שתף קטע נבחר

עוד וירוס פייסבוק: משה קצב לא התאבד

הלינק שמבטיח לכם סרטון של ההתאבדות ממצלמת האבטחה הוא הונאת פייסבוק. לפני חודש הבטיחה הונאות דומות סרטון של פגישת גלעד שליט עם הוריו ושל קעקוע שהחמאס קעקע על גבו

גורמים שונים העלו חשש שמשה קצב, נשיא המדינה לשעבר שהורשע באונס והפסיד בערעור, יתאבד לפני הכניסה לשבע שנות המאסר או בכלא עצמו. לינק שמסתובב בפייסבוק מדווח שהדבר כבר קרה, ומציע צפייה בסרטון מצלמות אבטחה שמתעד את האירוע. הסרטון לא קיים – מדובר בהונאת פייסבוק שנועדה לגייס לייקים לעמוד.

 

עוד ב-ynet מחשבים

 

"הנשיא לשעבר משה קצב התאבד בביתו ! תיעוד ממצלמות האבטחה בביתו (קשה לצפייה)", כותרת הלינק לעמוד באתר minidown.net, שבעליו משתמש בשירות שמסתיר את פרטיו בפרטי רישום הדומיין. בעמוד מופיע חלון וידאו מזויף, שדורש מהגולש להקליק על כל כפתורי הלייק כדי לראות את הסרטון. הקלקה עליהם גורמת לשיתוף הלינק בוול של הגולש, אך סרטון אין.

 

 

הונאות דומות מתרחשות כל הזמן, כשהן מנצלות את האפשרות להטמיע כפתורי לייק בעמודי רשת, ולגרום לגולשים לבצע לייק בלי שידעו שהדבר גורם לשיתוף לינקים על הוול שלהם. שתי הונאות כאלו השתמשו בגלעד שליט לפני חודש, ביום שחרורו. הלינקים הבטיחו סרטון של שליט נפגש עם הוריו ותמונה של הקעקוע שהחמאס לכאורה קעקע על גבו. מוקדם יותר השנה נקטה חברת "ישיר מדיה – פרסום באינטרנט" בשיטה דומה, כשקראה לגולשים להדליק נרות זכרון וירטואליים ליום השואה, אך למעשה גרמה לביצוע לייק לדף הפייסבוק של מקומון "קריות באינטרנט" שהחברה מפעילה.  

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. גם עליו עושים וירוסים
צילום: רויטרס
מומלצים