שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חייל חרדי לבג"ץ: המזון בצה"ל לא כשר מספיק

  האגודה לזכויות האזרח דורשת בשמו של חייל חרדי, שצה"ל יספק לו מזון כשר למהדרין. זאת במקום המזון שמספק צה"ל בהכשר הרבנות הצבאית הראשית. "העותר יכול היה לקבל דחיית שירות, אך בחר להתגייס", נכתב בעתירה, "צה"ל במחדלו המתמשך לא עמד בחובתו הבסיסית"

  האגודה לזכויות האזרח עתרה היום (ב') לבג"ץ בשמו של חייל חרדי הדורש שצה"ל יספק לו מזון כשר למהדרין. לטענת החייל, המזון שמספק צה"ל קיבל רק את הכשר הרבנות הצבאית הראשית ואינו תואם את דרישות אמונתו המחמירה.
  החייל דורש שצה"ל יספק לו מזון שיעמוד בתנאי ההכשר המחמירים ביותר, או לחילופין - שישולמו לו דמי כלכלה כך שיוכל לרכוש את מזונו בעצמו.
  החייל משרת בצה"ל מזה כשנתיים וחצי. בעתירתו הוא טוען כי במשך חודשים ארוכים נאלץ להסתפק בלחם וירקות, שכן רק אלו עמדו בתנאי הכשרות התואמים את אמונתו, וכי בקשותיו החוזרות כי יסופק לו מזון בהכשר הבד"ץ לא נענו וכי צה"ל לא עמד בהסכם שהושג עימו, לפיו יקבל מדי שבוע מצרכי מזון כשרים למהדרין.
  עוד הוא טוען כי נאלץ לעבור "מסע מפרך ומשפיל מטבח לטבח כדי לברר האם מצויים ברשותו מזונות מתאימים".
  בעתירה נטען עוד כי "כתלמיד ישיבה יכול היה העותר לקבל דחיית שירות, כמי שתורתו אומנותו, כפי שנהגו כל חבריו בני גילו. אף על פי כן בחר העותר להתגייס לשירות סדיר. צעדו זה לא זכה כלל לעידוד מסביבתו שלא ראתה בעין יפה את רצונו לשרת בצה"ל, אך רצונו זה גבר על כל המכשולים", נאמר בעתירה, "אך צה"ל במחדלו המתמשך לא עמד בחובתו הבסיסית לספק לחייל מזון כשר למהדרין".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "המזון אינו תואם את דרישות האמונה" (אילוסטרציה)
  מומלצים