שתף קטע נבחר

שנה טובה ויצירתית (במו ידיכם)
ראש השנה כבר כמעט כאן, ומי שמעוניין לוותר על ה-sms ולהשקיע קצת יותר בשנה טובה, מוזמן להיכנס וללמוד. בהצלחה

ראש השנה מתקרב בצעדי ענק, ולמרות שה-sms מנצח בגדול במשלוח השנות הטובות, יש עדיין כאלו שדבקים במסורת הישנה והטובה, ומעדיפים להביא למשפחה ולחברים שנה טובה אישית יותר. אז בסיועו של אליעד עמר, נסביר כאן, גם בווידאו וגם בטקסט, כיצד להכין ברכות אישיות ומקוריות.

 

תהנו.

 

עטיפה לתקליטור

החומרים הדרושים: גיליון בריסטול או סול בגודל הגדול מעט יותר ממארז הפלסטיק של התקליטור,עיפרון, מספריים, דבק, נצנצים, דבקיות, פסיפס, מוזאיקה צבעונית, טוליפ, טושים, גזרי עיתונים, פומפונים ובעצם כל דבר היכול לעטר את עבודתנו כיד הדמיון הטובה.

 

מניחים את מארז התקליטור במרכז הדף וביד חופשית בעזרת עיפרון מציירים את הצורה אותה אנו רוצים להכין על צד אחד של הגיליון (רימון, תפוח וכו...). לאחר מכן נקפל את הגיליון במרכז ונגזור את הצורה אותה שרטטנו - יש להקפיד לגזור את שני חצאי הגיליון יחדיו ותמיד להשאיר פינה אחת לא גזורה (הפינה שבעצם היא מרכז הדף כאשר הוא לא מקופל).

 

 

בסיום הגזירה נפתח את הדף חזרה למצב הראשוני ובעצם יצרנו מעין עטיפה בצורה אותה בחרנו. כעת נדביק צד אחורי אחד של עטיפת התקליטור למרכז הצורה - יש להקפיד להדביק רק צד אחד ולא את שני הצדדים בו זמנית! כשסיימנו את הדבקת הצד נקפל את הצורה (נסגור אותה) נבדוק שהיא נסגרת במדויק ורק אז נדביק את הצד השני, כאשר קודם שמים דבק על עטיפת הפלסטיק ואת הבריסטול או הסול מצמידים אליה כשהיא סגורה. סדר העבודה חשוב ביותר מאחר ואם נדביק את שני צדדי עטיפת התקליטור בו זמנית לסול כשהיא פתוחה... היא לא תיסגר.

 

כשגמרנו ליצור את המעטפת נתחיל לעטר אותה מבחוץ ומבפנים כרצוננו וכל המרבה הרי זה משובח.

 

ניתן לשדרג את העיטורים ולהדפיס על נייר מדבקה, במדפסת ביתית, תמונות של בני המשפחה ולהדביק בתוך עטיפת התקליטור.

 

והנה יצרנו לנו איגרת ברכה לחג כשבתוכה גם דיסק מתנה עם התמונות שלנו.

  

קופסת הפתעה מקפצת

החומרים הדרושים: קופסת גפרורים ריקה, רצועות בריסטול 1*30 ס"מ, שדכן, קרטון גלי, מספריים, דבק, מנקה מקטרות, פומפונים, עיניים זזות, נצנצים, דבקיות, פסיפס, מוזאיקה צבעונית, טוליפ, טושים, גזרי עיתונים, פומפונים ובעצם כל חומר היכול לעטר את עבודתנו.

 

את קופסת הגפרורים מבחוץ אפשר לקשט כיד הדמיון, אנחנו עטפנו אותה בקרטון גלי נוצץ והכנו דבורה נחמדה שגם אותה נלמד כיצד להכין. גזרנו קרטון גלי בגודל המקיף את הקופסא ובעזרת דבק רגיל הצמדנו לקופסא (יש להקפיד לא לסגור את צידי הקופסא באזורי הפתיחה שלה).

 

 

כעת נכין את "הקפיץ", לשם כך נשתמש ברצועות הבריסטול אותן גזרנו לגודל של 1 ס"מ על 30 ס"מ לערך, נחבר אותן בעזרת שדכן כשהן בזוית של 90 מעלות אחת לשנייה (כמו האות ר') ולאחר מכן נתחיל לקפל, אחת לימין ואחת לשמאל בהתאמה עד שנגמור את כל הרצועות.... בסיום לאחר שיצרנו "קפיץ" מבריסטול נדביק חלק אחד שלו לתחתית מגירת קופסא הגפרורים ולחלק העליון נצמיד כל צורה אותה נכין (נשיקה, תפוח, רימון, שופר....).כשנכניס את המגירה לקופסא נקפיד לכווץ את הקפיץ בזהירות...וראו זה פלא...כשהקופסא תפתח ההפתעה תקפץ החוצה.

 

כעת ניגש להכין את הדבורה החמודה שמעטרת לכבוד ראש השנה את הקופסא המקפצת מבחוץ.

 

את הדבורה אנו מכינים ממנקה מקטרות, פומפונים ועיניים זזות. כנפי הדבורה והמחושים עשויים ממנקה המקטרות המלופף בצורה פשוטה ע"י קיפולו לשניים,יצירת מחושים ואז שוב קיפל ליצירת הכנפיים....הדבר אמנם מעט מסובך במלל אך בסרטון יש הדגמה שמראה כמה פשוט העניין.

 

את הדבורה לאחר שמבינים את אופן הכנתה אפשר להכין בכל גודל (תמונה) על-ידי חיבור של מספר מנקי מקטרות ועם פומפונים ועיניים זזות גדולות יותר.

 

סימניה כאגרת ברכה

החומרים הדרושים: דיסק ישן, מקל רופא, דבק, וחומרי יצירה לעיטור.

 

נחבר את מקל הרופא בעזרת דבק לדיסק עצמו ואז פשוט לעטר כיד הדמיון.מי שרוצה יכול במקום דיסק להשתמש בפומפון גדול לקישוט או אפילו ליצור שוב את הדבורהולחברה לקצה( תמונות).

 

ניתן להכין עוד המון איגרות ברכה פשוטות מחומרים הנמצאים בכל בית כמו דיסקים ישנים, בריסטולים וסול (חומר גמיש ונעים למגע), כאשר בכל צורה שנכין ניתן לעשות חור במרכזה ולשם להשחיל אגרת ברכה על נייר פשוט שיגרום לאיגרת כאילו לעמוד(תמונות דוגמא יונים ורימון).

 

אפשר גם להצמיד לכל איגרת שנכין מגנט פשוט ולהפוך אותה לאגרת היכולה להיות מוצמדת למקרר או לדלת הממ"ד. (תמונות לרעיונות ליצירה).

 

לסדנאות יצירה חינם - ליחצו כאן

 

 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "שנה טובה ויצירתית (במו ידיכם)"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה שאפשר לעשות עם דיסק...
צילום: יהונתן צור
אפילו סימנייה
צילום: יהונתן צור
מומלצים