שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המאמי החדש
  הוא מככב בשתי סדרות הפריים טיים הכי טובות על המסך כרגע, הוא יפה תואר וגומות והוא הגבר שהבת שלכם כבר לא תביא הביתה. השחקן אוהד קנולר מספר איך זה לשחק גבר נבגד ב"עד החתונה" ועל הבחירה שלו שלא להיות רווק הולל. גולדן בוי

   

  צילום: אורלי דיין

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אוהד קנולר הוא בחור משעשע מאוד, אולי המצחיק ביותר שאני מכירה, אבל הראיון איתו מציג דמות מעט מהורהרת. הוא עובר עכשיו תקופה טובה. מה זה טובה? אולי הכי טובה. הוא בחופש אחרי שסיים להצטלם לסרט קולנוע חדש בכיכובו ("אנחנו לא לבד"); לפני חמישה וחצי חודשים הפכו הוא ואשתו השחקנית והבמאית נועה רבן להורים מאושרים לבנם הבכור, פטר; שתי סדרות בכיכובו, "עד החתונה" ו"סרוגים", מככבות בפריים טיים. הוא הגבר הכי נכון כרגע על המסך וחלומה של כמעט כל אם עברייה וגם של הבת שלה. הוא קובע איתי ב־21:00, אחרי שהילד הולך לישון, פוסק שנשב בבית קפה מספיק קרוב לביתו כדי שאם תגיע קריאת מצוקה הוא יוכל להיעלם מיידית ולעזור לאשתו.

   

  ב"סרוגים", סדרת הדרמה הרומנטית שיצרו חוה דיבון ולייזי שפירא, על חייהם של רווקים במגזר הדתי שמשודרת בימים אלה ב־yes, קנולר משחק את נתי, רופא דתי ורווק נחשק, עתיר בעיות ומחסומים רגשיים, שמפספס או מתעלם מכל הסימנים המעידים על כך שיעל שרוני מאוהבת בו וגורם להרבה כאב לב. ולא רק לה. ב"עד החתונה", דרמת היחסים של היוצרים אבנר ברנהיימר ועינת שנהב ויצמן המשודרת ברשת, הוא משחק את רן, בעלה לעתיד של איה (טל ליפשיץ) שבדרך לחופה, הקונפטי והבדיחות השחוקות של הרב עובר כמה וכמה משברים. הקפיץ שפוקע במכונה העדינה המכונה "זוג ערב חתונתם" עושה זאת באדיבותו של יפתח קליין הפתייני שמגלם את מי שהיה חברו הטוב של רן עד שניהל רומן עם איה בזמן שהבעל לעתיד טייל במקסיקו וחוזר לפתע לחייהם.


  "תמיד ידעתי שאני גבר שכל אשה רוצה". קנולר פורח (צילום: רונן אקרמן)

   

  קנולר, בן ה־32, נמצא בזוגיות ארוכת טווח עם נועה רבן (קנולר), שחקנית ("מדוזות", "בובות"), כותבת ובמאית מוכשרת. דרכיהם הצטלבו לאורך כל מסלול הלימודים שלהם. זה התחיל בחטיבה כשהוא היה בכיתה ט' והיא בכיתה ז'. אחר כך נפגשו שוב בתיכון תלמה ילין, ולבסוף בניסן נתיב, אז כבר למדו באותה כיתה. לקח להם לא מעט זמן לגלות את זה אבל אחרי הלימודים פרחה האהבה.

   

  אתה נשוי כבר שנתיים וחצי. היה לך קשה להחליט להתחתן?

   

  "ככל שאנשים מחכים יותר, כך זה נהיה יותר קשה להחליט. מה שצריך לעשות בפשטות זה לקחת החלטה אמיצה ולעשות את זה. לנו לקח המון זמן, ארבע שנים, כדי להבין שזה הכיוון שלנו. זה עמד באוויר, פשוט היה צריך לחתוך ולהגיד 'אנחנו מתחתנים'".

   

  אין איזה צביטונת בלב שבשיא ההצלחה אתה לא רווק?

   

  "זו היתה בחירה. ביום הקרנת הבכורה של 'יוסי וג'אגר' זה היום שבו החלטתי למסד באופן סופי את הקשר עם נועה. זו היתה בחירה מודעת לא להסתבך. לבחור במודע בתהילה ורווקות זה טעות גדולה בעיניי. זה נורא נחמד לשכב עם המון בחורות כשאתה לא מוכר כי לפחות אתה יודע שהן רוצות אותך בזכות עצמך. כשאתה מוכר אתה אפילו לא יודע עם מי הן שוכבות, איתך או שאתה הדרך להגיע לעודד מנשה".

   

  אתה לא יודע שאתה הגבר שכל בחורה רוצה?

   

  "תמיד ידעתי שאני גבר שכל אשה רוצה. אמא שלי פיתחה את התזה הזאת".

   

  גבר לא ממהר להודות שהוא מאוים. (צילום: רונן אקרמן)

   

  איך זה בשביל גבר לדעת שאהובתו שכבה עם החבר הכי טוב שלו?

   

  "זו תחושה שגברים מתמודדים איתה, להיות במקום הזה שבו אתה מודה שגבר אחר גורם לך רגשי נחיתות. לא מדברים על זה אף פעם. גבר לא ממהר להודות שהוא מאוים. אני מאוד מזדהה עם זה. היום אני מדבר על זה עם נועה, אבל בעבר הייתי מאוד כזה. אם העליתי את האקסים שלה, זה תמיד היה בחצי הומור. הקנאה אף פעם לא התבטאה בצורה ישירה, תמיד בקטנות. זה דבר שאתה לא יודע מה לעשות איתו".

   

  אתה בעל ואבא. לא קשה לך ללכת לעבודה בבוקר ולהתנשק עם נשים אחרות?

   

  "כן, זה קשה ברמה השכלתנית. עברתי כל כך הרבה התנסויות של להתנשק עם גברים ועד עכשיו לא שיחקתי בתפקידים רומנטיים של גבר ואשה. ב'בועה' וב'יוסי וג'אגר' זה היה יותר קשה. 'עד החתונה' מנסה והרבה פעמים מצליחה לברוח מקלישאות, אבל אי אפשר לעשות משהו נורא אמיתי על זוגיות בלי שיראו זוגות מתנשקים ומקיימים יחסי מין. פשוט עושים את זה".

   

  רצית את התפקיד של רן?

   

  "כן. עם הרבה חששות. ידעתי שההתמודדות עם קנאה תשאיר אצלי צלקות. יש משהו בלהתמודד עם דמות במצב כזה פגיע, עוד לפני שהסדרה מתחילה הוא כבר נבגד, זה קשה. ידעתי שההתמודדות עם הבגידה הזאת תהיה מסובכת עבורי ואכן היא היתה. אני לא שחקן שיודע להפריד והיה לי קשה לעשות מישהו שנמצא במקום חרדתי ושבור כבר בתנאי הפתיחה. בהתחלה רציתי לשחק את יוחאי כי ריינג' התפקידים שלי תמיד נע באזורי החמוד, הפגיע, הרגיש והתאים לי לשחק אחד שלא סופר אף אחד. קצת כמו נתי מ'סרוגים', אבל אצלו זה שהוא דתי מעדן את זה כי הוא לא חסר מוסר לחלוטין".

   

  ולמה יש לך טייפ קאסט של חמוד?

   

  "אני חושב שיצא שהתפקידים שלי כאלה. באותה תקופה שעשיתי את 'יוסי וג'אגר' עשיתי את 'כנפיים' (ששודרה בערוץ הראשון - א.א) ושיחקתי שם את הרשע המושלם ,והיא פחות תפסה. 'יוסי וג'אגר' היה הטייפ קאסט של הבחור הטוב, וחמוד זה שדרוג של הטייפ קאסט הזה. כשאתה עושה תפקיד מסוים קשה לדמיין אותך במשהו אחר. טייפ קאסט נובע פשוט מחוסר דמיון. נגיד הית לדג'ר ב'הר ברוקבק' הוא יוסי, ואף אחד לא אמר עליו שהוא לא יכול לעשות ג'וקר. אני חושב שהיכולת שלי לא קרובה אפילו למיצוי, מבלי לזלזל במה שעשיתי עד עכשיו".

    

  היתה הכנה מיוחדת לתפקיד של נתי ("סרוגים")? נסעתם לראות איך חיים האנשים האלה שאתם משחקים?

   

  "נסענו לשכונת קטמון בירושלים והתארחנו אצל אנשים לשבת. באנו בשישי לבית הכנסת, זה מאוד הבהיר לנו איך מתנהגים. זה קצת סצנת פיק־אפ. אחרי שהתפילה נגמרת הבנות יוצאות מעזרת נשים ונוצרות שיחות בין האנשים שנמצאים שם. אחרי התפילה יש ארוחת ערב עם זמירות, זה היה נורא יפה. אחר כך הלכנו למסיבת יום הולדת. זה היה אותו דבר כמו אצלנו, רק בלי מוזיקה וסיגריות. אלכוהול דווקא יש, הרבה אלכוהול. שבת זה הרבה הליכה ברגל ואתה לא לבד, זה מאוד משמעותי בחברה הזאת.

   

  זה מוזר עבור חילוני?

   

  "אהבתי את זה. הדמויות בסדרה למשל, הן בגיל שלי אבל מתנהלות כמו שאני התנהלתי בתיכון.

  באים בצורה חופשית אחד לשני בשבת. פשוט באים. ההתנהלות היא לא לשבת לבד בבית, יש אנשים. אני זוכר מהתיכון או מחיי שותפות שאתה בא הביתה ויש על המיטה שלך אנשים, לפעמים כאלה שאתה לא מכיר".

   

  נתי נראה לי טיפוס שלא ממש מחובר לעצמו, הוא קצת אוטיסט רגשי, לא?

   

  "הוא מייצג בעיה מאוד קשה. יש קרע פנימי בין העובדה שמצפים ממנו להתחתן וזה הדבר הנכון לעשות לבין זה שלא בא לו והוא לא יכול להודות בזה אפילו בפני עצמו. אני מאמין שבאיזשהו מקום הוא מאוד הישגי ורוצה להגיע רחוק בכוחות עצמו ורק אז להקים משפחה. כמו שחילונים עושים, רק שלו אסור להודות בזה. כשעוברים קשרים רבים, כל קשר יוצר מגננה, אתה שם לעצמך הגנות. ככל שאתה שם לעצמך יותר הגנות ודוחה את רגע הבחירה באחת והיחידה אתה מקשה על עצמך. ככל שקשר שנגמר היה משמעותי זה מכאיב יותר כשהוא נגמר, אפילו אם אתה זה שסיים אותו, ואז האפשרות שתתן צ'אנס לקשר הבא קטנה יותר".

   

  כשמזכירים לקנולר שהוא אבא, לא שהוא שוכח לרגע, עיניו מאירות והוא ממהר להראות לי תמונות של בנו בכורו במצלמה. יש לו ילד מקסים והוא זורח מאושר, ומתמסר בתשוקה גדולה לתפקיד החדש ולשינויים שהוא הביא עימו.

   

  היית בלידה?

   

  "בטח. זה היה בזמן הצילומים של 'עד החתונה' והיה לי ברור מראש שאהיה בלידה. פתאום אני רואה הודעה בנייד - 'ירדו לי המים'. צילמנו עוד סצנה ואז הלכתי. זו היתה לידה מאוד ארוכה, רצינו לידה טבעית ובלידה כזאת הגבר מאוד מעורב. הפתיע אותי כמה זכרתי מההכנה ללידה וכמה שהייתי דומיננטי".

   

  אז מה עשית בזמן הלידה?

   

  "מסז'ים, נשימות וגם להחזיק את אשתי שחווה כאבים נורא חזקים ולהדריך אותה כי אחרי שעות ארוכות של כאבים היא כבר מאבדת את זה. בסופו של דבר נועה כן לקחה אפידורל בגלל בעיות רפואיות, והוא נולד בלידה לא טבעית אבל הייתי שם, הייתי שם כשהוא נולד, צילמתי את זה במצלמת וידאו".

    

  מה אתה עושה בט"ו באב?

   

  "ט"ו באב זה יום הנישואין שלנו, אז כרגע מדובר על שחייה רומנטית איפשהו, לא ברור איפה. אצל הורים צעירים שלא יוצאים מהבית אפילו לאכול סמבוסק ביחד זה רומנטי מאוד".

   

  מה רומנטי בעיניך?

   

  "אני חושב כשאתה עושה משהו שחורג מהרגיל שלך. רומנטי זה כשאתה עושה כל מה שאתה יכול כדי להבין מה האדם השני רוצה ונותן לו את זה".

   

  מדהים.

   

  "הכתבה שלנו יוצאת נורא רצינית. אני מבקש שתתחילי את הכתבה במשפט 'אוהד קנולר הוא בחור משעשע מאוד, אולי המצחיק ביותר שאני מכירה, אבל הראיון איתו מציג דמות מעט מהורהרת".

   

  סגור.

   

  • את הראיון המלא עם אוהד קנולר תוכלו לקרוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס "

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המאמי החדש"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מה יהיה עם הקנאה? קנולר ב"עד החתונה".
  צילום: יוני המנחם
  7 לילות
  מומלצים