שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חלוץ נפרד: "הכי גרוע זה שמספר 2 פוגע בך"
  ביום האחרון "על מדים" הגיע הרמטכ"ל היוצא חלוץ להיפרד מוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ונשמע מריר: "הדבר הכי נורא הוא שמספר 2 שלך מאחוריך במטוס, פוגע בך". מקורביו הבהירו: הוא לא התכוון לקפלינסקי, אלא לחוסר הפרגון של היריבים מבית

  "הדבר הכי נורא הוא שמספר 2 שלך מאחוריך במטוס, פוגע בך". כך אמר הרמטכ"ל היוצא, רב אלוף דן חלוץ, שערך הבוקר (יום ג') "מטס פרידה" בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. הוועדה נפרדה מחלוץ, שפושט מחר את המדים ומעביר את המושכות לגבי אשכנזי. "אם היינו במדים היינו מצדיעים לך", אמר לחלוץ יו"ר הוועדה, צחי הנגבי.

   

  אפי איתם סיפר על מה שאירע בוועדה: "אני וחלוץ חברים הרבה שנים, אמרתי לו כמשל, שחבל שבתום הטיסה החלקה והמהירה שלו לאורך השנים בצה"ל, פתאום משהו מתקלקל במטוס והיד מייד נשלחת לכיסא המפלט. הוספתי שהוא לקח החלטה אמיצה להנחית את צה"ל נחיתת אונס וללכת אל חדר התחקירים".

   

  חלוץ נפרד (צילום: באדיבות ערוץ הכנסת)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לדברי חברים בוועדה, חלוץ השיב: "הדבר הכי נורא הוא שמספר 2 שלך מאחוריך במטוס, פוגע בך". בסביבתו של חלוץ הבהירו שהוא לא התכוון לסגן הרמטכ"ל, האלוף משה קפלינסקי, אלא למטאפורה כללית על קשיים בהם נתקל במילוי תפקידו, ובהם הביקורת שספג מהציבור ומהתקשורת וגם מגורמים שונים כמו אנשי מילואים בכירים שביקרו אותו. "הוא התכוון לומר שקל יותר להילחם באויב, מאשר ביריבים מבית", הוסיפו. 

    

  "בדרך כלל אנחנו פותחים דיונים ומציינים את האורחים שלנו", אמר יו"ר הוועדה הנגבי בדיון, "אלא שחלוץ לא אורח. הוא שותף לוועדה הרבה מאוד שנים, לאורך שנות שירותו בשלל התפקידים שמילא. זכינו להיות עם דני בימים לא קלים לעם ישראל ולצה"ל וגם לא קלים עבורו. היינו שותפים גם לימים היותר טובים וגם לפחות טובים. כולנו אוהבים אותך ומודים לך על שנות שירותך". הנגבי סיכם באיחול: "ששירותך למדינה לא ייפסק, אלא ימשיך ככל שתמצא לנכון".

   

  חלוץ עצמו אמר לח"כים: "אני רוצה לומר תודה רבה על הזכות שניתנה לי לעמוד בראש הצבא, להיות בוועדה וליהנות גם מדובשה וגם מעוקצה. למדתי, ואני מקווה שגם השארתי משהו. אני אמנם מוריד את מדיי, אך לא מסיר את אחריותי לעשות למען המדינה.


  כוסית של פרידה. חלוץ והנגבי (צילום: חיים צח)

   

  "אני לא יודע עדיין איפה, אבל אמצא דרך לכך. אני מסתכל אחורה והצבא של היום הרבה יותר טוב מזה של פעם, גם בגלל האנשים וגם בגלל האמצעים. צבא חזק זו ערובה למדינה חזקה וקיימת עד הנצח. אנשים במערכת הצבאית רוצים לדעת שמעריכים אותם - ואם כך יהיה, דיינו. אני מאמין שהכל נעשה לטובת עם ישראל", סיכם.

   

  רגע של הומור נרשם בוועדה כשהנגבי הגיש לחלוץ שי בשם הוועדה - תבליט של ירושלים. חלוץ התבדח ושאל אם מותר לו, על פי כללי הטקס, לקבל שי כזה.

    

  חלוץ, כזכור, הודיע על התפטרותו לאחר תום סדרת התחקירים הצה"ליים, בעקבות מלחמת לבנון. במכתב ההתפטרות שלו הוא הסביר שמיצה את אחריותו הפיקודית עם תום שלב התחקירים בצה"ל. "עבורי, המילה 'אחריות' היא בעלת משמעות גדולה: היא חזות הכל, מ-א' ועד ת'. מאמון ועד תחקיר. תפיסת האחריות שלי היא זו שהובילה אותי להישאר בתפקידי עד לעת הזו, ולהניח על שולחנך את המכתב הזה היום", כתב אל ראש הממשלה.

   

  ביום רביעי ייכנס ללשכת הרמטכ"ל גבי אשכנזי, שייכהן כרמטכ"ל ה-19 של צה"ל, לאחר שמינויו אושר פה אחד בממשלה. ראש הממשלה אהוד אולמרט בירך על המינוי: "אין לי ספק כי הוא יוביל את הצבא לכשירות מלאה ולהישגים".

   

  בהכנת הידיעה השתתף חנן גרינברג

  פרסום ראשון: 13.02.07, 11:12
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חלוץ נפרד: "הכי גרוע זה שמספר 2 פוגע בך""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לא התכוון לקפלינסקי. חלוץ
  צילום: חיים צח
  חלוץ בטיסת הפרידה, לפני שבועיים
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים