שתף קטע נבחר

המאטריקס החדש של דני גולדשטיין

לאחר שמחק את מניות פורסופט מהנאסדא"ק ומשך מאות מיליוני שקלים מקופתה, מחזיר דני גולדשטיין את החברה לבורסה, עם שם חדש - מאטריקס וכוונות לגייס הון כבר בתקופה הקרובה, באג"ח או במניות; מאטריקס, שתמזג לתוכה 5 חברות הפועלות כיום בנפרד, מעסיקה 1,000 עובדים ובכוונתה לגייס עשרות עובדים נוספים

דני גולדשטיין מחזיר את חברת פורסופט לבורסה, אבל הפעם לזו של תל אביב ועם שם חדש - מאטריקס ועם כוונות לגייס הון נוסף בתקופה הקרובה. כפי שפורסם הבוקר ב-ynet, הכריזה פורסופט על הקמת החברה החדשה - מאטריקס, שתכיל בתוכה 5 חברות: פורסופט עצמה, בשן, ניקוב, A-SOFT וחטיבת הבנקאות של אלרון, שנרכשה לאחרונה.
פורסופט, מקבוצת פורמולה שבשליטת דני וגדי גולדשטיין, נסחרה עד לפני כשנה בבורסת הנאסדא"ק, ואז רכשה פורמולה את כל מניותיה ומחקה אותה מהמסחר. בתקופה בה נסחרה פורסופט בנאסדא"ק הצטברו בקופתה מזומנים בשווי של יותר מ-250 מיליון שקל. לאחר שנמחקה מהמסחר משכו פורמולה ומנהליה דיווידנדים בהיקף של 220 מיליון שקל והותירו בקופת החברה כ-30 מיליון שקל בלבד.
בשבועות הקרובים תחזור פורסופט, כאמור, בשמה החדש מאטריקס לבורסה. המהלך יתבצע באמצעות חברת רומטק, עליה השתלט (85%) גולדשטיין לאחרונה ובכוונתו לצקת את פעילות פורסופט לתוכה. השלמת המהלך טעונה אישור של אסיפת בעלי המניות ברומטק ואת אישור הנהלת הבורסה. מאחר שבכוונת מנהלי פורסופט-מאטריקס להמשיך ולרכוש חברות ופעילויות נוספות, אמורה החברה לגייס הון עוד השנה, הכל תלוי כמובן בתנאי השוק. "הכוונה היא בפירוש לגייס הון, בין אם באג"ח ובין אם במניות - הכל תלוי במצב השוק", אומר ל-ynet מוטי גוטמן, מנכ"ל פורסופט.

מאטריקס - הרכב של 5 חברות

5 החברות המרכיבות את מאטריקס שייכות כולן לפורסופט, אך פעלו עד כה בנפרד, כשלכל אחת היתה הנהלה משלה ומטה משלה. לאחר המיזוג תהיה חברה אחת בלבד, עם מנכ"ל אחד - מוטי גוטמן ומטה אחד. כתוצאה מהמיזוג יפוטרו חלק מעובדי המטה.
החברה המאוחדת תעסיק בסך הכל כ-1,000 עובדים והיא אמורה להתחרות בחברות נס ו-IBMבתחום פתרונות המחשוב. בשיחה עם ynet אומר גוטמן, כי מטרת המיזוג הנה לקחת את כל החברות ולנצל את היתרונות שלהן. "המיזוג יספק לנו עוצמה, ערכים ויכולת לעבוד מול הגופים החזקים בהמשק. מדובר בחברה עם מחזור של 280 מיליון שקל ועם מותג חזק".
החברה שמרכזה בהרצליה תחולק ל-4 חטיבות עסקיות: בנקאות ופיננסים, טלקומוניקציה, מגזר ציבורי וממשלה ושיווק ומסחר. כן לחברה מרכזי פיתוח בירושלים ובפתח תקווה.
מאטריקס מתכננת לצאת כבר בתקופה הקרובה בקמפיין לחשיפת המותג החדש ובמקביל לגייס עובדים נוספים. לדברי גוטמן: "זכינו לאחרונה בכמה פרויקטים גדולים במגזר הבנקאי ובמגזרים נוספים. בכוונתנו לגייס עשרות עובדים".
בתשובה לשאלה על אפשרויות הגיוס של ההחברה היום ותנאי השכר, אומר גוטמן: "ברור שיש היום יותר אנשים בשוק על כל משרה פנויה. אם לפני חצי שנה חיפשתי אנשי אינטרנט ולא הצלחתי למצוא, כי פשוט לא היו אנשים, היום יש כמה שרוצים. בנוסף, כמעט בכל המקצועות רמת השכר הנדרשת כיום נמוכה מבעבר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גולדשטיין. משך דיווידנד נאה
מאטריקס. הלוגו
גוטמן. מתכוון לגייס עובדים
מומלצים