שתף קטע נבחר

פרס: לא ניתן למנות את לבני לשרת ההסברה

שר החוץ הגיב על הפרסום ב"ידיעות אחרונות" לפיו שרון החליט למנות את לבני לשרת ההסברה. "זה לא יכול להיות נכון, הסמכויות בנושא קבועות בחוק וגם בממשלה צריך להיות חוק" , זעם פרס. מקורבי לבני: התפקיד הוצע לה בצורה לא רשמית ודבר עדיין לא סגור. לשכת רה"מ: היא לא תמונה לשרת ההסברה

שר החוץ שמעון פרס דחה הבוקר (ב') בראיון לקול ישראל את האפשרות שהשרה ציפי לבני תמונה לתפקיד שרת ההסברה, כפי שפורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות". "איש לא שוחח איתי בנושא, ואני לא מקבל ידיעות דרך העיתון", הבהיר פרס את מה שאמור להיות מבחינתו מובן מאליו - מינוי שר חדש, על אחת כמה וכמה כזה שיגזול מסמכויותיו, דורש תיאום מוקדם אתו. "זה לא יכול להיות נכון, הסמכויות בנושא קבועות בחוק, וגם בממשלה צריך להיות חוק", אמר פרס.
כשפרס אומר 'חוק' הוא מתכוון גם לתקציב ההסברה המצוי לפי חוק התקציב בידי משרד החוץ. המעניין הוא, שפרס עצמו שימש כשר הסברה בתחילת שנות השבעים. ב-77' מונה איש ד"ש אהרון יריב לתפקיד, כשלא נמצא לו תפקיד אחר. מאז, בכל ממשלה מנסים לשחזר את המשרה הזו לשרים שנותרו חסרי תעסוקה, ובכל פעם שר החוץ מצליח לגבור על השיקול הפוליטי הזה, בטענה שלא ניתן לנתק את ההסברה מידי משרדו.
אפשרות נוספת היא למנות שרה לתיאום ההסברה - תפקיד פקידותי ונטול זוהר, שתכליתו לתאם את ההסברה בין משרדי הממשלה הרלוונטיים (ביטחון, ביטחון פנים, חוץ). את התפקיד הזה מילא יוסי גל, ראש אגף ההסברה במשרד רה"מ, עד שהתפטר לפני כמה שבועות בתום כהונה קצרה.
במערכת הפוליטית מעריכים כי לבני לא תסכים לקבל תפקיד כה חסר משמעות. בקרבתה של לבני אומרים כי תפקיד שרת ההסברה הוצע בצורה בלתי רשמית בין שורת הצעות לא רשמיות שחלקן גם מאוד לא משמעותיות. "שום דבר לא נסגר", נמסר מלשכתה.
מלשכת רה"מ נמסר כי אין כוונה למנות את לבני לשרת ההסברה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מאיר פרטוש, ידיעות אחרונות
פרס. בניגוד לחוק
צילום מאיר פרטוש, ידיעות אחרונות
אתר הכנסת
לבני. הצעות לא רשמיות
אתר הכנסת
מומלצים