שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אמא, אני בכיתה א'". מוישי היתום הולך לבי"ס
  "אבא, אמא, תברכו אותי", אמר מוישי הולצברג בן ה-6 בבוקר יומו הראשון כתלמיד - כארבע שנים אחרי שאיבד את הוריו בפיגוע במומבאי. סבו וסבתו הגאים ליוו אותו עוד בשבוע שעבר: "מוישי חזק מאוד במתמטיקה"

  כמו כל הילדים שהגיעו לגיל שש, גם מוישי הולצברג הלך בפעם הראשונה לכיתה א'. אבל הוריו של מוישי לא ליוו אותו לבית הספר, אלא סבו וסבתו, הרב שמעון ויהודית רוזנברג. הוריו של מוישי, גבי ורבקי - שליחי חב"ד במומבאי בהודו - נרצחו לפני כמעט ארבע שנים במתקפת הטרור בבית חב"ד בעיר והוא חולץ על ידי המטפלת שלו.

   

  פותחים שנה - כתבות נוספות ב-ynet:

    

  "חזק במתמטיקה". מוישי יוצא לדרך חדשה    (צילום: עידו בקר עריכה: אסף קוזין)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הציבור הדתי פותח את שנת הלימודים בא' באלול, ללא התחשבות בתאריך הלועזי, כך שמוישי החל את כיתה א' כבר באמצע השבוע שעבר. "אנחנו מלווים אותו לכיתה א' וכמובן שההתרגשות גדולה מאוד, אך מהולה בכאב", סיפר הבוקר (יום א') הסב. "בדרך כלל כשילדים הולכים לכיתה א' ההורים מלווים אותם. ליווינו אותו גם בכל ההכנות שלפני, בחירת התיק ושאר הציוד. כל דבר שאנחנו עושים, היינו רוצים שהם יעשו וילוו אותו - אבל מה אפשר לעשות?".

   

  "היינו רוצים שהם ילוו אותו - אבל מה אפשר לעשות?" (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  "היינו רוצים שהם ילוו אותו - אבל מה אפשר לעשות?"(צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  "הוא אומר - שהמשיח יבוא עכשיו ואבא ואמא יבואו תיכף גם" (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  "הוא אומר - שהמשיח יבוא עכשיו ואבא ואמא יבואו תיכף גם"(צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  הסב סיפר כי "מוישי בחר את התיק, את הצבע ואת המחברות, כמו כל הילדים. כמו כל הילדים בעם ישראל גם הוא חיכה ליום הזה, שבו החל ללכת לבית הספר. יש לו קופת צדקה שנמצאת ליד התמונה של ההורים, וכל בוקר, עוד מהגן, הוא נותן צדקה".

   

  הרב רוזנברג הוסיף כי "בבוקר היום הראשון ללימודים הוא ניגש לקופה, ואמר 'אבא, אמא, אני מתחיל את כיתה א''. הוא נתן צדקה, אמר 'תברכו אותי' ונתן נשיקה לתמונה של אבא ואמא. זה דבר שמאוד ריגש אותנו. אני מאמין שהם ליוו אותו לשם, ושהם מלווים אותו גם כעת".

   

  "שהמשיח ואבא ואמא יבואו"

  הסב סיפר כי מה שיודע הנכד הוא שההורים נמצאים בשמים, אך לדבריו הוא מביע געגועים ותקווה שיבואו חזרה, עם בואו של המשיח. "בשבת, כשאומרים לחיים, הוא מרים כוס של מיץ ענבים, ואומר 'לחיים, לחיים, שהמשיח יבוא עכשיו ואבא ואמא יבואו תיכף גם'. זו הברכה שלו והציפייה שלו".

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום עם מוישי. "דיברתי איתו ועם סבו וסבתו ובירכתי אותו על עלייתו לכיתה א'", אמר נתניהו. "מוישי מאוד התרגש מהשיחה ואמר 'אמן' ובעצם במילה אחת סימל את תפילותיו של כל עם ישראל. מכאן אני שולח למוישי ולכל הילדים ברכה גדולה".

   

  "הוא אוהב גם לצייר ומצייר בצורה מדהימה" (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  "הוא אוהב גם לצייר ומצייר בצורה מדהימה"(צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  מוישי בטקס זיכרון במומבאי ב-2008 (צילום: רויטרס)
  מוישי בטקס זיכרון במומבאי ב-2008(צילום: רויטרס)

   

  את הבוקר המרגש פתח מוישי בתקיעת שופר עם סבו. לסבא יש שופר גדול ולנכד שופר קטן, אבל הוא מצליח לתקוע גם בגדול. כדי שיוכל ללמוד בבית ספר (תלמוד תורה) של תנועת חב"ד,

  הוא נוסע מדי בוקר עם חבריו לבית ספר בקריית חב"ד במגדל העמק הסמוכה.

   

  בכיתה, כמו בכל כיתה בישראל, כתובה על הלוח הברכה המסורתית "שלום כיתה א'". לצד הלוח תלויות תמונות של רבני חב"ד לדורותיהם ומעל מתנוססת הכתובת שהפכה לסיסמת התנועה והמוטו שלה: "יחי אדוננו, מורנו ורבנו המלך המשיח לעולם ועד".

   

  את השעה הראשונה היום פתח המחנך, משה ברדוגו, ולימד את התלמידים ניגון בקריאה לביאת המשיח. אחר כך הסביר על מהות החזרה בתשובה, שהיא שאיפה כלפי מעלה - וכי גם צדיקים צריכים לעשות תשובה. את המסר תיבל בסיפורים על ה"צמח צדק", האדמו"ר השלישי בשושלת ליובביץ'.

   

  "מוישי חזק מאוד במתמטיקה. חזק במספרים ועושה חישובים בעל פה. הוא אוהב גם לצייר ומצייר בצורה מדהימה", סיפר הסב. "אנחנו רוצים מאוד לפתח את הכישרון הזה שלו ולקדם אותו. אנחנו מאוד מקווים שהוא ילך ויצליח ונמשיך ללוות אותו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""אמא, אני בכיתה א'". מוישי היתום הולך לבי"ס"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תקיעה בשופר - ולבית הספר
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
  גבי ורבקי הולצברג ז"ל
  צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
  מומלצים