פורד קוגה יגיע לישראל בתחילת 2013
רכב הפנאי החדש של פורד יתחרה אצלנו בקיה ספורטאז' וניסאן קשקאי. עם שבעה מושבים, הנעה כפולה ומנועי טורבו. מועד תחילת שיווק משוער: תחילת שנת 2013

פורד מציגה את הקוגה (Kuga) החדש, ועושה זאת כמובן בתערוכת הרכב של ז'נבה. מדובר בדור שני לרכב הפנאי הקומפקטי, המבוסס על פלטפורמת הפוקוס הנוכחית, ותאומו האירופי של האסקייפ, שהוצג באמריקה אשתקד.

 

הקוגה חולק עמו עיצוב ומידות (אורך של 452 ס"מ, רוחב של 184 ס"מ, גובה של 168 ס"מ ובסיס גלגלים של 269 ס"מ), ומציע אבזור דומה. בין היתר דלת אחורית חשמלית שנפתחת בעזרת חיישן מתחת לפגוש האחורי, המזהה כף רגל שנשלחת פנים, כאשר הידיים עמוסות בקניות.

 

 ()

   

  הקוגה יוצע באירופה עם מנועי טורבו-דיזל בנפח 2.0 ליטר (140 ו-163 כ"ס), שישודכו לתיבה רובוטית כפולת-מצמד המוכרת לנו מהפוקוס. עובדה זו עשויה להוביל לשיווקם גם בישראל. עם זאת, דלק מוטורס ככל הנראה תעדיף להתמקד במנועי הטורבו-בנזין, מהם פורד מציעה יחידת 1.6 ליטר (180 כ"ס) באירופה, ו-2.0 ליטר עם 240 כ"ס באמריקה. לא ברור אם המנוע החזק יותר יהיה זמין לשוק הישראלי, שכן נכון לעתה הוא לא מיועד לחרטום המכונית האירופית. נזכיר רק כי הוא כן משווק ביראל במונדיאו החזקה ביותר.

   

   ()

   

  בכל מקרה, הדגם הזה עדיין רחוק ממועד תחילת שיווק בישראל: פורד מדווחת כי תחילת השיווק מתוכננת לסוף שנת 2012 באירופה. אצלנו, מסבירים בדלק מוטורס, השיווק יתעכב לעומת היעד הראשוני (אוקטובר 2012) בגלל דחייה בייצור גרסאות אוטומטיות, וצפוי לרבעון הראשון של שנת 2013.

   

  אם אכן זה יקרה, היצע רכבי הפנאי של פורד בישראל יעלה לשלושה, לאחר שאשתקד החל שיווקם של האדג' המחודש והאקספלורר החדש לחלוטין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   קישורים ממומנים
    תגובה חדשה
   הצג:
   כל התגובות לכתבה "פורד קוגה יגיע לישראל בתחילת 2013"
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   ז'נבה 2012
   פורד קוגה
   בישראל ב-2013
   תא הנוסעים
   שבעה מושבים
   טורבו ותיבה כפולת מצמד
   ynet ספיישל
   ynet רכב בפייסבוק