שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

חצי מיליון שקלים למכבי ת"א בכדורסל

וגם: מאות אלפי שקלים מלוריאל לסטודנטים, פינטו מגבש אסטרטגיה, יאיר מלכה מכין סנדוויצ'ים, הייטקיסטים בסיביר, אילנית מפרגנת. רכילות עסקית

יו"ר מכבי ת"א בכדורסל שמעון מזרחי מצא סיבה לחייך. חברת קליל מכרמיאל, יצרנית מערכות האלומיניום לחלונות, חתמה הסכם ספונסר עם הקבוצה לעונת 2018-2017. גובה החסות על פי הערכות עומד על כחצי מיליון שקלים לעונה.

 

במסגרת ההסכם, תקבל קליל פרסום במערכת הלדים בהיכל מנורה מבטחים והמועדון ישתתף בפעילויות קידום המכירות של החברה. בנוסף, באירועי החברה ישתתפו שחקני הקבוצה. משנה למנכ''ל קליל יוני רובינזון אמר שההחלטה על הסכם החסות היא חלק מהאסטרטגיה של החברה לתמוך בקבוצת ספורט ווינרית. מזרחי מקווה להצדיק את המילה העונה.

 

יוני רובינזון ושמעון מזרחי (צילום: אלי ביטון) (צילום: אלי ביטון)
יוני רובינזון ושמעון מזרחי(צילום: אלי ביטון)

 

פינטו באיזי

מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו ומנכ"לית בית איזי שפירא ברעננה ג'ין יודס, בו מטופלים בעלי מוגבלויות, סיכמו על העמקת שיתוף הפעולה האסטרטגי בין הארגונים לקידום מוגבלויות. לביקור של פינטו במקום הצטרפו בכירי הבנק, בהם משנה למנכ"ל יעל אלמוג ומנהלת קשרי קהילה בבנק שלי אמיר, שהתרשמו מהטכנולוגיות החדישות במקום, בין היתר, שימוש בטלפון סלולרי המופעל באמצעות תנועות ראש בלבד.

 

השותפות עם בית איזי שפירא מצטרפת לשורה של שיתופי פעולה של הבנק עם עמותות וארגונים מובילים בתחום. בנק הפועלים מעסיק היום למעלה מ-1,200 עובדים מאוכלוסיות הנמצאות בתת ייצוג בשוק העבודה, שמהווים כ-10% מעובדי הבנק. פינטו עצמו, להזכיר, מוגבל ברגליו כתוצאה ממחלת פוליו בה לקה כשהיה בן שנה.

 

 

שלי אמיר, יעל אלמוג, ג'ין יודס, אריק פינטו ויואב קריים (מנהל שותף באיזי שפירא) (צילום: טל נאמן) (צילום: טל נאמן)
שלי אמיר, יעל אלמוג, ג'ין יודס, אריק פינטו ויואב קריים (מנהל שותף באיזי שפירא)(צילום: טל נאמן)

שגיב מאמץ

מנכ"ל לוריאל ישראל אלי שגיב, השתתף באירוע ציון עשור לפרויקט "אמץ לך אח/ות לוריאל" במכללת נתניה, שהתקיים במעמד נשיא מכללת נתניה פרופ' צבי ארד, סגן נשיא המכללה ד"ר דוד אלטמן ונציגים מעיריית נתניה.

 

גם השנה העניקה לוריאל ישראל מלגות בעלות כוללת של כמה מאות אלפי שקלים, כשהשנה הן חולקו ל-30 סטודנטים יוצאי אתיופיה שלומדים במכללה, ובתמורה הם חונכים את תלמידי בית הספר מורשת זבולון בעיר.

 

שגיב הדגיש את נושא האחריות התאגידית החברתית שמהווה, לדבריו, חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה הארגונית של החברה. "בהשקעה ובתמיכה הנכונה, הילדים של היום יהיו מנהיגי המחר", קבע.

אלי שגיב ותלמידים ממורשת זבולון (צילום: אסף לב) (צילום: אסף לב)
אלי שגיב ותלמידים ממורשת זבולון(צילום: אסף לב)
 

חותמים בחשיכה 

אומנם את הסעיפים סגרו לפני כחודש - אבל מבחינת עובדי פירמת ראיית החשבון "ארנסט אנד יאנג" לא היה מאוחר מדי לנצל את חמישי האחרון כדי לחגוג את החתימה על ההסכם הקיבוצי בחברה. המנהלים ובהם יו"ר הפירמה רונן בראל והעובדים, בהם יו"ר ארגון העובדים אהד כהן, השאירו ללילה אחד את החליפות והעניבות בבית, ונסחפו לכמה שעות של קולינאריה, קוקטיילים, ריקודים, והופעה של הצמד סטטיק ובן אל.

רונן בראל, סטטיק ובן אל תבורי ואהד כהן ( צילום: יח"צ) ( צילום: יח
רונן בראל, סטטיק ובן אל תבורי ואהד כהן( צילום: יח"צ)
 

הייטקיסטים משמרים תרבות

משלחת ישראלית יצאה למסע של חודש בסיביר, במסגרתו, תיעדו את ההיסטוריה המשפחתית של שבט "הננץ" המבודד - שבט של רועי איילים שחי באזור - ובנו את אילן היוחסין של הקהילה. הפרויקט הוא יוזמה התנדבותית של חברת ההייטק הישראלית MyHeritage, העוסקת בשימור וגילוי של היסטוריה משפחתית, שהקימה את פרויקט Tribal quest, במסגרתו יוצאים עובדי החברה לתעד שבטים ברחבי העולם שתרבותם הולכת ודועכת.

 

זהו המסע השלישי בפרויקט, בו לוקחים חלק הייטקיסטים הרפתקנים, לאחר מסע בנמיביה שבאפריקה ובפפואה גיניאה החדשה. גולן לוי, ראש המשלחת של MyHeritage, סיפר כי בני השבט קיבלו אותם בהתרגשות וכיבדו בסוכריות, לצד בשר איילים מלוח ודגים.

חבר המשלחת עם ילדים משבט הננץ (צילום: MyHeritage) (צילום: MyHeritage)
חבר המשלחת עם ילדים משבט הננץ(צילום: MyHeritage)
 

חולדאי מייעץ לדיין

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, סגנו אסף זמיר, יו"ר דירקטוריון מרכז הירידים חוה בר שי גלס, מנכ"ל אתרים ירון קליין, מנכ"ל עיר עולם איתן שוורץ, מנכ"ל גני יהושע עובד קונה, מנכ"ל אוניברסיטת תל אביב מוטי כהן ומנכ"ל התאחדות המלונות אלי זיו, היו בין 100 המשתתפים באירוע שנערך במרכז הירידים בתל אביב בהובלת תמיר דיין - המנכ"ל.

 

במרכז האירוע: דיון בתפקיד מרכז הירידים ב-2025, התחלת גיבוש חזון אסטרטגי בסיוע חברת הייעוץ TASC, ומסקנה של חולדאי: "לצערי בישראל לא עובדים עם תוכניות ארוכות באף תחום. כשהיינו בחיל האוויר אמרנו כי חייבים להגדיר יעדים מדויקים ועל פיהם לפעול, כך צריך לנהוג גם בתחומים אזרחיים".

תמיר דיין ורון חולדאי (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
תמיר דיין ורון חולדאי(צילום: אביב חופי)
 

מעגלים פינות

האדריכל מאיר דרזנר הגיע לפתיחת התערוכה הקבוצתית "קיץ ישראלי" בגלריה SPACE בגן העיר בתל אביב, והציג ציורים של פינות אורבניות בעיר. הגיעו לפרגן: בת דודתו הזמרת אילנית (במקור חנה דרזנר), אחותו הכוריאוגרפית אתי פולישוק ואסנת וישינסקי, חברתו לספסל לימודי הציור בסדנה של האמן ואיש חיי הלילה אליעז סלונים.

אסנת וישינסקי, מאיר דרזנר, אתי פולישוק ואילנית (צילום: יח"צ) (צילום: יח
אסנת וישינסקי, מאיר דרזנר, אתי פולישוק ואילנית(צילום: יח"צ)

הסטיישן של גרג

יאיר מלכה, מבעלי 120 סניפי קפה גרג ומבעלי רשת ביגה המונה 22 סניפים, החליט שזה הזמן להקים רשת פאסט פוד חדשה: "סטיישן סנדוויץ' קלאב - אוכל מהיר על טהרת הבשר". בהשקעה כוללת של כ-5 מיליון שקל ייפתחו בקרוב 8 סניפים בצפון. "רשת סטיישן נולדה כהתפתחות אבולוציונית של הסנדוויץ' בר החיפאי המיתולוגי מ-1992", הסביר מלכה את המהלך, והוסיף כי האוירה בקונספט סטיישן תהיה צעירה, עם מוטיבים של אומנות וגרפיטי רחוב.

יאיר מלכה (צילום: אלעד גוטמן) (צילום: אלעד גוטמן)
יאיר מלכה(צילום: אלעד גוטמן)
 

דקל מתלהב מאימוג'ים

הבעלים של "PMI" בועז דקל, הזמין לסינמה סיטי עשרות אורחים כדי שיווכחו במו עיניהם בליין החדש של הצעצועים והמרצ'נדייז של 24 דמויות אימוג'י. במסגרת ההסכם של PMI עם סוני, חברת PMI תשווק צעצועים ומרצ'נדייז של דמויות אימוג'י מהסרט לכ-100 מדינות בעולם. על ההסכם חתמו דקל וסטייסי קר, סמנכ"לית בכירה בסוני.

בועז דקל וסטייסי קר (צילום: יח"צ) (צילום: יח
בועז דקל וסטייסי קר(צילום: יח"צ)
 

מקוסמטיקה לאילוף כלבים

כ-200 יזמים ובעלי עסקים לקחו חלק בכנס, שהעמיד במרכז את השיווק בווידאו, שיזמה והנחתה לירון מור. מור שיתפה את הנוכחים בסיפורה האישי, איך החלה כיזמית בתחום הקוסמטיקה שלא הצליחה להרוויח שכר מינימום, ועד למהפך הכלכלי בזכות סרטוני הווידאו. את מהות המודל הדגימה מור באמצעות לקוחותיה, בהם מאלף כלבים ויועצת שינה.

לירון מור (צילום: יח"צ) (צילום: יח
לירון מור(צילום: יח"צ)
 

חדשנות דרומית יוצאת לדרך

שיתוף פעולה בין המועצה אזורית שער הנגב , מכללת ספיר, מעברים, התנועה הקיבוצית, איגוד התעשייה הקיבוצית ושותפים בסאן דיאגו, הביאו לפתיחת החממה לחדשנות בשער הנגב ליזמים באזור, ולהרחבת הפעילות של המרכז לחדשנות.

 

אופיר ליבשטיין, חבר קיבוץ כפר עזה, וסמנכ"ל הסחר הבינלאומי באיגוד התעשייה הקיבוצית, הודה בנרגשות בדף הפייסבוק שלו לשותפים לדרך, על הפיכת החלום למציאות.

אופיר ליבשטיין (צילום: פייסבוק) (צילום: פייסבוק)
אופיר ליבשטיין(צילום: פייסבוק)
 

מינוי: טוויג מנכ"ל גול

יוחאי טוויג מונה למנכ"ל הסטארטאפ gool בגרויות גול, שגייס לאחרונה כמיליון וחצי דולר, והחל לפעול גם בחו"ל. טוויג מונה על ידי המייסדים גיא סלומון ועופר לוי.

יוחאי טוויג (צילום: יח"צ) (צילום: יח
יוחאי טוויג(צילום: יח"צ)
 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים