שתף קטע נבחר

בגלל סדרה ישראלית - צרפת מאיימת להחרים את האירוויזיון

פרסום ראשון: בתאגיד השידור עובדים על סדרה שבמרכזה צרפתי ממוצא מוסלמי שנשלח לתחרות, מעמיד פנים שהוא הומוסקסואל ונחשד כטרוריסט. הצרפתים דרשו לגנוז את הפרויקט: "אם ישודר - נחרים את התחרות". בתאגיד מסרבים להיכנע, מנכ"ל איגוד השידור האירופי הגיע לישראל בניסיון לפתור את המשבר

צרפת מאיימת להחרים את האירווזיון בישראל: בחודשים האחרונים עבדו בתאגיד כאן 11 על סדרה ישראלית בשם "דוז פואה" שמציגה צרפתי-מוסלמי שנשלח לאירוויזיון בישראל, מעמיד פנים שהוא הומוסקסואל, נחשד על ידי המוסד כטרוריסט ונסחט על ידי דאעש.

 

רשות השידור הצרפתית שמעה על הסדרה והודיעה באופן חד משמעי לתאגיד השידור הישראלי - "אם הסדרה הזאת תשודר - נחרים את האירוויזיון בישראל". הנציג הצרפתי לתחרות השנה, אגב, הוא הומוסקסואל ממוצא מוסלמי.

 

הכול על אירוויזיון 2019 - במקום אחד

 

 

לוגו אירוויזיון 2019 בישראל (באדיבות כאן)
לוגו אירוויזיון 2019 בישראל(באדיבות כאן)

מנכ"ל תאגיד השידור אלדד קובלנץ, שכבר רכש את הסדרה, עומד על שלו ואינו מוכן להיכנע ללחצים הצרפתיים, מתוך חופש הביטוי והיצירה.

 

מנכ"ל איגוד השידור האירופי ה-EBU, יון אולה סאן, הגיע לישראל בימים האחרונים ומנסה לפתור את המשבר שעלול להוביל למשבר חסר תקדים בין הצרפתים לישראלים.

 

תאגיד השידור האירופי ה-EBU מסר בתגובה: "ה-EBU מודע לדרמה הקומית שמופקת בימים אלה בישראל (עבור 'כאן') ועוסקת באירוע דמוי אירוויזיון. ה-EBU נותן חשיבות מכרעת לחופש הביטוי, וגם למוניטין של האירוויזיון. זה מהותי שה-EBU יגן על שניהם, למען החברים בו, ולא פחות מכך, למען כל המדינות המשתתפות והמתחרים. ה-EBU מצוי בדיונים עם המארחת של אירוויזיון 2019, 'כאן', לגבי ההפקה, כדי להבטיח שהתוצאה תרצה את שני הצדדים".

 

בעקבות הפרסום ב-ynet רשות השידור הצרפתית France Televisions מסרה: "מהומה רבה על לא דבר. המשלחת הצרפתית לאירוויזיון בכללותה עובדת לצדו של בילאל לקראת הגמר בתל אביב ב-18 במאי. אנחנו נמצאים בקשר רציף עם איגוד השידור האירופי אשר עומדים בקשר עם כל השותפים לאירוויזיון וביניהם ערוץ כאן. במסגרת חילופי דברים בין איגוד השידור האירופי לכאן, עלה נושא תכנית הטלוויזיה "דוז פואה" שעליה שמענו לראשונה בשבוע שעבר."

 

מתאגיד השידור הישראלי טרם נמסרה תגובה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות כאן
צרפת מאיימת להחרים את התחרות
באדיבות כאן
לאתר ההטבות
מומלצים