שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חמאס מינה לראשונה דוברת: "תבינו אותנו"
  איסראא' אל-מודלל, בת 23, תייצג את הממשלה של ארגון הטרור מעזה מול מצלמות התקשורת. היא קיוותה גם לדבר עם ישראלים, אבל בהמשך כנראה הזכירו לה את החרם

  חמאס בעזה משנה את פניה - לפחות את הפנים שמוצגות לעולם. הכירו את איסראא' אל-מודלל, עיתונאית צעירה וסופרת בת 23, שמונתה לאישה הראשונה שתהיה דוברת הממשלה בעזה לתקשורת הזרה.

   

  עוד בחדשות:

  המסתננים משתחררים: לא לת"א, לא לאילת

  אובמה לעוזריו: "אני טוב בהריגת אנשים"

   

  לאחרונה החליטו בחמאס כי הם מעוניינים בדמות חדשה שתציג את ההודעות לעולם, ובחרו באל-מודלל, בת למשפחה עזתית אריסטוקרטית אשר בילתה מספר שנים בחייה בבריטניה - שם גם למדה באחת המכללות בעיר ברדפורד. כחלק מתפקידה, היא כבר פתחה חשבונות בפייסבוק ובטוויטר, שם היא מציגה את מסריה.

  אל-מודלל. "אתגעגע לספרות" (צילום: AFP)
  אל-מודלל. "אתגעגע לספרות"(צילום: AFP)

  מעבירה את המסרים בפייסבוק ובטוויטר (צילום: AFP)
  מעבירה את המסרים בפייסבוק ובטוויטר(צילום: AFP)

  לדוברת החדשה יש תוכניות רבות לשינוי הסטריאוטיפים שדבקו ברצועת עזה, והיו לה גם תוכניות לייצג את השלטון בעזה גם מול התקשורת הישראלית. "אני אפנה לתקשורת במערב ובישראל", אמרה באחד הראיונות, "ואפעל כדי לשנות את השיח התקשורתי ולספק תמונה שונה של פלסטין ושל רצועת עזה. המערב אינו מבין את השפה של הדת".

   

  ייתכן שאל-מודלל לא הייתה מודעת לכך שממשלת חמאס בעזה הורתה להחרים לפני יותר משנה את התקשורת והעיתונאים הישראלים, אך היה מי שדאג שהיא תיישר קו עם המדיניות וכיום היא כבר מסרבת לשוחח עמנו.

   

  מינויה של אל-מודלל הוא חלק מתוכנית של ממשלת חמאס לשדר פתיחות.

   "המינוי מגיע במסגרת שיפור יכולת הדוברות הפלסטינית כלפי המערב והרצון למצוא דוברים בשפות זרות שונות אשר יציגו את גישתה של הממשלה ושל הסוגיה הפלסטינית כלפי המערב", אמר איהאב רסין, ראש משרד ההסברה הממשלתי בעזה.

   

  אל-מודלל עמלה בחודשים האחרונים על כתיבת רומן אולם היא חוששת כעת כי היא לא תספיק להשלים אותו בשל דרישות התפקיד. "יש בי אהבה גדולה לספרות - ולא לפוליטיקה. אני יודעת שכעת אפסיד הרבה מהשמחה הזאת בחיי. אתגעגע לזה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חמאס מינה לראשונה דוברת: "תבינו אותנו""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים