער התרבותי, החברתי והפוליטי במדינת ישראל".

   

  התרומה והדת

  "שמחתי לראות בפרויקט אָדי ב –ynet, כמה וכמה אישים מהמגזר הדתי שיצאו בקריאה לחתום על הכרטיס ולאפשר תרומת אברים, מתוך הבנה שהערך הגדול של הצלת חיים ביהדות גובר על קדושת המת עם כל הכבוד. צריך לתת כבוד גדול לאותם חרדים שחיים באמונתם שאסור לגעת בגוף המת או דבקים בנושא של מה מגדיר מוות של אדם. אותם אנשים שאי אפשר להזיז אותם מאמונתם וזה בא אצלם ממקום מאוד עמוק של אמונה דתית, בואו נניח להם".

   

  מילה לספקנים

  "אני רוצה להגיד משהו להרבה אנשים כמוני שרצים באותו מרוץ יום-יומי של עשייה, של להספיק דברים, של טיפול בדאגות וטרדות, של הנאות קטנות וגדולות, שכל הזמן חושבים 'כן, יש כל מיני דברים שאנחנו צריכים עוד לעשות'. אז זהו, שאנחנו כן צריכים לעשות, אנחנו כן צריכים לתרום. לאף אחד מאיתנו אין זמן. יש כאלה שיש להם זמן וזה בסדר אבל לכל אלה שאין להם זמן אין להם את המשאב הזה של לקום ולעשות את הפעולה האקטיבית של עזרה לזולת, של סיוע, של התנדבות, בואו תחתמו על כרטיס אָדי, לעולם לא תדעו שעזרתם למישהו אבל תדעו שאפשרתם את זה ותלכו בהרגשה שעשיתם את ההבדל".


  רוצים לראות מי עוד חתם על כרטיס אדי ומפציר גם בכם להציל חיים? לחצו כאן


 4.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גבי מנשה
  אני חותם היום על כרטיס אָדי בזכותכם. רביד
  צילום: גבי מנשה
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים