שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שלום חנוך ויעקב רוטבליט תובעים את אל-על
  חברת התעופה אל-על אימצה את שירם של שלום חנוך ויעקב רוטבליט "כמה טוב שבאת הביתה" כשיר הנחיתה הרשמי של טיסותיה. בתביעה שהגישו היוצרים הם דורשים לחדול מהשמעתו, ובוחנים בקשה לפיצוי. "אל-על הפרה בצורה בוטה את זכויות היוצרים", נטען. אל-על: "נגיב בערכאות המקובלות"
  נוסעי חברת התעופה אל-על כבר התרגלו לשמוע את השיר "כמה טוב שבאת הביתה" בביצועו של אריק איינשטיין, כשהם מוחאים כפיים וצוהלים משמחה עם רגע נחיתת המטוס בנמל התעופה בן גוריון. אולם מתברר ששני יוצרי השיר, שלום חנוך (לחן) ויעקב רוטבליט (מלים) זועמים על חברת התעופה הישראלית.

    

  השיר "כמה טוב שבאת הביתה"

   

  בתביעה שהגישו השניים באמצעות עורכי דינם לבית משפט המחוזי בלוד, דורשים חנוך ורוטבליט מהנהלת חברת התעופה להפסיק לאלתר את השימוש בשירם וטוענים כי זכויותיהם הופרו בבוטות ובגסות לצרכיה הפרסומיים. "חברת אל-על הפרה בצורה בוטה את זכויות היוצרים של התובעים בשיר פרי עטם, הכולל מילים ולחן, עת השתמשה בו כשיר הנחיתה הרשמי שלה במטוסיה שנוחתים בישראל לצרכיה הפרסומיים, השיווקיים והמסחריים", נכתב בתביעה. "לא זו אף זו, חברת אל-על אף קטעה את השיר באיבו פעם אחר פעם במהלך השמעתו במטוסיה".

   

  שלום חנוך. שיר נחיתה, לא בשבילו (צילום: מוטי קמחי)
  שלום חנוך. שיר נחיתה, לא בשבילו(צילום: מוטי קמחי)

   

  לטענת חנוך ורוטבליט אל-על בחרה בשירם במכוון מאחר ושניהם נחשבים לאמנים פופולריים ומוערכים, ומאחר ותוכן השיר עולה בקנה אחד עם סלוגן החברה "הכי בבית בעולם". עוד ציינו השניים כי אל-על בחרה דווקא בשירם בכדי ליצור זיקה בין מילות השיר להיסטוריה הישראלית ובכדי לתת לנוסעים תחושה של "רגש פטריוטי"
  שיגרום להם לחזור ולטוס באל-על גם בעתיד. "השיר נכתב לכבוד שובו של שלום חנוך משהות ארוכה בחו"ל, ומאז הפך לשיר ברכה פופולרי לכל מי ששב לביתו לאחר היעדרות ממושכת", מוסבר בתביעה.

   

  למרות שאל-על חתומה עם אקו"ם על הסכם המאפשר לה להשמיע שירים במטוסיה, החל מחודש מאי 2013 מושמע השיר הנדון עם נחיתת המטוס בארץ. "בצורה זו השיר נשמע באופן כפוי בחלל המטוס, מבלי שיש למי מהנוסעים אפשרות להאזין למוזיקה אחרת, מאחר ולא מתאפשרת בשלב זה האזנה באזניות המטוס", טוענים התובעים, "השמעת השיר בשילוב דברי קריינות מטעם הנתבעת נעשה לקידום עסקיה ובקונוטציות שמועלות בעת ההשמעה".

   

  בתביעה דורשים השניים מאל-על לחדול לאלתר מהשמעת שירם בנחיתות אל-על ובנוסף דורשים לקבל פירוט מתי הושמע שירם בכדי שיוכלו לדרוש את הכספים המגיעים להם.

   

  מאל-על נמסר בתגובה: "התביעה התקבלה באל על. החברה תגיב בערכאות המקובלות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שלום חנוך ויעקב רוטבליט תובעים את אל-על"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים