שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מה ההבדל בין צופי חדשות 2 ו-10?
  למהדורת החדשות של ערוץ 10 קהל מבוגר ומשכיל יותר, למתחרים מערוץ 2 קהל מגוון יותר מבחינה גיאוגרפית: הנתונים שמסתתרים מאחורי טבלאות הרייטינג היומיות - כתבה שנייה בסדרה

  זו אחת מזירות התחרות היוקרתיות והחשובות בטלוויזיה הישראלית: מהדורות החדשות המרכזיות. בפן העיתונאי מתנהלת בזירה זו התמודדות עיקשת על סקופים וראיונות בלעדיים. בכל הקשור לנתוני צפייה - ידם של אנשי חדשות 2 על העליונה עם יתרון משמעותי ברייטינג, שלפעמים כפול ואף יותר מזה של המתחרים בחדשות 10.

   

  מנתוני הוועדה למדרוג שהגיעו לידי ynet ועוסקים במאפייני הצופים בשתי התוכניות, מתברר כי אף שמדובר ברצועת שידור זהה - ניתן בכל זאת להצביע על הבדלים בין קהלי הצופים. ובניגוד להשוואה שערכנו כאן אתמול (ב'), בין "אקס פקטור" ו"הכוכב הבא" (לשתיהן קהל דומה בסך הכל, שכן מדובר בז'אנר זהה וערוץ זהה), הפערים בין צופי מהדורות החדשות בשני הערוצים השונים בולטים יותר.

   

  הנתון הראשון שבו ניתן למצוא פער ראוי לציון הוא בתחום ההשכלה: על פי נתוני הוועדה למדרוג, 34.5 אחוזים מצופי חדשות 10 הם בעלי השכלה אקדמית (חלקית או מלאה) - זאת לעומת 28.2 אחוזים בקרב צופי חדשות 2, כלומר פער של 6.3 אחוזים. אם מוסיפים לכך את בעלי ההשכלה העל תיכונית שאינה אקדמית, הפער עולה מעט, ל-7.1 אחוזים. יש לציין כי נתוני ההשכלה נמדדים עבור צופים מגיל 18 ומעלה בלבד.

   

  מנגד - ואולי מדובר בנתונים שבפועל קשורים זה בזה - ניתן לראות כי צופי המהדורה בערוץ 2 צעירים יותר. בעוד שבגילאי הילדים והנוער ההפרש עוד מינורי (12.7 אחוזים מצופי חדשות 2 שייכים לקבוצת גיל זו, לעומת 9.3 אחוזים מצופי חדשות 10), הרי שהפער הופך משמעותי יותר בקצה השני של הסקאלה: 27.4 אחוזים מצופי חדשות 10 חצו את שנתם ה-65 - לעומת 20.9 אחוזים מצופי חדשות 2. מעניין, אגב כך, לשים לב לפער שבין רצועת החדשות לבין רצועת הריאליטי שמגיעה אחריה - ב"אקס פקטור" ו"הכוכב הבא", כפי שחשפנו אתמול, רק 15-14 אחוז מהצופים עברו את גיל 65.

   

  בתחום הגיאוגרפי, אם מחברים בין הקטגוריות של מרכז ותל אביב, אפשר לראות הבדל נוסף בין המהדורות: בעוד שבמקרה של חדשות 2 אזורים אלו מרכזים 54.3 אחוזים מקרב הצופים, הרי שבחדשות 10 משתייכים לשתי הקטגוריות הללו 61.1 מהצופים - שוב, פער שחורג מטווח הסטייה הסביר.

   

  בפן המגדרי אין הבדלים דרמטיים: בשתי המהדורות, כמו בנתוני הצפייה בכללותם, הנשים דומיננטיות יותר. בחדשות 10 אחוז הצופות הוא 52.8, ובחדשות 2 מדובר בנתח מעט גדול יותר - 55.6 אחוזים. עם זאת, בשתי המהדורות מדובר ביתרון נשי מינורי יותר לעומת צופי "אקס פקטור" ו"הכוכב הבא" - שם אחוז הצופות עמד על 59.4-58.5.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מה ההבדל בין צופי חדשות 2 ו-10?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ענבל מרמרי
  חדשות 10. צופים משכילים יותר
  צילום: ענבל מרמרי
  צילום: ערוץ 10 וערוץ 2
  חדשות 2. צופים צעירים יותר
  צילום: ערוץ 10 וערוץ 2
  7 לילות
  מומלצים