שתף קטע נבחר

הורשע בריגול - והורחק מאגודת גמלאי צה"ל

בית הדין של אגודת "צוות" הרחיק היום לצמיתות את שמעון לוינסון, שהורשע בריגול ופגיעה בביטחון המדינה. לוינסון שסיים לאחרונה לרצות עונש מאסר ממושך והורד מדרגת אלוף משנה לרב סמל, ביקש להצטרף מחדש לאגודה - אך בית משפט של גימלאי צה"ל דחה את בקשתו

אגודת "צוות" של גמלאי שירות הקבע בצה"ל, הרחיקה היום (ד') לצמיתות את שמעון לוינסון מחברותו באגודה.
לוינסון, שהיה חבר באגודת "צוות", הורשע בריגול ובפגיעה בביטחון המדינה. הוטל עליו עונש מאסר ממושך, אותו השלים לרצות באחרונה וכן הורדה מדרגת אלוף משנה לדרגת רב סמל. עם שחרורו מהכלא והשבת תשלום הגימלה, פנה לוינסון לאגודה כדי לצרפו לחברות מלאה מחדש.
מוסדות האגודה, החליטו להעמידו בפני חבר שופטים למשפט חברים, זאת לאור עמדת הנהלת צוות שאינה רוצה כי "חברים בדמותו של לוינסון, שהורשע בעבירות של ריגול ופגיעה בביטחון המדינה יימנו על חבריה. זו נורמה שאינה מקובלת באגודת 'צוות', בכל מקרה", כך נאמר בהודעת הארגון.
למרות פניות רבות אליו, החליט לוינסון שלא להתייצב בפני משפט החברים וחבר השופטים, שכלל את 7 נבחרי המועצה הארצית של אגודת "צוות", בראשות תא"ל (במיל') צבי ענבר, החליט לקיים את ההליך המשפטי שלא בפניו.
מהאגודה נמסר, כי הרחקתו של לוינסון, מעוגנת בתקנון אגודת "צוות" הקובע שחבר שעבר עבירה שיש עימה קלון והורשע בפסק דין סופי, יועמד בפני חבר השופטים למשפט חברים לצורך בחינת הרחקתו משורות האגודה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים