שתף קטע נבחר

בני משפחתו של דורון אשכנזי ז"ל תובעים את בצלאל אלוני

טוענים כי אמרגנה של עופרה חזה ז"ל פגע בשמו הטוב של בעלה ז"ל, כאשר טען כי הוא זה שהדביק אותה באיידס. אלוני ל-ynet: "התביעה תוציא את האמת לאור"

בני משפחתו של דורון אשכנזי ז"ל, בעלה של עפרה חזה ז"ל, תובעים חצי מיליון שקל מהאמרגן בצלאל אלוני.
התביעה הוגשה היום (ד') לבית משפט השלום בתל אביב על ידי עורך הדין שמואל צאנג. הוריו של אשכנזי, אחיו ובנו, טוענים בה, כי אלוני פגע בשמו הטוב של אשכנזי, עוד בטרם זה הובא לקבורה. האשמה מתייחסת לדבריו של אלוני בכלי התקשורת, כי אשכנזי הוא זה שהדביק את חזה, שנפטרה מאיידס. כמו כן, אלוני טען לדברי התובעים, כי אשכנזי עשק את כספה של חזה והותירה חסרת כל.
על פי כתב התביעה, בראיונות שהעניק אלוני מיד עם היוודע דבר מותו של אשכנזי ז"ל, הוא פגע בשמו הטוב, הטיח בו האשמות חסרות בסיס ואף סירב מאוחר יותר להתנצל על דבריו.
אלוני, לטענת המשפחה, השמיע את הדברים החמורים כדי להשפיל את אשכנזי בעיני הבריות ולעשותו למטרה לבוז וללעג, ובכך גרם לפגיעה בשמו הטוב, פגע בפרטיותו וגרם עגמת נפש קשה לבני משפחתו.
לכתב התביעה מצורפים תמלילים של ראיונות שהעניק אלוני בכלי התקשורת מיד לאחר מותו של אשכנזי. טרם הוגש כתב הגנה.

אלוני: "האמת תצא לאור"

בצלאל אלוני אמר בתגובה ל-ynet: "אני שמח שבגלל התביעה הזו האמת הפשוטה על הגסיסה האיומה ומצבה הנוראי של עפרה לפני מותה תצא לאור".
עורך דינו של אלוני, רמי צוברי, אמר: "עדיין לא קיבלנו את כתב התביעה, כשנקבל אותו נתייחס בהתאם". צוברי הסכים לומר, עם זאת: "אני מבין שהתביעה מתבססת על אמירות שיוחסו לבצלאל בתקשורת, לפיהן דורון הדביק את עפרה במחלת האיידס, וכי הוא גנב את כספה, בחייה ואחריהם. לגבי ההדבקה באיידס, בתביעה שעניינה לשון הרע, בוחנים גם את שמו הטוב של המנוח ונראה לי שתביעה תזיק לדורון יותר משתועיל לו. אני שואל, למה טוענים רק כלפי האמירה של בצלאל שדורון הדביק את עפרה? למה לא תובעים את בצלאל על כך שטען שדורון חולה איידס? אני חושב שהסיבה היא שהם רוצים לשמור על חשאיות הבדיקה. לא רוצה לרמז, אבל המסקנה מתבקשת ושציבור יבין מה שהוא רוצה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
"הושמץ". דורון אשכנזי
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים