שתף קטע נבחר

המשטרה מעריכה: המחבלים טמנו מלכודת לשוטרים

מטען חבלה קטן התפוצץ ליד מכונית, לא הרחק ממגרש הרוסים בירושלים. איש לא נפגע. בתא המטען של הרכב נמצא מטען גדול, שלא התפוצץ. המשטרה מעריכה שכוונת המחבלים הייתה להביא למקום כוחות משטרה וחבלנים, ואז לפוצץ את המטען הגדול ולפגוע בהם. הפתח נטל אחריות

ניסיון פיגוע הסתיים בשלום בירושלים: איש לא נפגע בפיצוץ שאירע אתמול (ג') במכונית ברחוב הורקנוס שבמרכז ירושלים. "גדודי השיבה" של הפתח נטלו אחריות לפיצוץ, בהודעה שהועברה לסוכנות הידיעות הצרפתית.
הפיצוץ אירע בסביבות השעה 14:00 בצהריים, ברחוב הצדדי לא הרחק ממגרש הרוסים. כוחות משטרה גדולים הגיעו מייד למקום מהתחנה הסמוכה. הם גילו כי מטען חבלה קטן, שהונח מחוץ למכונית מסוג סובארו - התפוצץ. בתוך תא המטען של הרכב התגלה מטען גדול, המכיל מסמרים וברגים, שלא התפוצץ. חבלני המשטרה עמלו לפרק את המטען במשך מספר שעות.
המשטרה מעריכה שפיצוץ המטען הקטן נועד להביא למקום כוחות משטרה וחבלנים, ואז אמור היה להתפוצץ המטען הגדול בתוך הרכב, ולפגוע בשוטרים. ההערכה זו מתבססת על כך שמטען החבלה הוצב ברחוב צדדי, שמספר הולכי הרגל שעוברים בו מועט למדי. לדברי מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, אם המטען הגדול היה מתפוצץ, "היה נגרם נזק סביבתי גדול מאוד, וזה היה גורם גם לנפגעים רבים".
ניצב לוי התייחס לסכנה לחייהם של חבלני המשטרה ואמר: "לחבלנים יש אמצעי מיגון בסיסיים, הם עושים עבודת קודש, ובהחלט מסכנים את חייהם לא פעם. זה לא חברת ביטוח, זה המקצוע שלהם, וכל מה שהם עושים נועד למנוע נפגעים בנפש".
כשלוש שעות אחרי הפיגוע עצרה המשטרה שלושה ערבים תושבי מזרח ירושלים, בחשד שהם בעלי הרכב שהתפוצץ. אולם מאוחר יותר התברר כי לוחית הרישוי של הרכב שבו הוטמנו מטעני החבלה - מזויפת. מכוניתם של שלושת העצורים, הנושאת את אותו מספר זיהוי, נמצאה במקום אחר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
המכונית שבה הוטמן המטען (צילום: ערוץ 1)
צילום ערוץ 1
מומלצים