שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

הנשיא שאנס: מתנצל אם פגעתי, לא אתאבד

שלושה שבועות לפני שהוא נכנס לכלא, משה קצב מקלל את היום שבו נבחר לנשיא. "אני מבטיח למשפחתי להיות חזק, אבל גם ברזל שמכים בו כפי שהכו בי בסופו של דבר מתכופף". הראיון המלא: ביום שישי ב"ידיעות אחרונות"

משה קצב מודה שהוא "שבר כלי", אבל מבטיח - "אני לא אתאבד". כמה ימים אחרי שבית המשפט העליון קבע סופית שהנשיא השמיני של מדינת ישראל אנס וייכנס לכלא בעוד כמה שבועות לשבע שנים, בראיון שמתפרסם הבוקר (יום ד') ב"ידיעות אחרונות" הוא לא מודה, אך לראשונה מתנצל בפני המתלוננות.

 

מבית הנשיא לכלא - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

אחרי שחרושת שמועות גרסה כי שם קץ לחייו, קצב הדגיש: "לא התאבדתי, ואינני מתכוון להתאבד. אלו דיבורים בטלים של חורשי רעתי". כמעט בלחש, מתאר המראיין שמעון שיפר, הוא הוסיף: "אני מבטיח למשפחתי להיות חזק, אבל גם ברזל שמכים בו מכות כפי שהכו בי בחמש השנים האחרונות בסופו של דבר מתכופף".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בביתו שבקריית מלאכי, קצב בטוח שנעשה לו עוול. "ארור היום שבו נבחרתי לנשיא מדינת ישראל". הוא "מכבד את החלטת השופטים, אבל הם טעו. לא ניתן לבסס את ההרשעה שלי רק על הקביעה שהעדה העיקרית אמינה". כשנשאל מי לדעתו עומד מאחורי הפלתו, הוא משיב: "גם פוליטיקאים".

 

שלושה שבועות לפני מועד כניסתו המתוכנן אל מאחורי סורג ובריח, הנשיא לשעבר מביע לראשונה גם סוג של חרטה: "אני מתנצל בפני המתלוננות נגדי אם פגעתי בהן",

ובדמעות מבטיח: "אמשיך להילחם על חפותי. צדקתי תצא לאור - גם אם זה יהיה אחרי מותי".

 

בשבוע שעבר דחה בית המשפט העליון את ערעורו של הנשיא לשעבר קצב, וקבע כי הוא אנס פעמיים את א' ממשרד התיירות, הטריד מינית את ל' מבית הנשיא וביצע בה מעשה מגונה, והטריד מינית את ה', עובדת נוספת בבית הנשיא.

 

הראיון המלא עם משה קצב ביום שישי ב"מוסף לשבת" של "ידיעות אחרונות".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התנצלות ראשונה. משה קצב
צילום: רויטרס
מומלצים