שתף קטע נבחר

אח ואחות מטייבה חשודים בסיוע לחיזבאללה

מונה ואכרם עובייד נעצרו לפני מספר שבועות בחשד שסייעו לסוכן חיזבאללה. מדובר בפרשה ביטחונית חמורה, שהיום הותר חלק ממנה לפרסום. עורך דינם: הם מוחזקים כבני ערובה. קרוב משפחתם ל-ynet : "התיק הזה הוא בלון ריק שבסופו של דבר יתפוצץ"

אח ואחות מטייבה נחקרים בחשד שסייעו לארגון החיזבאללה וסוכניו: כך הותר היום (ה') לפרסום לראשונה.
שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה, נירה טסקין, התירה לפרסם את דבר החקירה, המתנהלת מזה מספר שבועות בפרשה בטחונית חמורה. מדובר, יש להדגיש, בפרסום חלקי בלבד של הפרשה כולה.
מדובר בשני תושבי טייבה, מונה עובייד ואחיה אכרם. מונה עובייד משמשת כמנהלת בית הספר היסודי וגני הילדים בכפר ברא, ואילו אחיה, אכרם עובייד, הוא סגן מנהל סניף בנק הפועלים בטייבה.
לשניים מיוחסות עבירות של סיוע לאנשים הפועלים מטעם ארגון החיזבאללה, וכן מגע עם סוכן החיזבאללה, כל זאת על מנת לפגוע בבטחון המדינה. בתום הדיון החליטה השופטת להאריך את מעצרם של השניים בחמישה ימים.
בבית המשפט הכחישו השניים באמצעות עורך דינם, דוד דרעי, כל קשר לפרשה. עו"ד דרעי טען עם גמר הדיון כי את הפעילויות שביצעו, עשו על רקע פעילות משפחתית לגיטימית בלבד וכי לא היה בידיהם מושג כלשהו לגבי עבירה ביטחונית. לטענתו, השניים מוחזקים היום "כבני ערובה".
עו"ד דאמר עובייד, בן דודם של העצורים, אמר ל-ynet כי "השב"כ רצה אותם כבני ערובה וכל הזמן מתנכל למשפחה ופוגע בה כלכלית. התיק הזה הוא בלון ריק שבסופו של דבר יתפוצץ ולא יוגש אפילו כתב אישום נגדם, בקרוב הם ישוחררו. מדובר בנקמה נגד המשפחה, והם בסך הכל עצורים כבני ערובה".
בתוך כך, פנה אתמול הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה להעמיד לדין חוקרים בשב"כ, שעינו לטענת הוועד כמה מבני משפחת עובייד, ובכלל זה אח נוסף שנעצר, כאמל עובייד.
לדברי הוועד, כוחות הביטחון ניסו לחלץ מידע מהאחים בנוגע לפרשיה ביטחונית חשובה, תוך שימוש בכוח (ידיעה מלאה בנושא - בקישור מימין).

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מאיר פרטוש, ידיעות אחרונות
מונה עובייד
צילום מאיר פרטוש, ידיעות אחרונות
צילום שאול גולן, ידיעות אחרונות
אכרם עובייד
צילום שאול גולן, ידיעות אחרונות
מומלצים