שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארה"ב: התראה על הפרת זכויות יוצרים
  ארה"ב ממשיכה להילחם בפיראטיות: אתמול נכנסה לפעולה מערכת ההתראה מפני הפרת זכויות יוצרים שתזהיר גולשים שמורידים תוכן פיראטי, ובסופו של דבר גם תביא להענשתם על ידי ספקיות האינטרנט
  המלחמה הבלתי פוסקת בין אולפני הסרטים, חברות המוזיקה ויוצרים שונים לבין משתפי הקבצים הבלתי חוקיים ברשת האינטרנט הפכה למעין משחק של חתול ועכבר בשנים האחרונות. בעלי זכויות היוצרים מפעילים, ובמידה רבה של צדק, מאבק בלתי מתפשר כנגד אתרי שיתוף קבצים ואפילו משתמשים בודדים שזוהו כמשתפי קבצים, כשבלא מעט מקרים נפסקו לטובתם פיצויים בגובה של עשרות אלפי דולרים מאנשים פרטיים. עם זאת, לפעמים המאבק הזה מביא גם למצבים אבסורדיים כמו ההחרמה של מחשב נייד של ילדה בת 10, בטענה להפרת זכויות יוצרים.

   

  עוד ב-iopanel:

   

  אתמול נכנסה לפעולה בארצות הברית מערכת ההתראה מפני הפרת זכויות יוצרים, ה - Six Strikes Copyright Alert Systems, שתופעל באופן אוטומטי על ידי ספקיות האינטרנט הגדולות, בהן וריזון, טיים וורנר קייבל, AT&T ועוד.

   

   

  המערכת תזהה באופן אוטומטי מקרים של הפרת זכויות יוצרים, תעביר הודעה לספקית האינטרנט של אותו משתמש שמכתובת ה IP שלו מתבצעת ההפרה, ותפעיל באופן אוטומטי אמצעי התראה כנגדו - זאת מבלי לחשוף את פרטי הגולש לבעלי זכויות היוצרים. הרעיון שעומד מאחורי המערכת דומה לשיטת הענישה בארצות הברית שמכונה Three Strikes Law, לפיה בתי המשפט יכולים לגזור תקופות מאסר ארוכות יותר כלפי עבריינים שנתפסו מבצעים את אותן עבירות שלוש פעמים או יותר.

   

  בפעם הראשונה שתתקבל התראה כזו מהמערכת המשתמש יקבל הודעה פשוטה שתתריע בפניו כי המערכת זיהתה כי הוא מוריד תוכן לא חוקי מרשת האינטרנט. בפעם השניה שהמערכת תזהה הפרת זכויות יוצרים, יופעל צעד נוסף כנגדו, כמו להכריח את המשתמש לצפות בוידאו שמסביר על הפרת זכויות יוצרים. שזיהוי נוסף של הפרת זכויות יוצרים יוביל לאמצעי ענישה חמורים יותר כמו האטת מהירות הגלישה ברשת האינטרנט באופן יזום על ידי הספקית. בשלב זה המערכת לא תגיע לרמה של ניתוק קבוע של המשתמש מרשת האינטרנט.

     

  משתמשים אשר מעוניינים לערער על החלטות המערכת, יכולים לפנות לאגודה האמריקאית לבוררות ולהגיש ערעור תמורת תשלום של 35 דולר שיוחזרו להם אם הם יזכו בערעור. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ארה"ב: התראה על הפרת זכויות יוצרים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים