שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרשות השנייה בודקת: נבחנים לריאליטי או ניצבים בחינם?
  עם כל הפקת ריאליטי שיוצאת לדרך, הסיפור חוזר: אנשים מגיעים לאודישנים, ומגלים שההפקה פחות מתעניינת בכישורים שבאו להפגין, ויותר ביכולותיהם כניצבים. בעקבות פניית ynet הרשות השנייה פתחה בבירור מול הזכייניות

  הסוף לשימוש במתמודדים בריאליטי כניצבים? בעקבות פניית ynet החלה הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בהליך בירור מול זכייניות ערוץ 2 רשת וקשת בנוגע לאודישנים לתוכניות ריאליטי.

   

  התופעה מתרחבת:

  נבחנים ל"מירוץ למיליון": "השתמשו בנו כניצבים"

  נבחנים ל"מאסטר שף": "לא בישלנו כלום"

  אמא, התקבלתי לפרומו של כוכב נולד

  הלכתי להתייבש באקס פקטור, תיכף אשוב

   

  בשנים האחרונות החלה תופעת ימי האודישנים הגדולים לתוכניות הריאליטי, בהן "הכוכב הבא", "מאסטר שף", "אקס פקטור" ו"המירוץ למיליון". לאודישנים האלה מוזמנים מתמודדים המעוניינים להשתתף בתוכניות, אולם לפני המבחנים הם מצולמים במשך שעות ארוכות לפרומואים, מבלי שנאמר להם על כך מראש. לעתים, בגלל ההמתנה הארוכה, חלק מהתמודדים אף לא מספיקים להיבחן.

  מבחנים ל"אקס פקטור". אנשים נזקקו לטיפול רפואי (צילום: בני דויטש)
  מבחנים ל"אקס פקטור". אנשים נזקקו לטיפול רפואי(צילום: בני דויטש)
   

  השימוש בנבחנים כניצבים לפרומו אינו דבר חדש, שכן התופעה החלה לתפוס תאוצה כבר בעונה הראשונה של "מאסטר שף", לפני יותר משלוש שנים. אחד המתמודדים, גילון מנלצוייג, מספר: "הגענו בתשע בבוקר בשיא הקיץ, אמרו לנו לבוא עם מנה שמכינים מהבית שיוכלו להתרשם. בשעה 11:00 אנשים כבר התחילו לצעוק ולהתלהם - עמדנו בחוץ בתור עד 13:00-12:00, הבנתי ששום דבר לא הולך לצאת מהיום הזה, אז פשוט הלכתי".

   

  גם באודישנים לעונה השנייה של "המירוץ למיליון" קרה תהליך דומה, אז הוגשה אפילו תביעה ייצוגית שכשלה בסופו של דבר. המתמודדים שנכחו ביום המיונים סיפרו ל-ynet: "בהכרזת המילה 'אקשן' התבקשנו לנוע עם כל הקהל כשאנחנו אוחזים דגלים. עשינו את זה מספר פעמים. בשלב מסוים הבנו שאנחנו פשוט ניצבים".

   

  לאחרונה גם לתוכניות הריאליטי הגדולות, אקס פקטור ו"הכוכב הבא", נערכו אודישנים ששולבו עם צילומי פרומו. ליעד מחולון, שהגיעה להיכל נוקיה ביום קיץ חם על מנת להיבחן ל"אקס פקטור", סיפרה אז: "כל היום הזה מיועד רק בשביל הצילומים שלהם". אותו יום מיונים גרר לא מעט תלונות אחרי שכ-10 אנשים טופלו על ידי מד"א. כחודש וחצי אחר כך נערך יום האודישנים ל"כוכב הבא", והמפיקים למדו מהטעויות של המתחרים וסגרו את המתמודדים באולפן ממוזג, אולם גם הוא גרר תלונות. "אם הם רוצים שיפרסמו בעיתון שהם צריכים ניצבים ושישלמו להם. למה אני צריך לעשות את זה?", אמר ניר מירושלים אחרי שהתבקש לפעול על פי הוראות הבמאי כדי להתאים לדרישות ההפקה.

  שופטי "הכוכב הבא" ביום האודישנים (צילום: עידו ארז)
  שופטי "הכוכב הבא" ביום האודישנים(צילום: עידו ארז)
   

  כחודשיים אחר כך, לקראת העונה הרביעית של "מאסטר שף", נערך יום אודישנים גדול בנמל חיפה. "היו מצלמות מרחפות", סיפרה ש' מתל אביב, "ריכזו את כולנו ברחבה, רק חיים כהן היה שם ודיבר, ואמרו לנו להרים ידיים כשצילמו מלמעלה, זה היה צילום לפרומו". מתמודדת אחרת הוסיפה: "לא הכנתי שום סנדוויץ', ככה שהשלב הזה לא נותן להפקה שום אינדיקציה לגבי יכולות הבישול שלי".

   

  מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "פתחנו בבירור מול הזכיינים לגבי הטענות העולות מפניית ynet ומהפרסומים השונים לגבי תהליכי האודישנים המתקיימים לתוכניות הריאליטי, ובכלל זה בין היתר בהתייחס לאופן הפנייה וביצוע האודישנים וכן השקיפות מול המתמודדים שמוזמנים לגבי צילומם לפרומואים המוניים בעת ההמתנה לאודישן".

   

  מרשת וקשת לא נמסרה תגובה עד מועד פרסום הכתבה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הרשות השנייה בודקת: נבחנים לריאליטי או ניצבים בחינם?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  צביקה הדר וריטה באודישנים ל"כוכב הבא"
  צילום: עידו ארז
  7 לילות
  מומלצים