שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "הפלסטינים ינסו לזרוק אותנו לים"
  יועצו המדיני של שרון: "המדיניות הפלסטינית לפיה האש תימשך כל עוד לא יקבלו את מבוקשם, תגרום להם להמשיך את האש לנצח עד שהם יזרקו אותנו לים"

  דני איילון, יועצו של ראש הממשלה שרון, אמר אמש (ה') בארה"ב כי אם ישראל לא תגיב לפיגועים ולטרור הפלסטיני - ינסו הפלסטינים "לזרוק את ישראל לים".
  "אנחנו לא בעד פתרון צבאי למצב, אולם המדיניות הפלסטינית לפיה האש תימשך כל עוד לא יקבלו את מבוקשם, תגרום להם להמשיך את האש לנצח עד שהם יזרקו אותנו לים", דברי איילון.
  איילון אמר כי ישראל מתנגדת לכוח משקיפים בינלאומי שייפקח על קיום הפסקת האש בין הצדדים, ולדבריו, עיקר ההתנגדות הישראלית היא לכוח של האו"ם.
  נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, התקשר אתמול (ה') לראש הממשלה, אריאל שרון, ושניהם הסכימו על כך שיש לעשות הכל כדי למנוע הסלמה באלימות במזרח התיכון, כך מסר דובר הבית הלבן.
  בוש הביע בפני שרון את תנחומיו על הפיגוע שארע בירושלים בשבוע שעבר. דובר ראש הממשלה מסר, כי "הנשיא האמריקני הביע את זעזועו על רצח אנשים חפים מפשע, כולל אזרחים אמריקנים שנרצחו בפיגוע רצחני על ידי מתאבד פלסטיני, שפוצץ עצמו במכוון במסעדה הומה ילדים במרכז ירושלים".
  עוד נמסר, כי בשיחה הבטיח ראש הממשלה לנשיא, כי ישראל לא תסלים את המצב באזור ולא תוביל אותו למלחמה. יחד עם זאת, אמר שרון לבוש, "ישראל מחויבת להגן על אזרחיה ולדאוג לשלומם ולביטחונם".
  ראש הממשלה אמר לנשיא, כי הפעילות באוריינט האוס היתה פעולה לאכיפת החוק הישראלי בירושלים, חוק אותו הפרו הפלסטינים באופן שיטתי. "ישראל מצאה כלי נשק ומטעני חבלה באוריינט האוס ובאבו דיס והפעילות ממקומות אלה כללה פעילות חטיפה, עינוי ואף רצח, סחיטה, איומים ומעקבים של הרשות נגד האוכלוסיה במזרח ירושלים", דברי שרון, כפי שנמסרו על ידי דובר משרדו.
  ראש הממשלה הבהיר לבוש, כי הוא פועל להקל על האוכלוסיה הפלסטינית בשטחים שאינה מעורבת בפעילות טרור. שרון ביקש משר החוץ, שמעון פרס, לפעול מול הפלסטינים בעניין זה. יחד עם זאת אמר ראש הממשלה, כי ישראל תמשיך ותבצע פעולות מנע נגד אלה המתכוונים לבצע פעילות טרור בישראל, עוזריהם ושולחיהם.
  בתום השיחה הודה שרון לבוש על הלחץ שמפעיל ממשלו על ערפאת במטרה להביא להפסקת הטרור ועל כך שארצות הברית עומדת לימין ישראל בזירה הבינלאומית.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים