שתף קטע נבחר

DAN TOWN - מתחם מסחר ובילוי ענק מוקם כעת בפתח תקווה

26,000 מ"ר של מסחר, חנויות, פנאי וספורט, בתי קפה, מסעדות ושטחים ירוקים שתוכננו כמרכז מסחרי פתוח בשלושה מפלסים, שמעליהם 4 מגדלי משרדים בעלות הקמה של 1.6 מיליארד ש"ח

מתחם הקניות והפנאי הגדול מסוגו בישראל מאז הקמת קניון עזריאלי - דן טאון, הולך ומוקם בימים אלה בהשקעה כוללת של 1.6 מיליארד שקלים. המתחם יכלול לא פחות מ־26,000 מ"ר בשלושה מפלסים, שיהוו את קומות הכניסה והרחוב של ארבעת מגדלי BSR CITY שיוקמו מעליהם בפתח תקווה בסמוך לציר ז'בוטינסקי. את הפרויקט מקימה קבוצת משקיעים מחו"ל בשם "הכיכר הלבנה" המיוצגת על ידי חברת רושו הנדסה ויזמות העוסקת בתיאום התכנון, ליווי הביצוע, השיווק והאיכלוס עד מסירת הפרויקט.

 

3DVISION דן טאון (צילום: dvision)
3DVISION דן טאון(צילום: dvision)

 

דן טאון, אותו תכנן האדריכל אבנר ישר ובונה חברת עומר הנדסה, מתוכנן על קרקע עליה עמד בזמנו מפעל אוסם, צפוי להיות המתחם הגדול במדינה וייתן מענה לכ־16,000 העובדים שיאכלסו את ארבעת מגדלי בסר בני 28 קומות כל אחד שייבנו מעליו, וכן לעוד לא פחות מ־45,000 מבקרים הצפויים לבקר בו מדי יום. דן טאון יכלול שימושי מסחר עם מגוון חנויות, שירותים, פנאי וספורט, מסעדות ובתי קפה, שירותי בריאות, בנקאות והשכלה. בין החברות שכבר הבטיחו את כניסתן למתחם הן רשת חדרי הכושר "פרופיט", רשת חנויות הספורט "דקטלון", מסעדת "מי ומי" המיתולוגית, רשת המאפיות "הטאבון" ורשת מינימרקטים "סופר־סיטי". עוד יכלול המתחם חניון תת־קרקעי שיכלול גם חניון אופניים בהיקף של כ־1,000 מקומות חנייה מוסדרים וכן מקלחות, לוקרים ועמדות טעינה ובנוסף גם 250 מקומות חנייה לאופנועים.

 

לדברי צביקה רושו, "התפתחות העיר החדשה בעתיד הלא רחוק כוללת עירוב שימושים וציפוף המרחב העירוני. דן טאון הינו חלק מהתפיסה התכנונית העכשווית המגדירה את העיר החדשה מחדש, לא עוד התפרסות למרחבים אלא חידוש של הקיים על ידי בנייה חדשה הכוללת בנייה לגובה ומרחב ציבורי המהווה ריאה ירוקה בין המגדלים, כאשר הגישה אל ומהמע"ר החדש תתאפשר בזכות תחבורה ציבורית מאסיבית בסמוך באמצעות הקו האדום שיפתח יחד עם דן טאון ברחוב ז'בוטינסקי".

 

כחלק מהתפיסה שזהו המע"ר החדש של גוש דן שייתן מענה כולל לכל צרכי העיר האורבנית החדשה יוקם DMC - DAN TOWN MEDICAL CENTER. זוהי המעטפת העסקית המושלמת לרופאים מומחים ולעסקים בתחומי הרפואה. המרכז הרפואי החדש מוקם במטרה לייצר אכסנייה ראויה ומקצועית לרופאים מומחים המחפשים להקים עסק, המבוסס על מומחיותם הרפואית ולמגוון רחב של עסקים בתחומי הרפואה והבריאות. לא במקרה מוקם DMC בדן טאון, זה חלק מהתפיסה של עירוב שימושים שנותן השירות והלקוח נמצאים כבר באותו המקום ובכך נחסך זמן ועלויות של נהיגה וחנייה.

 

התכנון האדריכלי הייחודי של המתחם הופקד כאמור, בידי משרדו של האדריכל אבנר ישר, מתמזג עם הרחוב והמגדלים באמצעות משחקי גבהים ומפלסים ולוקח בחשבון את החזית החמישית – החזית ממנה צופים יושבי המשרדים במגדלים בהביטם כלפי מטה על המתחם. בתוך המתחם ישולבו כ־6 דונם של שטחים ירוקים - ריאות ירוקות, מדשאות, עצים, מדרכות וגינון המותאם למתחם. על תכנון הנוף אמון משרד פיתוח הנוף צור נמל.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים