שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עצורה מההפגנה בת"א: חוקר שאל אם אני לסבית
  הפעילים ששוחררו אחרי ההפגנה האלימה טוענים כי חוקרי המשטרה שאלו שאלות פוגעניות ומנעו מהם אוכל וטיפול רפואי. המשטרה הפיצה סרטון המתעד מפגין מטיח סקטבורד בסניף בנק

  14 המפגינים ששוחררו אתמול (יום א') אחר הצהריים ממעצר אחרי שהואשמו בהתקהלות אסורה, בהתנהגות פסולה במקום ציבורי וחלקם גם בתקיפת שוטרים במהלך ההפגנה בתל אביב שלשום, הטיחו במשטרה טענות קשות על אלימות כלפי המפגינים ולאחר מכן על התנהגותם כלפי העצורים, שמהם נמנעו – לטענתם – אוכל, טיפול רפואי וקשר עם עורכי דין.

   

  המפגינים גם תהו מדוע המשטרה לא הפיצה סרטונים המוכיחים שנהגו באלימות, ואכן המשטרה הפיצה אמש סרטונים שבאחד מהם נראה מפגין מטיח שוב ושוב סקטבורד בחלון של סניף בנק בכיכר רבין. צפו בסרטון.

   

  תיעוד ההפגנה: סקטבורד על סניף בנק

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המחאה החברתית - כתבות אחרונות ב-ynet:

   

  "דמוקרטיה": עצורי המחאה שוחררו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  משוחררת מבית המשפט. איפה הסרטונים של המשטרה? (צילום: מוטי קמחי)
  משוחררת מבית המשפט. איפה הסרטונים של המשטרה?(צילום: מוטי קמחי)

   

  פעילי המחאה משתחררים לבתיהם (צילום: מוטי קמחי)
  פעילי המחאה משתחררים לבתיהם(צילום: מוטי קמחי)

   

  "כבר בזינזנה, ולאחר מכן בחקירה, שאלו אותי אם אני לסבית ומאיזו עדה אני", מספרת אחת העצורות ששוחררו, ליטל בר. "ואני לא היחידה. גם אחרים נשאלו אם הם הומואים ומאיזה מוצא הם". עד פרסום הכתבה לא התקבלה תגובת המשטרה לטענותיה של בר.

   

  סעיף האישום שבו מואשמת בר מפרט שלקחה חלק בשרשרת אנושית ולא הפסיקה לצעוק. ביציאה היא הצביעה על אחד העצורים ששוחרר עמה, שכמה שעות קודם לכן, באולם בית המשפט, עדיין דימם מעינו: "הוא קיבל משוטר אגרוף בעין, אבל למרות התחנונים שלו לא סיפקו לו טיפול רפואי. המצב שלו החמיר לאורך הלילה".

   

  צילום: עוז מרון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בדיון שהתקיים אתמול בבית משפט השלום בתל אביב הפתיעה המשטרה את הנוכחים כשביקשה להאריך את מעצרם של החשודים עד תום ההליכים נגדם,
  בקשה השמורה בדרך כלל לחשודים בעבירות חמורות יותר. למרות זאת, בתום הדיון החליט בית המשפט לשחרר את העצורים.

   

  נאשם אחר הוא אייל אוסטרינסקי, שאמר: "כל טענות השוטרים הן שקריות. הם לא הציגו אף סרטון שמאשש את הטענות שלהם על אלימות מצדנו. מדיניות ה'הפרד ומשול' הפכה בישראל למדיניות 'הפחד ומשול'. אבל אותנו המשטרה לא תפחיד. אנחנו כאן כדי להישאר".

   

  עצור אחר, משה מנקין, טוען שהאישומים ששמעו חבריו והוא הם אישומי סרק: "היו באזור המון מצלמות. של המשטרה, בבנקים, אצל אזרחים. נשמח לראות תיעוד של מה שהמשטרה מגדירה כאלימות מצד מפגינים".

   

  גורמים במשטרה ובמשרד לביטחון פנים אמרו אמש כי "חלק מפעילי המחאה הבינו שהמחאה לא מתרוממת ולכן פנו לפרובוקציות. אותם פעילים יודעים איך להגיש בקשה מסודרת לקיום הפגנות. דפני ליף הייתה בעצמה במשטרה וסירבה להגיש בקשה מסודרת".

   

  "עם זאת", הודו הגורמים, "האופן שבו התבצע המעצר של ליף ביום שישי היה שגוי ולא עשה שירות טוב למשטרה. המשטרה היא ארגון שלומד, בודק ומתחקר את עצמו, ויש להניח שהמשטרה תתחקר את אירועי סוף השבוע. בנוגע להמשך, ההנחיה החד משמעית היא לאפשר מחאה, אבל המשטרה לא תאפשר פעילות בלתי חוקית והפרת חוק".

   


  פרסום ראשון: 24.06.12, 23:15
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עצורה מההפגנה בת"א: חוקר שאל אם אני לסבית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עצורי ההפגנה בבית המשפט. המשטרה מנעה מהם קשר עם עורכי דין?
  צילום: מוטי קמחי
  אלימות בתל אביב. סקטבורד על סניף בנק
  מומלצים