שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עובדי רשות השידור נגד "פוליטיקה": "בושה, עדיף האח הגדול"
  בתוכנית "פוליטיקה" התקיים דיון שמשתתפיו התגייסו להביע תמיכה בשידור הציבורי - ועובדים ברשות השידור הזדעזעו. "מתבייש להיות חלק מהמקום הזה, צריך להחשיך את המסך", אמר אחד מהם, וקרן נויבך צייצה שזהו "שפל מקצועי". גם גורמים בהנהלה טוענים שמדובר בהפרה בוטה של הנהלים

  אחרי שהתייצבו לצד הקולגה מרב מילר - עובדי הערוץ הראשון שוב תוקפים את הנהלת רשות השידור. הסיבה הנוכחית: דיון שהתקיים אמש (ג') בתוכנית "פוליטיקה" ועסק בהצדקת השידור הציבורי והכוונה לסגור אותו ולפתוח מחדש. "אני מתבייש להיות חלק מהמקום הזה, צריך להחשיך את המסך", נכתב בקבוצת הוואטסאפ של עובדי הרדיו ברשות השידור. "לא צריך לחפש מתיחה ל-1 באפריל - פשוט לשדר קטע מ'פוליטיקה'. אף אחד לא יאמין", כתב אחר, ועובד נוסף ציין ש"עדיף יום שלם עם האח הגדול על פני תוכניות כאלה".

   

  מי שחשפה את עמדתה כלפי השידור באופן פומבי ובשמה היא קרן נויבך, שכתבה בחשבון הטוויטר שלה: "לשידור ציבורי אסור לעשות את מה שהלך ב'פוליטיקה', כדי שיוכל לבקר ביושר את המסחרי על הניצול ציני של המסך... מה שהתרחש על מסך 'פוליטיקה' הוא שפל מקצועי. בושה".

   

  עודד שחר. נלחם על השידור הציבורי? (צילום: ערוץ 1)
  עודד שחר. נלחם על השידור הציבורי?(צילום: ערוץ 1)

  בפאנל שהנחה עודד שחר השתתפו אבי רצון (עובד הערוץ), חברת הכנסת פאינה קירשנבאום, חבר הכנסת מיקי רוזנטל, מנהל הרדיו ברשות מיקי מירו ופרופסור אמיר חצרוני. רובם הביעו התנגדות לסגירת הרשות וליישום המלצות ועדת לנדס - כשמולם ניצבה העיתונאית אורית קליר ארזי, שהביעה תמיכה במהלך שמוביל שר התקשורת גלעד ארדן.

   

  במהלך הדיון, הטיח אבי רצון ביקורת חריפה בקרני זיו, לשעבר סמנכ"לית התוכן בערוץ 10 וחברה בוועדת לנדס: "קרני זיו או זיו קרני - איך שלא קוראים לה - עוד תחליף את שדרנית הרדיו ריבי גדות במשתתפת 'היפה והחנון'". בנוסף, נשלח כתב התוכנית לאולפני קול ישראל וראיין את יאיר קורן, מנהל רשת ב', שאמר כי המערכת היא "מקום סטרילי, נטול כל התערבות פוליטית". עם זאת, שחר טען כי חברי ועדת לנדס הוזמנו לדיון אך סירבו להגיע.

   

  בביקורת הטלוויזיה היומית שלו ב"ידיעות אחרונות", התייחס לכך הבוקר עינב שיף שכתב כי "במקום שהדיון ידגים את חשיבותה של רשות השידור, הוא ירה לה בשתי הברכיים, ביזה את העובדים המצוינים שעדיין פועלים בערוץ 1, ובעט עוד קצת במוניטין של עודד שחר. יותר מכל, הוא הוכיח היטב מידי מי באמת צריך להציל את השידור הציבורי".

   

  גם בתוך הנהלת רשות השידור נשמעה תרעומת על קיום הדיון. "הנהלים אומרים שכל אייטם שעוסק ברשות השידור מצריך אישור כפול - של המנכ"ל ושל היושב ראש", אמרו שם, "מיותר לציין שהאייטם הזה לא קיבל את כל האישורים הדרושים ויש פה הפרה בוטה של הנהלים".

   

  מרשות השידור נמסר בתגובה: "התוכנית 'פוליטיקה' ששודרה אמש בנוגע לשידור הציבורי היתה מאוזנת ומקצועית למורת רוחה של קבוצה מינורית וקולנית ברשות, אשר עבורה השידור נחשב 'רדוד ואינו עומד בסטנדרטים' אליהם היא רגילה. אותה קבוצה קטנה מתנהלת בשיטות המזכירות ימים חשוכים בהם לא ניתן היה להביע ולהשמיע ברשות דעות הפוכות מדעותיהם. הנהלת הרשות תגן על חופש הדיבור על אף כל הלחצים ומסע ההשמצות המכוון נגדה, לא תתקפל וקודם כל תשיב לעצמה את חופש העיתונות וחופש הדעות על כל גווניו".

   

  מאגודת העיתונאים נמסר: "אגודת העיתונאים תל אביב ועיתונאים ברשות השידור מסתייגים ומצרים בגין הניצול הציני של מרקע הערוץ הראשון בידי ההנהלת רשות השידור, על מנת לקיים לכאורה 'דיון' על עתיד השידור הציבורי במסגרת התוכנית 'פוליטיקה'. מראות האימים והשידור, שרמתו היתה נמוכה מרמה חובבנית, היוו דוגמא לשידור לא ציבורי במובהק ובאופן פרדוקסלי הובהר בשידור הזה (למי שעוד לא הבין זאת עד כה), מדוע יש להדיח באופן מיידי את כל שדרת הניהול ברשות בשידור, בטלוויזיה וקול ישראל".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עובדי רשות השידור נגד "פוליטיקה": "בושה, עדיף האח הגדול""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים