שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "ידיעות אחרונות" ו-ynet יוזמים: ועידה למאבק בחרם
  הכנס הבינלאומי בנושא ההתמודדות עם תנועת ה־BDS יתקיים בירושלים ב־28 במארס

  דאעש? איראן? אסד? צפון קוריאה? אם תשאלו אנשי אקדמיה וסטודנטים בקמפוסים של ארצות־הברית ובריטניה, רבים מהם יאמרו לכם שהאיום הגדול ביותר על שלום העולם היא דווקא מדינת ישראל.

   

  בשעה שמאות־אלפי פליטים נמלטים על נפשם מזוועות המלחמה בסוריה ובעיראק, כשהטרור האיסלאמי משתולל בלב פריז והגיע אפילו לעיירה שלווה בקליפורניה, יותר ויותר אנשים במערב רואים דווקא בישראל את מקור כל הרוע עליי אדמות.

   

  הגורם העיקרי שאחראי לעיוות הזה של המציאות היא תנועת החרם נגד ישראל (BDS), המנהלת קמפיין אדיר וחובק עולם לחרם כלכלי, אקדמי ותרבותי על ישראל על בסיס טענות שקריות בדבר אפרטהייד, רצח עם ופשעים נגד האנושות. אסור לטעות: קמפיין החרם אינו מכוון רק נגד ההתנחלויות ביהודה ושומרון, אלא נגד עצם זכותם של היהודים למדינה משלהם. היטיב לבטא זאת פרנק ואן דר־לינד, ממובילי תנועת החרם בהולנד: “אני לא מכיר בישראל כמדינה, אבל אין לי בעיה עם ישראלים”.

   

  הקמפיין קורא לחרם כלכלי, אקדמי ותרבותי (צילום: רויטרס)
  הקמפיין קורא לחרם כלכלי, אקדמי ותרבותי(צילום: רויטרס)

  בחצי השנה האחרונה מוביל העיתון "ידיעות אחרונות" מערכה נגד תנועת ה־BDS בכל הכלים שברשותו. תחת הכותרת "נלחמים בחרם" פרסמנו סדרת כתבות הכוללת ראיונות עם אישים הנמצאים בחזית המאבק בחרם וכאלה שנפגעו ממנו, ניהלנו סיקור חדשותי שוטף של התופעה על גילוייה השונים, וערכנו תחקירים מעמיקים החושפים כיצד פועל מנגנון החרם.

   

  במסגרת המערכה הזאת החליטו "ידיעות אחרונות" ו־ynet לקיים ועידה בינלאומית שתיוחד למאבק בתנועת ה־BDS בהשתתפות מדינאים, מנהיגים פוליטיים

  ודמויות מפתח מתחומי התרבות, הכלכלה, התקשורת, המשפט והאקדמיה מהארץ ומהעולם. הכנס יתקיים בבנייני האומה בירושלים ביום שני, 28 במארס ויכלול שורה של פאנלים, הרצאות וסדנאות.

   

  המאבק אינו קל והוא מחייב שילוב זרועות של כל הגורמים הרלוונטיים. מטרת הוועידה היא לכנס במקום אחד את כל המוחות והמומחים שהתמודדו ועודם מתמודדים עם ה-BDS, על מנת שינהלו סיעור מוחות וגם ישתפו מניסיונם מהן דרכי התמודדות האפשריות - הן של אנשים פרטיים, הן של גופים וחברות, והן של הממשלה.

   

  המסקנות והתובנות שיעלו במהלך הוועידה, יגובשו לניירות עמדה, במטרה לסייע לגופים הממשלתיים ולארגונים הלאומיים שמתמודדים עם ה-BDS ועם השלכות החרם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""ידיעות אחרונות" ו-ynet יוזמים: ועידה למאבק בחרם"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים