שתף קטע נבחר

מי עדן לוקחת אחריות - לראשונה בישראל: בקבוק מים מינרליים מפלסטיק ממוחזר

מי עדן עוברת לבקבוקי מים העשויים מ-25% פלסטיק ממוחזר ((PET) על המדפים. מנכ"ל החברה, אלון אלפרוביץ': "השאיפה העתידית היא להגיע למצב בו כל המוצרים שלנו עשויים מ-100% חומרים ממוחזרים"

לוקחים אחריות: מי עדן מפחיתה את טביעת הרגל הסביבתית ותתחיל לשווק, לראשונה בישראל, בקבוקים מפלסטיק ממוחזר. חזון החברה, ששמה דגש על שמירה על הסביבה, הוא להגיע ל-100% בקבוקים ממוחזרים עד 2030.

 

"אנחנו גאים במהלך הסביבתי אותו אנחנו מובילים מתוך אחריות והסתכלות קדימה", אומר מנכ"ל חברת מי עדן, אלון אלפרוביץ'. "הפתרון של שילוב פלסטיק ממוחזר בבקבוקים במקום בפלסטיק חדש ונוסף, הוא צעד גדול בכיוון הנכון עבורנו ואנו גאים להיות חברה גדולה שמובילה מהלך זה. שימוש באחוזים גבוהים יותר של חומר ממוחזר בבקבוקים בהחלט נמצא ביעדי החברה לשנים הקרובות ולשם אנו חותרים".

 

 

  (תמונה באדיבות מי עדן)
(תמונה באדיבות מי עדן)

 

בחברה הסבירו כי כבר כיום במסגרת השלב הראשון, הושקו ברשתות הקמעונאיות בקבוקי 1.5 ליטר מפלסטיק ממוחזר ובשבועות הקרובים יעלו על המדפים גם הבקבוקים בגדלים נוספים. "השאיפה העתידית שלנו הוא להגיע למצב בו כל המוצרים שלנו עשויים מ-100% חומרים ממוחזרים. כל זאת לצד תוכנית סביבתית שכבר פעילה במי עדן הכוללת הפחתת השימוש בחומרי גלם כגון ניילונים ופלסטיק, הגדלת השימוש בחשמל ממקורות מתחדשים במפעל הייצור, שכבר היום כ- 45% מהחשמל שלו מגיע מטורבינות הרוח ברמת הגולן, שימוש חוזר בקרטונים ובמשטחי עץ ועוד", הוסיף אלפרוביץ'.

 

מי עדן, חברת המים המינרליים הראשונה בישראל, היא גם הראשונה להביא את בשורת הפלסטיק הממוחזר. עד היום חברות מתחום המזון נמנעו מלהשתמש בחומרים ממוחזרים לאריזות, אולם התפתחות הטכנולוגיה מאפשרת כיום לעשות זאת בצורה בטוחה ואמינה, עם חומר שנקרא RPET (RECYCLED PET).

 

החומר שניתן למחזר שוב ושוב

פוליאתילן טרפטלט (PET) הוא הפלסטיק נפוץ ביותר ונמצא בשימוש לייצור אריזות שתייה ואוכל. אחד היתרונות של ה-PET הוא שניתן למחזרו במלואו. הבקבוקים והאריזות שאנחנו זורקים למתקני המחזור מועברים באמצעות תוכניות איסוף ומיחזור למתקן שממיין, מנקה והופך את הפלסטיק לפתיתים של RPET. לאחר מכן ניתן לעשות שימוש חוזר בפתיתי ה- rPET לייצור מוצרים חדשים, כגון סיבים לבגדים ושטיחים או פלסטיק למכלי מזון ומשקאות.

 

במי עדן מסבירים כי חומר ה-RPET יכול להיות ממוחזר שוב ושוב, ובכל פעם לצורך שונה. לחומר ביקוש רב בכל רחבי העולם זאת בשל תכונתו הנוחה המאפשרת להפוך אותו למגוון רחב של מוצרים והוא בטוח למגע עם מזון ומשקאות.

 

פסולת לחומר גלם

הפתרון של RPET עדיף סביבתית ובכך מצטרפת חברת מי עדן למודל הכלכלה המעגלית, שבו פסולת הופכת לחומר גלם. כך החברה גם מייצרת פחות פלסטיק שאינו מתכלה וגם מסייעת לנקות את העולם, בהשקעה אנרגטית נמוכה.

 

על פי מחקרים בתחום, טביעת הרגל הפחמנית של בקבוק 1.5 ליטר המורכב מ-25% פלסטיק ממוחזר היא כחצי משל קרטון משקה חלב וכרבע מטביעת הרגל הפחמנית של בקבוק יין. מבחינת מי עדן, שמשווקת מיליוני בקבוקים מדי שנה, מדובר בתרומה משמעותית ביותר למאבק לשמירה על כדור הארץ.

 

למידע נוסף היכנסו

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים