שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גוגל: לא צריכה להיות ציפייה לפרטיות
  בניסיון להדוף תביעה על סריקת המיילים שמבצעת ג'ימייל, טוענת גוגל כי מדובר בפרקטיקה מקובלת אך מצטטת גם פסיקה שמבטלת את הציפייה לפרטיות

  "ואכן, 'לאדם אין ציפייה לגיטימית לפרטיות, במידע שהוא מוסר מיוזמתו לצד שלישי'", כך נכתב בבקשה של גוגל לבטל תביעה ייצוגית נגדה, לפי דיווח של ביזנס אינסיידר ו-Cnet.

   

  בתביעה שהוגשה נגד גוגל נטען שהניטור האוטומטי של ג'ימייל על הודעות שמגיעות לתיבה מהווה ציתות בלתי חוקי. התובעים הם משתמשי ג'ימייל, אך גם אנשים שיש להם תיבה בשירות אחר, ושהודעות שהם שלחו למשתמשי ג'ימייל, נסרקו על ידי החברה.

   

  מאז שהושק שירות המייל החינמי (שלו יותר מ-400 מיליון משתמשים), גוגל מפעילה מנגנון אוטומטי שסורק את ההודעות, בין השאר, בשביל להציג פרסומות רלוונטיות לידן. כך, למשל, ליד מייל שעוסק בחופשה, סביר שיימצאו מודעות שקשורות לחבילות נופש. זאת בדומה למנגנון שגוגל מפעילה בחיפוש שלה ובאתרים אחרים. 

   

  פרקטיקות מקובלות

  גוגל פורשת טיעונים רבים ואומרת שמדובר בפרקטיקות עסקיות מקובלות. בגוגל עוד טוענים כי המשתמשים בשירות הסכימו במפורש ובמשתמע (על ידי הסכמה לתנאי השימוש), שההודעות שלהם ייסרקו באופן אוטומטי וללא התערבות אנושית, וזאת בתמורה לשימוש בשירות בחינם, וכי החוק שעל בסיסו הוגשה התביעה אינו רלוונטי להודעות מייל. עוד אומרים בגוגל, כי ניטור המייל נעשה גם למטרת סריקה נגד וירוסים וספאם וכן לצורכי חיפוש מהיר ומיון ההדעות, וכי לאיסור על ניטור כזה תהיינה השלכות מרחיקות לכת על תעשיית המייל כולה.

   

  במשפט המצוטט שעורר את עניין התקשורת, גוגל מאשררת חלק מפסיקה מ-1979 של בית המשפט העליון האמריקאי, שלפיה אין זה נחשב ציתות או הפרת פרטיות,

  אם מתעדים רישום שיחות של אדם בטלפון ללא צו. גוגל אף משווה את העניין למשלוח הודעה לעמית, שתיפתח ותיקרא על ידי העוזר שלו.

    

  גוגל מנסה לטעון בכך כי גולשים שמשתמשים בשירותים אחרים, ושולחים הודעה לחבריה בג'ימייל, מסכימים במשתמע, כי ההודעות שלהם תיסרקנה. זאת למרות שלא הסכימו לתנאי השימוש של השירות, ומכיוון שכך מקובל ומובן בקרב רבים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "גוגל: לא צריכה להיות ציפייה לפרטיות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים