שתף קטע נבחר

בגלל הסרטן: פרטנר תשלם ללקוח שתבע אותה

חברת פרטנר תשלם כ-400 אלף שקל ללקוח שתבע אותה, בטענה שמאחר שדיבר בטלפון הסלולרי בתוך הממ"ד שבביתו - חלה בסרטן אגרסיבי ליד האוזן . פרטנר: "התביעה נדחתה. התשלום נעשה לפנים משורת הדין כמחווה אנושית"

חברות הסלולר עושות הכל כדי לשכנע אותנו שהטלפונים שהן מוכרות עומדים בכל תקני הקרינה ואינם מסרטנים. לא בכל יום חברת הסלולר השנייה בגודלה בישראל מסכימה לשלם מאות אלפי שקלים ללקוח שחלה בסרטן.

 

סלולרי וסרטן - הדעות חלוקות:

 

בצעד יוצא דופן הסכימה באחרונה חברת פרטנר, המפעילה של רשת אורנג' ‭,(054)‬ לשלם כ-400 אלף שקל לעורך דין ממרכז הארץ, שתבע אותה בטענה שלקה בסרטן כתוצאה משימוש בשני טלפונים סלולריים שרכש מהחברה.

 

ל"ידיעות אחרונות" נודע כי פרטנר התייחסה אל התשלום כאל מחווה של רצון טוב, שנועדה לסייע לעורך הדין להתמודד עם מחלתו, והסכימה לשלם אותו - בלי להודות בדבר מהנטען בתביעה. בפסק הדין שניתן בבית המשפט והביא לסיום התיק נקבע כי התביעה נדחתה.

 

עורך הדין, בשנות ה-50 לחייו, הגיש את התביעה נגד פרטנר במאי 2010 לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד. בכתב התביעה הוא דרש מהחברה לשלם לו מיליוני שקלים, לאחר שחלה בסרטן נדיר ואגרסיבי מסוג לימפומה, שהתפתח בסמוך לאוזן השמאלית שלו.

 

"המחלה פרצה בגלל שימוש בסלולר בתוך הממ"ד"

לטענתו, המחלה פרצה בשל שימוש תכוף שעשה בשני מכשירי טלפון סלולרי שרכש מהחברה, האחד ב-2003 והאחר ב-‭.2007‬ על פי כתב התביעה, עורך הדין נהג להשתמש בטלפונים במשרדו הממוקם בממ"ד בביתו, ופרטנר אחראית לנזק שנגרם לו, משום שלא הזהירה אותו שהשימוש בטלפון סלולרי בתוך הממ"ד מסוכן וגורם לפליטת קרינה בעוצמה גדולה יותר.

 

בחוות דעת רפואית שצורפה לכתב התביעה נטען כי יש קשר בין הסרטן שהתפתח אצל התובע לשימוש בטלפון הנייד, וכי הסרטן הנדיר התגלה רק במוקד אחד בגוף - בדיוק במקום שבו הוא נחשף לקרינה.

 

מפרטנר נמסר בתגובה: "החברה מקפידה הקפדה יתרה על עמידה בהוראות ובהנחיות של ארגון הבריאות הבינלאומי, משרד הבריאות, משרד התקשורת וכל הגורמים הרלוונטיים. לתביעה לא נמצא כל בסיס מדעי או רפואי, והיא נדחתה על ידי בית המשפט. לפנים משורת הדין, ובהתחשב בסיפורו האישי של התובע, החליטה החברה על מחווה אנושית יוצאת דופן. אנו מאחלים לו רפואה שלמה".

 

הידיעה המלאה פורסמה הבוקר ב"ידיעות האחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים