שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פלסטינים חילצו שלושה חיילים חמושים מקוסרא
  שלושה חיילים ואזרח הגיעו לכפר וירו באוויר בעיצומו של עימות עם תושבים. ראש המועצה הפלסטיני ופעיל מקומי חילצו אותם והעבירו אותם לידי צה"ל

   

  החיילים חולצו מהמקום בידי הפלסטינים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פלסטינים חילצו הבוקר (יום ו') שלושה חיילים חמושים מגולני, צנחנים ושריון שהיו בחופשה והגיעו ברגע ממאחז לכפר קוסרא. תושבים שזיהו את החיילים ואזרח נוסף חששו שייפגעו בעקבות עימות עם תושבים בכפר שבשיאו ירו החיילים באוויר. עדיין לא ברור מדוע הגיעו החיילים לכפר עם אזרח נוסף.

   

  החיילים שחולצו בידי הפלסטינים (צילום: זכריא סדה)
  החיילים שחולצו בידי הפלסטינים(צילום: זכריא סדה)

   

  מצה"ל נמסר כי "התקבל דיווח על מספר ישראלים שהגיעו סמוך לכפר קוסרא. מתחקורם עולה כי מדובר בשלושה חיילים בחופשה ואזרח נוסף. פלסטינים התקהלו סביבם בנקודה ויידו אבנים. הישראלים הגיבו בירי לאוויר ולאחר מכן חברו בבטחה לכוחות הביטחון. האירוע מתוחקר".

   

  ראש מועצת קוסרא ופלסטיני שעובד בארגון רבנים לזכויות אדם חילצו את ארבעת הישראלים. השניים העלו אותם על רכב כשפלסטינים אחרים מנסים לפגוע בהם, והבריחו אותם מהמקום. במהלך הנסיעה נשמעים הישראלים מאיצים בנהג לנסוע ומרגיעים אותו: "הכל בסדר, אנחנו עם נשקים". המחלצים הפלסטינים חברו עם צה"ל והמשטרה.  

   

  לפני שלוש שנים נכנסה לכפר קוסרא קבוצה של צעירים שמתגוררים במאחזים, חלקם היו מוכרים כאנשי נוער הגבעות. הקבוצה נחשדה בניסיון לביצוע פשע שנאה במקום, והתגלתה על ידי תושבים פלסטינים. הם התקהלו סביבם והצעירים נמלטו לאחד הבתים. מי שחצץ בינם לבין התושבים שניסו לפגוע בהם, היה ראש המועצה של הכפר. הפלסטינים הזעיקו את צה"ל שהגיע למקום בכוחות גדולים, ואז חילצו את חברי הקבוצה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פלסטינים חילצו שלושה חיילים חמושים מקוסרא"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים