שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המלצה להעמיד לדין את ראש מועצת חבל מודיעין
  מחקירת המשטרה עולה כי דוד טוביאנה חשוד בעבירות של שוחד, מרמה, הפרת אמונים והוצאת כספים במרמה מהמועצה ומהחברה למתנ"סים. המשטרה ממליצה להעמיד לדין גם את מנכ"ל החברה למתנ"סים, דב גולדבגר, בגין מרמה והפרת אמונים בפרשה. טוביאנה: "אני מאמין בחפותי"

  היחידה הארצית לחקירות הונאה המליצה היום (ג') להעמיד לדין את ראש המועצה האזורית חבל מודיעין, דוד טוביאנה, בגין שתי פרשיות שונות שנחקרו לאחרונה. טוביאנה חשוד במתן ולקיחת שוחד, מירמה והפרת אמונים, קבלת דבר במירמה, שיבוש הליכי משפט, הוצאת כספים במירמה מהמועצה ומהחברה למתנ"סים ורישום כוזב במסמכי תאגיד.
  בנוסף לטוביאנה ממליצה המשטרה להגיש כתב אישום גם נגד מנכ"ל החברה למתנ"סים, דב
  גולדברגר, בגין מרמה והפרת אמונים, ונגד מנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח חבל מודיעין, בגין הוצאת כספים במרמה מהחברה הכלכלית. עם סיום החקירה הועברו התיקים להכרעת הפרקליטות.
  החקירה הראשונה התמקדה בשורת חשדות לשימוש שלא כדין שעשה טוביאנה בתפקידו הבכיר כממונה על התקציבים במנהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך בין השנים 1998-1999, לפני שנבחר לראשות המועצה. מהחקירה עלה חשד שטוביאנה הוציא כספים שלא כדין לצרכים פרטיים ולצורך ניהול מערכת הבחירות לראשות המועצה האזורית.
  בין פרשיות המשנה שנחקרו עלה חשד כי טוביאנה הוציא כספים במרמה ממספר כפרי נוער "לצורך השלמת שכרו כעובד מדינה", וכן הוציא כספים לטובת מימון נופש לפעיליו ולחברי עמותה בה כיהן כיושב ראש.
  הפרשייה השנייה קשורה לחשדות למעשי מרמה ב"פסטיבל יער" שהתקיים על ידי המועצה האזורית חבל מודיעין ביער בן שמן באפריל 2000.
  מהחקירה עלה חשד כי כשהתברר לטוביאנה כי אין אפשרות להפיק את הפסטיבל מכספי החסויות, כפי שתוכנן בתחילה, הוא קשר, על פי החשד, קשר עם מנכ"ל החברה למתנ"סים, דב גולדברגר, להוצאת כספים במרמה מהחברה עליה הוא ממונה.
  על פי החשד, בתמורה להעברת הכספים העסיק טוביאנה את אשתו של מנכ"ל החברה למתנ"סים במתנ"ס מודיעין. טוביאנה חשוד גם כי יצר קשר עם מנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח חבל מודיעין, להוצאת כספים מגוף זה, לצורך כיסוי הוצאות הפסטיבל.
  דוד טוביאנה ששמע על ההמלצה להעמידו לדין דרך אמצעי התקשורת אמר בתגובה: "שמעתי על ההמלצות מהתקשורת, ועדיין לא קיבלתי באופן אישי את ההודעה. אני יכול להגיד שאני מאמין בחפותי ובצדקת דרכי. כל מה שעשיתי היה למען המועצה ותושביה. אני מאמין בבתי המשפט שיוציאו את הצדק לאור".
  עורך דינו של דב גולדברגר אמר בתגובה להמלצת המשטרה להעמידו לדין כי "המלצות המשטרה אינן מחייבות וכבר היו מקרים רבים בהם הפרקליטות ובתי המשפט דחו את המלצות המשטרה". בנוסף, לטענת עורך הדין, "רעייתו של גולדברגר החלה לעבוד עבור המתנ"ס במודיעין הרבה לפני שנושא פסטיבל היער עלה לדיון".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים