שתף קטע נבחר

28 פצועים מהפיגוע בי-ם עדיין מאושפזים

מצבה של אחת מהפצועות מוסיף להיות אנוש, ועוד שלושה מהפצועים במצב קשה. רונן, מנהל משמרת במסעדת סבארו שברחוב יפו, נפצע באורח קל: "התכוננו ללחץ במסעדה של שעות הצהריים. היו הרבה מאוד אנשים ופתאום אירע פיצוץ אדיר, והמסעדה נעלמה לי מול העיניים"

28 פצועים מהפיגוע במסעדת "סברו" בירושלים עדיין מאושפזים בבתי החולים, מתוך 132 פצועים ונפגעי הלם שאושפזו לאחר הפיגוע. מצבה של אחת הפצועות, המאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם, מוסיף להיות אנוש. שלושה פצועים מאושפזים שם במצב קשה, וארבעה במצב קל עד בינוני.
בבית החולים הדסה הר הצופים מאושפזים שלושה פצועים, בהם אשה שנפצעה בינוני עד קשה.
בבית החולים ביקור חולים נותרו 12 פצועים, בהם חיה סחוויסחורדר בת ה-9, שאושפזה במצב בינוני. חיה איבדה בפיגוע את שני הוריה ואת שלושת אחיה. מצבם של שאר הפצועים בבית החולים ביקור חולים מוגדר קל.

"המסעדה נעלמה לי מול העיניים"

רונן, מנהל משמרת במסעדת סברו שברחוב יפו, נפצע באורח קל בפיגוע. בבית החולים הוא סיפר ל-ynet: "זו היתה שעת שיא של ארוחת הצהריים. המסעדה היתה מלאה בנשים וילדים קטנים. הכל היה בסדר, פתאום הכל התפוצץ.
"בדיעבד אני נזכר שבאה אלי אשה בערך שעה לפני הפיצוץ, דתיה בחליפה כחולה ואמרה לי שיש אופנוע שחונה על החלון והיא לא מוכנה לאכול בגלל זה במסעדה. אמרתי לה שכל מה שאני יכול לעשות זה להזעיק את המשטרה. אחר כך היתה עוד תלונה על מישהו חשוד שעבר ברחוב ובינתיים האופנוע שחנה ליד החלון נעלם.
"בערך שעה אחרי כל זה אירע הפיצוץ. עמדתי מאחורי הדלפק וספגתי פגיעה קלה בראש. לפני ישבו שלוש בנות צעירות על הדלפק. הגשתי להן סלט והן דיברו וצחקו ביניהן. אני חושד שהן ספגו את כל ההדף מהפצצה. כל המסעדה נהרסה, אנשים שכבו על הארץ, השולחנות הפוכים. לא יכולתי לעכל את מה שאני רואה. התכוננו ללחץ במסעדה של שעות הצהריים. היו הרבה מאוד אנשים ופתאום אירע פיצוץ אדיר והמסעדה נעלמה לי מול העיניים".
יפה מרדכי, בת 41 משכונת גילה בירושלים, לקתה בהלם בפיגוע. היא עמדה ברחוב קינג ג'ורג' והמתינה לאור ירוק במעבר חצייה, כששהפיגוע הקטלני התרחש לנגד עיניה. "הפסדתי את הרמזור הירוק, והתמתנתי עם בני כשהפיגוע התרחש מולי. היה פיצוץ חזק, ראיתי אנשים עפים מהמסעדה וזגוגיות מתפוצצות כיסו את הכביש. אנשים הרוגים היו מוטלים. מעוצמת הפיצוץ נפלתי והתעלפתי, אדם עם חלוק לבן מגואל בדם ניגש אליי ושפך מים. המראות היו נוראיים, ולא רציתי שהבן שלי יראה אותם. כל הזמן ביקשתי ממנו שלא יסתכל. חשבתי שזו מכונית תופת בגלל ההרס שהיה שם. אם הייתי חוצה את הכביש בזמן, כמו שרציתי, אני והבן שלי היינו מתים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
פצועי הפיגוע
צילום ערוץ 2
צילום ערוץ 2
"המסעדה נעלמה"
צילום ערוץ 2
מומלצים