שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

קצב ייכנס לכלא ב-7 בדצמבר: "יחס כמו כל אסיר"

1,200 שקלים לקניות בחודש, ביקורים פעם בשבועיים והשכמה מוקדמת - כך ייראו חייו של משה קצב בשנים הקרובות. בשב"ס ישגיחו שלא יפגע בעצמו, וירחיקו אסירים שעלולים לתקוף אותו

משה קצב, מי שהיה עד לפני כמה שנים האזרח מספר 1, ימצא את עצמו ב-7 בדצמבר מאחורי הסורגים - לאחר שבית המשפט העליון דחה הבוקר (יום ה') את הערעור שהגיש על הרשעתו באונס, מעשים מגונים, הטרדה מינית ושיבוש מהלכי משפט - והשאיר על כנו גם את העונש, שבע שנות מאסר. "נתייחס לקצב כמו לכל אסיר אחר", אמרו בשירות בתי הסוהר לקראת כליאתו של הנשיא לשעבר. תוך פחות מחודש הוא ייכנס לבית הסוהר.

 

יום הדין של קצב - הכתבות האחרונות:

הערעור נדחה: משה קצב בדרך לכלא

יום דינו של הנשיא האנס: משה קצב יצא מביתו

משפט קצב מגיע להכרעה: "מתפלל לעזרה"   

 

ועדת המיון המוקדם של השב"ס תקבע בשבועות הקרובים היכן ירצה קצב את עונשו ובאילו תנאים. ההחלטה תתקבל רק לאחר שהנשיא לשעבר ייפגש עם קצין מיון, קצין מודיעין ועובדת סוציאלית. בניגוד לאסירים אחרים, התהליך הזה יתקיים באחד ממתקני השב"ס.

 

אחרי כליאתו, קצב יעבור שיחות מיון עם קצין מודיעין, שיבדוק את ההיבטים הביטחוניים, ועם עובדת סוציאלית, שתבדוק את כשירותו. במהלך השיחות יעמדו הגורמים המקצועיים על הצרכים המיוחדים של הנשיא לשעבר, אם יש כאלה.

 

קצב צפוי להיכלא באגף רגיל ולא באגף לעברייני מין, שם כלואים רק מי שהודו בעבירות, הביעו חרטה ונמצאים במסגרת טיפולית. בשלב הראשון הוא ייכלא באגף רגיל, אך תחת הקפדה שלא לבוא עם מגע עם אסירים אחרים שעלולים לפגוע בו עקב המעשים שבהם הורשע.

 

תחילה הוא יהיה תחת השגחה, על מנת למנוע ממנו לשלוח יד בנפשו. "אם במהלך השיחות יעלה החשש שהוא עלול לשים קץ לחייו", אמר גורם בשב"ס, "ההשגחה תהיה קפדנית יותר והוא ייכלא בתא עם השגחה מירבית. אם הוא לא יגלה סימני אובדנות, ההשגחה תהיה מועטה בשלב הראשון, עד שתוסר לחלוטין".

 

קצב בבית המשפט העליון, הבוקר (צילום: עומר מירון ) (צילום: עומר מירון )
קצב בבית המשפט העליון, הבוקר(צילום: עומר מירון )
 

 

כמו כל אסיר, מיד לאחר קליטתו יקבל קצב מדי אסיר. אם לא הביא מביתו, יימסרו לו גם כלי סדקית, לבנים ושמיכות. בין כותלי הכלא, הוא ייאלץ להתמודד עם מציאות חדשה של השכמה מוקדמת, עמידה לספירות במהלך היום, דלתות ברזל שנטרקות מאחוריו ואובדן החירות שלה הוא רגיל. כמו כל אסיר, הוא יהיה זכאי להכניס לתאו DVD, לצפות בטלוויזיה בערוצים שהשב"ס מקציב, ולקבל אוכל שהשב"ס נותן לאסירים.

 

הנשיא לשעבר יוכל לרכוש מוצרים בקנטינה בסכום של 1,500 שקלים בחודש,

שיפקידו עבורו בני משפחתו בבנק הדואר. ביקורים של בני משפחה הוא יוכל לקבל פעם בשבועיים. נציב שב"ס, רב-גונדר אהרון פרנקו, כבר הנחה את בכירי הארגון לתת לקצב יחס כמו לכל אסיר אחר למרות מעמדו.

 

קצב יוכל לבקש לרצות את עונשו באגף תורני חרדי או באגף לשומרי מסורת, שאינם קיימים בכל בתי הכלא. אם קצב יבקש להגיע לאגף חרדי והשב"ס יסכים, הוא יצטרך לוותר על צפייה בטלוויזיה.

 

קצב לא הודה בעבירות בהן הורשע ולא הביע חרטה, ועד שלא יעשה זאת לא ייכנס להליך טיפולי בעברייני מין. בנוסף, לאחר שירצה רבע מעונשו, העובדה שלא הודה במעשים תפגע בזכאותו לצאת לחופשות, ולא תאפשר לו לקבל קיצור של שליש ממאסרו מוועדת השחרורים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב. לא ייכלא באגף לעברייני מין
צילום: רויטרס
מומלצים